Bocsánat én sem okoskodni és kioktatni szeretnélek / nem az írásodra reagálok mateapu/ csak 1964 óta sündörgök palackok között és bizony láttam bátor gyereket ki megjárta a " rácsos egyetemet is "és ma fegyvernek minősülő 25-30cm-es késsel a táskájában közlekedett és mikor egy baleknak úgy vissza égett a pisztoly a kezében, hogy elkezdett lángolni a gázpalack reduktorján a biztonsági lefúvató szelepnél csak ennyit mondott no én megyek és sipircelt ki a műhelyből!
Közlemény
Collapse
No announcement yet.
Chemotox kocsmája
Collapse
X
-
Na én is jártam már úgy,hogy elkezdett szűkölni mint az állat,körülnéztem ki csinál valamit,hát nekem kellett a palackokhoz "fáradni"soha nem felejtem el,hogy nézett ki a belülről elégett cső!!!!
Visszatérve:A visszaégésgátlóra és az oxigénfelszerelésre vonatkozik egy szabály amit a kezelésin volt!!!
A Készülék egységeit évente újra kell vizsgálni szükség esetén felujítani!!!!órák,keverőszár,biztonsági szelep.Ez évenkénti cserét jelent......ENE...Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 febr. 21, 21:43."Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.
- 3 likes
Komment
-
Szóval ha vissza ég a pisztolyba akkor azon elzárom az oxigént, aztán az acetilén palackot és utána a többit?
Használat után természetesen elzárok mindent, ez alap (melóhelyen ezt már bevésődött).
Főleg a biztonságtechnikai dolgok érdekelek(ezekről még megkérdezek majd pár hozzáértő embert személyesen is) de azért írhattok róla pár sor hogy jobban bevésődjön
Ha ezeket tudom akkor nagy baj már nem lehet. A többit meg idővel megtanulom.
Közben megnéztem a visszaégésgátlókat és hozzájuk a csatlakozókat. A pisztolyra való mind, reduktorhoz való csatlakozó nincs hozzá, szóval egyenlőre a pisztolyon lesznek csak.
Egyébként azokat érdemes szétszedni? Elég sokat álltak, szóval ki tudja mi van bennük, meg a pisztolyokat is darabokra szedem majd aztán kipucolom.
Komment
-
Ne tegyél úgy mint a gyerekeim,hogy mindent szét szednek!!Ha a keverőszár nem enged át ne szedd szét. Egy szabály ne húzd túl elzáráskor! Majd a gyakorlat meghozza a jóindulatú félelmet- óvatosságot is. Még egy lényeges miről nem beszéltünk az oxigén palackhoz olajos kézzel, kesztyűvel ne közelíts!! Jó gyakorlást el kell hegeszteni pár kiló pálcát azért mire varrat lesz a vége! mely szép és jó is.Ezt nem elég nézni csinálni kell,hogy a két kezed összhangba legyen.
- 3 likes
Komment
-
sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseNe tegyél úgy mint a gyerekeim,hogy mindent szét szednek!!Ha a keverőszár nem enged át ne szedd szét. Egy szabály ne húzd túl elzáráskor! Majd a gyakorlat meghozza a jóindulatú félelmet- óvatosságot is. Még egy lényeges miről nem beszéltünk az oxigén palackhoz olajos kézzel, kesztyűvel ne közelíts!! Jó gyakorlást el kell hegeszteni pár kiló pálcát azért mire varrat lesz a vége! mely szép és jó is.Ezt nem elég nézni csinálni kell,hogy a két kezed összhangba legyen.
Csapja gondolom olyan mint minden más csap, ha rátépem idő előtt tönkre megy a tömítés benne.
Az oxigén-olaj dolgot tudom, melóhelyen is gyakran kell oxigén palackokat pakolászni, reduktort cserélni... (de természetesen örülök annak hogy felhívtad rá a figyelmemet, igencsak fontos dolog )
Viszont amint mindenképp cserélni kell azok a szárakon a tömítések:
A legfelsőhöz van pár darab teflon tömítés, van közöttük új is.
A másodiknál(ehhez van a legtöbb, 12db szár) minden száron mindkét O gyűrű elöregedett. Ezeknek a méreteit esetleg nem tudjátok?
A harmadikhoz sincs túl sok szár, de itt is rossz a tömítés az összesen. Itt egy sima gumigyűrű van rajta csak, ugye?
Tömítéskivágó készlet és gumilap van, szóval ahhoz itthon is meg tudom csinálni a tömítéseket.
Gyakorlás, igen, az kell minden ilyesféle munkához
De, miután elolvastam és elméletben már tudom hogy mit hogy kellene így remélem hamar ráérzek és hamar sikerül valami normálisabb varratot készíteni
Jut eszembe, saválló hegesztése nagyjából ugyan az mint a vasé? (nyilván más pótanyag kell hozzá, de ezen kívül?)
Komment
-
Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseA savállót én argonnal szoktam hegeszteni. AVI. Csöndes, pontos, precíz.
Van egy elég jó fogyó elektródás, meg most ez a szett acetilénes.
Komment
-
Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseHasználd egészséggel, jó sokáig.
Komment
-
De az nincs
Van egy elég jó fogyó elektródás, meg most ez a szett acetilénes."Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.
- 3 likes
Komment
-
mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseA cégnél most tanulom a savállót bevonatossal kezdtem,jó de inkább 2mm felett trafóval,most co-zok jó,de az avi-ra vágyom.olyan még nincs!
Komment
-
heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseNekem majd saválló csövet kellene hegeszteni (csomagtartó, bukócső), de annak is elég vékony a fala. ...
- 2 likes
Komment
-
Gyula-bá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseAz én csomagtartóm D15;d10 (fal 2,5 mm) készült. Vékonyabb faluval ne kísérletezz mert le fog hajlani.Ilyen falvastagság A zárt szelvény csak 2 mm minden gond nélkül hegeszthető megfelelő fogyó elektródával is.
De erről bővebben majd akkor ha kész lesz.
Komment
-
avi-ra vágyom.olyan még nincs!
Komment
Komment