Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kémleljétek az eget!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A körtecsemetén a múlt hétvégén,volt egy teljesen kinyílt virág.......
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Szervusztok!

      Hiába nézegetem az eget,idáig még nem láttam fecskét,bár lehet jobb is mert akkora a szárazság,hogy még a fészekrakáshoz sem találnának sarat.Nem is tudom érdemes e elvetni akármilyen magot,mert nem fog kikelni.

      Ültettünk még az ősszel fokhagymát,de az se jut semmire.Minden reggel megöntözöm őket,de még így is csak nyűglődik,ha így folytatódik az időjárás keserű év elé nézünk.Nagyon nagy szükség lenne csapadékra,bár nem vagyok mezőgazdász de,ha kiballagok az utca végére és ránézek a vetésekre anélkül is látom,hogy nem vagyok az.

      Meg lesz az ok a kenyér árának az emelésére,a csapadékmentesség,az állandóan felfelé kúszó üzemanyagárak,az alapbér emelkedése,..........

      Erről jut eszembe,ha kedd,-akkor tankoljatok már,ha van rávaló,-mert holnap szerda és akkor mindig történik valami a MOLekulánál!

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        Ha már az ültetés - én is ültettem -krumplit ! A ház előtti kertünkbe .Mivel télen az unokának kihajtott ( leveles ) krumplit kellett előállítanom cserépben , valamilyen órára ----aztán mégse kellett bevinni --hát én elültettem a két db kihajtott krumplit . Szépen nő , nagyon tetszik , már zsákot is szereztem a betakarításhoz . Ha elég sok lesz ,még marad télire is . Bár először egy jó gazdag paprikás krumplira valót kiveszek a termésből . Meg egy tál ecetes hagymás krumplit is gondoltam ....

        Komment


          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bár először egy jó gazdag paprikás krumplira valót kiveszek a termésből . Meg egy tál ecetes hagymás krumplit is gondoltam ....
          A maradék exportálása?

          Komment


            Most jut eszembe , az újkrumplit is szeretem nagyon ... bassa meg ! salátát meg nem ültettem ....

            Komment


              Ásd fel az utcát és akkor lehet babod is,egyébként jó ötlet kihasználni a bevethető területeket,főleg ahol kevés van belőle.

              Komment



                Szervusztok!

                Nagy örömmel jelentem,hogy néhány perccel ezelőtt felpillantva az ég felé,fecskét láttam repülni.Igaz csak egy fecske volt és az még nem csinál nyarat,de azért végtelen öröm fogott el,-sikeresen kiteleltünk,túléltük és most már felvihetjük a padlásra a felnyelezett Trabant ajtóborítást.

                Itt a tavasz,virágban a fák,gyönyörű a természet,-mi bajunk lehet hát?

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  Szervusztok!

                  Már napok óta,hiába meresztem a szemem az égre,nem látok fecskét.Itt az idő is már,tehát valószínű,hogy útra keltek Afrika felé.Azt csak remélni tudom,ha eljő ismét a kikelet,akkor visszatér mind,ide a költőhelyre és ismét gyönyörködhetek a röptükben és a csivitelésükben,itt földközelben.

                  Most már számolgathatom vissza a 28 hetet,mert kb. annyi ideig vannak távol.Ilyenkor olyan szomorkás,szezonvégi hangulat lesz úrrá rajtam,mert érzem már a közelgő hideg,ködös egyre rövidülő napok közeledtét és a végtelennek tűnő telet.

                  Szomorú vagyok,-jó utat és sikeres visszatérést fecskék!

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    A mogyorófám virágzik,és még van rajta termés ,a cseresznyefám kopasz,a szomszéd orgonafája kopasz..és virágzik
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Úgy látszik nem csak mi emberek tudunk meg tébolyodni lassan a természet is átveszi tőlünk.

                      Komment


                        A természet megtébolyulása csak okozat,az ok,-maga az ember.A mérhetetlen birtoklási és fogyasztási vágy,olyan iszonyú környezetterheléssel jár,amelynek okozata a bolygónk lassú,de eredményes pusztulása.Mindenki felelős,aki beáll a sorba,nem kell sokat tenni,kezdetnek az is elég lenne,ha nem használnánk műanyag zacskót,nem fogyasztanánk dobozos sört és általában mindenből,csak a visszaváltható csomagolású termékeket vásárolnánk,-utópia.

                        Komment


                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ha nem használnánk műanyag zacskót,nem fogyasztanánk dobozos sört és általában mindenből,csak a visszaváltható csomagolású termékeket vásárolnánk,-
                          Kendteknek mi baja a dobozos sörrel?
                          Visszaváltható, a MÉH is átveszi, max a kedves felhasználó nem akar vacakolni a szelektálással, mint mi Tiszakeszben.

                          Komment


                            Azt a rengeteg műanyag hulladékot kellene törölni az életünkből elsődlegesen. Pl. a halász hálót csippelni, hogy felderíthető lenne a tettes. Sajnos csak beszélnek róla azok is kiknek döntést kellene hozni. Erről már oly sokszor írtunk a rengeteg kamion a közúton amik tönkre teszik az utakat. STB.......

                            Komment


                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Pl. a halász hálót csippelni, hogy felderíthető lenne a tettes.
                              A halászat természetes vizeken aszzem 2 éve tilos.

                              Komment


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                dobozos sör
                                Nincs azzal semmi gond, csak a népeket kéne ösztönözni hogy visszavegyék(németeknél ez a pfand). Ezeket már korábban is fel akartam tölteni csak valahogy mindig elmaradt, remélem kicsit enyhít a szomorúságodon :
                                https://www.dropbox.com/sh/i1ee401d8...e-auxE3Ra?dl=0

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X