Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bocsánat én sem okoskodni és kioktatni szeretnélek / nem az írásodra reagálok mateapu/ csak 1964 óta sündörgök palackok között és bizony láttam bátor gyereket ki megjárta a " rácsos egyetemet is "és ma fegyvernek minősülő 25-30cm-es késsel a táskájában közlekedett és mikor egy baleknak úgy vissza égett a pisztoly a kezében, hogy elkezdett lángolni a gázpalack reduktorján a biztonsági lefúvató szelepnél csak ennyit mondott no én megyek és sipircelt ki a műhelyből!

    Komment


      Na én is jártam már úgy,hogy elkezdett szűkölni mint az állat,körülnéztem ki csinál valamit,hát nekem kellett a palackokhoz "fáradni"soha nem felejtem el,hogy nézett ki a belülről elégett cső!!!!
      Visszatérve:A visszaégésgátlóra és az oxigénfelszerelésre vonatkozik egy szabály amit a kezelésin volt!!!
      A Készülék egységeit évente újra kell vizsgálni szükség esetén felujítani!!!!órák,keverőszár,biztonsági szelep.Ez évenkénti cserét jelent......ENE...
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 febr. 21, 20:43.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Szóval ha vissza ég a pisztolyba akkor azon elzárom az oxigént, aztán az acetilén palackot és utána a többit?
        Használat után természetesen elzárok mindent, ez alap (melóhelyen ezt már bevésődött).
        Főleg a biztonságtechnikai dolgok érdekelek(ezekről még megkérdezek majd pár hozzáértő embert személyesen is) de azért írhattok róla pár sor hogy jobban bevésődjön
        Ha ezeket tudom akkor nagy baj már nem lehet. A többit meg idővel megtanulom.

        Közben megnéztem a visszaégésgátlókat és hozzájuk a csatlakozókat. A pisztolyra való mind, reduktorhoz való csatlakozó nincs hozzá, szóval egyenlőre a pisztolyon lesznek csak.

        Egyébként azokat érdemes szétszedni? Elég sokat álltak, szóval ki tudja mi van bennük, meg a pisztolyokat is darabokra szedem majd aztán kipucolom.

        Komment


          Ne tegyél úgy mint a gyerekeim,hogy mindent szét szednek!!Ha a keverőszár nem enged át ne szedd szét. Egy szabály ne húzd túl elzáráskor! Majd a gyakorlat meghozza a jóindulatú félelmet- óvatosságot is. Még egy lényeges miről nem beszéltünk az oxigén palackhoz olajos kézzel, kesztyűvel ne közelíts!! Jó gyakorlást el kell hegeszteni pár kiló pálcát azért mire varrat lesz a vége! mely szép és jó is.Ezt nem elég nézni csinálni kell,hogy a két kezed összhangba legyen.

          Komment


            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ne tegyél úgy mint a gyerekeim,hogy mindent szét szednek!!Ha a keverőszár nem enged át ne szedd szét. Egy szabály ne húzd túl elzáráskor! Majd a gyakorlat meghozza a jóindulatú félelmet- óvatosságot is. Még egy lényeges miről nem beszéltünk az oxigén palackhoz olajos kézzel, kesztyűvel ne közelíts!! Jó gyakorlást el kell hegeszteni pár kiló pálcát azért mire varrat lesz a vége! mely szép és jó is.Ezt nem elég nézni csinálni kell,hogy a két kezed összhangba legyen.
            Akkor kipróbálom, és ami nem ereszt azt nem piszkálom
            Csapja gondolom olyan mint minden más csap, ha rátépem idő előtt tönkre megy a tömítés benne.
            Az oxigén-olaj dolgot tudom, melóhelyen is gyakran kell oxigén palackokat pakolászni, reduktort cserélni... (de természetesen örülök annak hogy felhívtad rá a figyelmemet, igencsak fontos dolog )

            Viszont amint mindenképp cserélni kell azok a szárakon a tömítések:
            Click image for larger version

Name:	IMG_20150222_121414.jpg
Views:	1
Size:	187.0 KB
ID:	143805
            A legfelsőhöz van pár darab teflon tömítés, van közöttük új is.
            A másodiknál(ehhez van a legtöbb, 12db szár) minden száron mindkét O gyűrű elöregedett. Ezeknek a méreteit esetleg nem tudjátok?
            A harmadikhoz sincs túl sok szár, de itt is rossz a tömítés az összesen. Itt egy sima gumigyűrű van rajta csak, ugye?
            Tömítéskivágó készlet és gumilap van, szóval ahhoz itthon is meg tudom csinálni a tömítéseket.


            Gyakorlás, igen, az kell minden ilyesféle munkához
            De, miután elolvastam és elméletben már tudom hogy mit hogy kellene így remélem hamar ráérzek és hamar sikerül valami normálisabb varratot készíteni

            Jut eszembe, saválló hegesztése nagyjából ugyan az mint a vasé? (nyilván más pótanyag kell hozzá, de ezen kívül?)

            Komment


              A savállót én argonnal szoktam hegeszteni. AVI. Csöndes, pontos, precíz.

              Komment


                Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A savállót én argonnal szoktam hegeszteni. AVI. Csöndes, pontos, precíz.
                De az nincs
                Van egy elég jó fogyó elektródás, meg most ez a szett acetilénes.

                Komment


                  Nekem acetilén-oxigén készletem nincs, de mindig hozzá tudok jutni szerencsére. Szoktunk vele vasakat hajlítgatni...háááát kell hozzá a gyakorlat. Használd egészséggel, jó sokáig.

                  Komment


                    Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Használd egészséggel, jó sokáig.
                    Valami ilyesmi a terv

                    Komment


                      De az nincs
                      Van egy elég jó fogyó elektródás, meg most ez a szett acetilénes.
                      A cégnél most tanulom a savállót bevonatossal kezdtem,jó de inkább 2mm felett trafóval,most co-zok jó,de az avi-ra vágyom.olyan még nincs!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A cégnél most tanulom a savállót bevonatossal kezdtem,jó de inkább 2mm felett trafóval,most co-zok jó,de az avi-ra vágyom.olyan még nincs!
                        Nekem majd saválló csövet kellene hegeszteni (csomagtartó, bukócső), de annak is elég vékony a fala. Ezért ha lehet acetilénnel akkor inkább azzal próbálnám.

                        Komment


                          Üdv heeegany!

                          A készleteddel csak ötvözetlen acélokat és alumíniumot lehet hegeszteni.A saválló anyaghoz az AVI kellene,vagy fogyóelektródás ívhegesztés alkalmas.Első munkának nem a vékony anyagokon kellene gyakorolni!

                          Komment


                            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem majd saválló csövet kellene hegeszteni (csomagtartó, bukócső), de annak is elég vékony a fala. ...
                            Az én csomagtartóm D15;d10 (fal 2,5 mm) készült. Vékonyabb faluval ne kísérletezz mert le fog hajlani.Ilyen falvastagság A zárt szelvény csak 2 mm minden gond nélkül hegeszthető megfelelő fogyó elektródával is.

                            Komment


                              Gyula-bá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az én csomagtartóm D15;d10 (fal 2,5 mm) készült. Vékonyabb faluval ne kísérletezz mert le fog hajlani.Ilyen falvastagság A zárt szelvény csak 2 mm minden gond nélkül hegeszthető megfelelő fogyó elektródával is.
                              Én egy picit újragondoltam a már jól bevált csomagtartót. Aztán remélem hogy egy is jó lesz
                              De erről bővebben majd akkor ha kész lesz.

                              Komment


                                avi-ra vágyom.olyan még nincs!
                                Ha veszel és úgy gondolod, hogy komolyabban szeretnéd megtanulni, akkor javaslom olyan gépet vegyél, ami legalább 200 A-t tud és AC/DC-s. Egyen és váltóárammal is tudsz hegeszteni. Az alu-hoz kell a váltóáram. Én Székesfehérváron vettem 4 éve. Most olyan 180 ezer körül van az ára. Ügyes kis kacat, meg vagyok vele elégedve.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X