Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szaktársak!

    Hallottam a rádióban, hogy Budapesten minden motorost megállítanak és ellenőrzik őket a közeljövőben.
    Különösen a műszaki állapotot.
    Mi lesz ezután? Hétfőnként majd a piros, keddenként a fehér, szerdánként a kék autókat, csütörtökön a bicajosokat...

    Komment


      Amíg tényleg csak arra megy ki a játék hogy kiszórják a "selejtet" addig nekem nincs bajom az ilyen akciókkal... A drótszamaroskat meg csak nyugodtan ellenőrizzék, főleg a világítóberendezéseiket mert egyre gyakrabban járnak döglöttel .

      Komment


        Aki tudja hogy minden rendben van a gépével annak nincs oka félni a rend őreitől ha jól gondolom.

        Amikor egyszer karbit állítgattam és itt közöztem a környéken nem igazán zavart hogy közúti ellenőrzés folyt és sorban szedték ki az autósokat. Bár amikor már harmadszor mentem el előttük igencsak néztek. Biztos tetszett nekik a motor
        (de lehet csak furcsállták a csavarhúzót a kezemben )

        Komment


          Ha minden rendben, persze nincs gond...de! Vannak kivételek. Túradobozt csináltam a motoromra benzineskannából. Szétvágtam, kiszélesítettem, beleraktam az irányjelzőket, lefestettem a motorral együtt. Látszik rajta, hogy a motor tartozéka. Két fiatal buzgó közeg megállított a városban. Bemutatkozás... "veszélyes ám benzineskannákkal motorozni"
          Igen, veszélyes lehet...kinyitottam, kivettem belőle az ételhordómat, kikotortam a forgalmit...csönd. További jó utat.
          Na ez mire volt jó?!
          Mindegy, nem gondolkoztam rajta. Egy korábbi alkalommal egy hölgy rendőr vérben forgó szemekkel közölte velem, hogy nem lenne szabad ilyen öreg járművekkel az utcára menni. Én erre csak annyit feleltem, hogy akkor ürítsük ki a múzeumokat is, mert ennyi erővel nem szabad semmit megtartani a múltból.
          Általában semmi gond, de sajnos találkoztam ilyen kirívó esettel.

          Komment


            Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha minden rendben, persze nincs gond...de! Vannak kivételek. Túradobozt csináltam a motoromra benzineskannából. Szétvágtam, kiszélesítettem, beleraktam az irányjelzőket, lefestettem a motorral együtt. Látszik rajta, hogy a motor tartozéka. Két fiatal buzgó közeg megállított a városban. Bemutatkozás... "veszélyes ám benzineskannákkal motorozni"
            Igen, veszélyes lehet...kinyitottam, kivettem belőle az ételhordómat, kikotortam a forgalmit...csönd. További jó utat.
            Na ez mire volt jó?!
            Mindegy, nem gondolkoztam rajta. Egy korábbi alkalommal egy hölgy rendőr vérben forgó szemekkel közölte velem, hogy nem lenne szabad ilyen öreg járművekkel az utcára menni. Én erre csak annyit feleltem, hogy akkor ürítsük ki a múzeumokat is, mert ennyi erővel nem szabad semmit megtartani a múltból.
            Általában semmi gond, de sajnos találkoztam ilyen kirívó esettel.
            Hát az első esetben benézte a közeg, a másodikban meg szimplán egy buta p.csa volt.
            De ettől függetlenül minden rendben volt, és ez a lényeg

            Egyébként tiltja a KRESZ hogy felcsapj egy kanna benzint a motor oldalára? (vagy kettőt )

            Komment


              Nem emlékszem rá hogy tiltaná...


              POMF-ról nem tud valaki valamit? Sajnos nem találom semmi nyomát egy ideinek .

              Komment


                Üdv !

                A Gyöngyösi börze 21-én lesz ugye ? (az utolsó VAM 21-re , az előző számban pedig 22-re írták ...) Innen megy valaki ?

                Komment


                  POMF-ról nem tud valaki valamit?
                  A Veterán újságban írtak róla hogy nem kerül megrendezésre a helyszín közelében ugyanakkor rendezett kerékpárosverseny miatt.

                  Komment


                    Köszi az infot, kár hogy elmarad...

                    Komment


                      Helló mindenkinek!
                      Manapság felvetődött bennem a gondolat, (lehet én vagyok túl tájékozatlan) de már nem gyártanak naked 50ccm-es mopedeket mint, gondolok itt a Simonsra, vagy a Jawa Mustang-ra. Valahogy úgy érzem, hogy az az egyén aki ebben a katégóriában akar motort vásárolni vagy vesz egy robogót, esetleg valami cruiser-re, sportmotorra vagy cross-ra hajazó kezdeményt, vagy ha ezek nem felelnek meg az ízlésének akkor marad a veterán. Nem azt mondom, hogy a veterán motorok nem jók, sőt ezekben még van tényleg anyag, de én úgy érzem, hogy lehetne esetleg kezdeni valamit ezzel a piaci hiánnyal. Nem tudom hogy a kedves veterán társaknak mi a véleménye erről.

                      Komment


                        [QUOTE]de már nem gyártanak naked 50ccm-es mopedeket mint, gondolok itt a Simonsra, vagy a Jawa Mustang-ra. Valahogy úgy[/QUOT
                        Hidd el egy egész sorozat van eléggé simsonkinézetű szelepes motorú tárcsa vagy dobfékes és többféle tankú tura-segédmotorból felénk a müszakiboltban.(mindegyikben az általam 105cm3-nek ismert kinai motor van félautomata cimszóval.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Scarecrow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          lehetne esetleg kezdeni valamit ezzel a piaci hiánnyal.
                          A kínaiak kezdenek...
                          Click image for larger version

Name:	polymobil.jpg
Views:	1
Size:	109.6 KB
ID:	144094
                          Jómúltkor láttam élőben, szerintem igen pofás kis darab.
                          Az ára sem rossz. Persze az ilyesmitől 30 év működést se várjon el az ember...

                          Komment


                            Igen, én is ilyen jellegű motorra gondoltam. Ezek szerint a kínaiak már erre is gondoltak
                            Azért arra kíváncsi lennék, menyire megbízható egy ilyen

                            Komment


                              Sziasztok! Na akkor mennyire is megbízható egy ilyen sz..... szöcske?
                              Na azt gazdája válogatja. Gabesz barátomnak volt egy Panama Mex nagy kerekű kínai mopedje. A srác eltaknyolt egy útközepén hagyott cső miatt és pár percig "aludt". Majd felállt és zúgó fejjel, de beindította a vasat. Haza jött vele, olyan 5 Km-ről. Viszont tükör, kuplung kar,tört. Lámpa üveg dettó. Lábtartót leszereltem és kiegyengettem a satumban. Jó, masszív anyag. A főtengely szimmering viszont undorító!!!!!!! Nem hiszitek el, de IGAZ! A belső átmérője 19,5 mm!!!!!!! Külön rendelhető. Viszont javítás után sokáig semmi gond nem volt a szerkezettel.

                              Komment


                                Szervusztok!

                                A piacgazdaságban nem gyártanak,olyan termékeket,amire nincs kereslet.Elszaladni a Tecsóba,vagy a Fillérbe,Óceánba,a Nudliba egy kis előre rohasztott génmanipulált szójával feltáplált jószágból eredő husikáért,meg megteszi,az akármilyen gyártmányú full műanyagidomos,tanyiszli,vagy tortyogó rezegtető is,mert olyan szép és nem utolsó sorban trendi.Jól is van ez így,mert a robogó gyártás,munkát ad az embereknek,akkor is amikor készítik és akkor is amikor eldobóssá válik és szétverik lényeg,hogy fogyassz,a husikából is és a robogóból is.

                                Azt azért nem lehet mondani,hogy Európában a tradicionális motorgyártók nem próbálkoznak,mert a Sachs és a Jawa is hozott ki ötvenes kismotorokat.Igaz nekem így szemre úgy tűnik,hogy mindkettőben,a Honda Dax,vagy Monkeyből ismerté vált 50 ccm.-es négyütemű motor adja az erőforrást,de azért csak egy próbálkozás,a piac meghódítására.Nem néztem utána bővebben,de az is lehet,hogy a fenti gyártókon kívül,más gyártók is próbálkoznak Európában,hasonló gyártmányokkal,de ha nincs kereslet,akkor nem megy a bót.

                                Click image for larger version

Name:	Sachs Madass 50 ccm.png
Views:	1
Size:	850.3 KB
ID:	144104Click image for larger version

Name:	JAWA Pinyr  Új.png
Views:	1
Size:	927.7 KB
ID:	144105

                                Ahogy elnézegetem a fenti kismotorokat,a Sachs vázszerkezete és futóműve,egy nagyon átgondolt és praktikusan felépített konstrukció,egyébként gyártják 125 ccm.-es motorral is.Nagyon letisztult puritán,csak a funkcionális célokra korlátozott elemeket tartalmazó konstrukció,bár nem szép,de praktikus.A JAWA,-kétségtelen,hogy a nagy nevű és nagy darabszámban gyártott "tuskó",-utóérzése.Valahogy a formavilága számomra,vegyes élményt nyújt,-talán egy kicsit kevesebb több lenne,-de ez csak az én szubjektív véleményem.

                                Azt sajnálatosnak tartom,hogy mindkét nagy hagyományokkal bíró gyár,idegen erőforrást használ,de gondolom ezeket a dolgokat,a piac befolyásolja,az meg nagy úr,mondhatnám a legnagyobb,az minden,de minden felett áll!

                                Túl a fentieken,úgy gondolom,hogy ebben a kategóriában,sok víznek el kell folyni a Dunán,míg olyan sikeres konstrukció fog születni,mint a Simsonok bármely típusa.

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X