Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csnáljunk bicskát !?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csnáljunk bicskát !?

    Szóval megint helyzet van . Úgy néz ki hozzá jut a kis veterános csapatunk egy igazi klubházhoz . Igaz kicsit pusztulat , meg sok munka lesz rendbe tenni , de megéri . A lényeg hogy van nagy udvara is . Azt viszont visszavette a természet . Ezért gondoltam , hogy veszek egy "macsétát . Na itt beleszaladtam az erdőbe . Mert ugye van 1200- 145 000 ft ig . Gondolom ezt nem kell tovább ragozni .
    Úgy hogy teszek egy próbát , megkérdem , nincs-e valakinek egy darab anyag ami 4-8 mm vastag és 100x500-550 mm kb . ? Olyan amit a végén , egy olyan -55 HRC keményre lehet sütni .
    Minden tanácsot , ötletet szívesen veszek , mert tőlem szokatlan módon , beismerve , ehhez tök hülye vagyok .
    Azt tudom , hogy a formát és nyelet simán megoldom és az edző hely is az egyik legprofibb az országban .
    Igrich kedvelte ezt.

    #2
    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval megint helyzet van . Úgy néz ki hozzá jut a kis veterános csapatunk egy igazi klubházhoz . Igaz kicsit pusztulat , meg sok munka lesz rendbe tenni , de megéri . A lényeg hogy van nagy udvara is . Azt viszont visszavette a természet . Ezért gondoltam , hogy veszek egy "macsétát . Na itt beleszaladtam az erdőbe . Mert ugye van 1200- 145 000 ft ig . Gondolom ezt nem kell tovább ragozni .
    Úgy hogy teszek egy próbát , megkérdem , nincs-e valakinek egy darab anyag ami 4-8 mm vastag és 100x500-550 mm kb . ? Olyan amit a végén , egy olyan -55 HRC keményre lehet sütni .
    Minden tanácsot , ötletet szívesen veszek , mert tőlem szokatlan módon , beismerve , ehhez tök hülye vagyok .
    Azt tudom , hogy a formát és nyelet simán megoldom és az edző hely is az egyik legprofibb az országban .
    Rugó acélt vegyél hozzá. Lehet kapni táblás kiszerelésben. Persze neked egy tábla felesleges, de Miskolcon van olyan cég aki darabokat is ad el. Gondolom van ilyen pesten is.
    Vagy veszel laposvas kivitelben és abból faragsz.

    Annó kardokat csinálgattunk ilyenekből. Aztán azok is lettek persze hőkezelve, úgy elég jól bírták azt hogy egymást püföltük vele. (mondjuk nem egy el is tört, de a bozótban csak nincsenek vasdarabok )

    Komment


      #3
      Minek ide bozótvágó,amikor egy jó gyalogsági ásó is megfelel.Az ásó oldalait ki kell élezni és kész,lehet vele csapkodni,egyúttal lesz egy toyfort,vagy mi a fenét kiváltó eszközöd is.
      sepy és joker kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        igen , és adok a tagokra sisakot , aztán megtámadjuk a kertet ...
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Van olyan ismerősöm ami erre esküszik

          Komment


            #6
            ...és faágra is jó ? fej fölött ?

            Komment


              #7
              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ...és faágra is jó ? fej fölött ?
              Ha elég bátor vagy


              Szerintem már mostam is neked:
              Híd korlátját fényes nappal ellopták. Na de hogy? Közmunkásmellény, fűkasza. Ha valaki arra ment azt látta hogy ott bóklászik a közmunkás. Ha meg épp nem volt ott senki akkor meg vágta vele a híd korlátját.
              Persze flex korong volt rajta...

              Komment


                #8
                Esetleg egy keresztvágó fűrészből nem lenne ó ?-----anyagnak

                Komment


                  #9
                  Akkor beszéljünk komolyabban,-mekkora a terület,-hány négyzetméter,-hányan vagytok a terület kitakarításához és mivel van benőve?Nagyon hálátlan feladat egy olyan feltett kérdésre válaszolni,hogy "Csináljunk bicskát?!",-felénk a bicskával szalonnázni szoktak,vagy kiherélik vele a macskát,vagy a malacot.Úgy gondolom,hogy nem az Amazonas vidékén található dzsungelen akartok átvágni,ezért nem teljesen világos számomra,hogy miért kell ehhez a feladathoz bozótvágó?
                  zahi kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Egyszerűen kell megoldani a dolgokat,50-60cm elég gyakorlás nélkül elég fárasztó !
                    Trabi laprugó hidegen kiegyengetve megélezve tökéletes:éltartó és nem törik.Viszont magyarok vagyunk,ötcentis pengével érdekesebb eltalálni egy faágat és erre találtuk ki a baltát! A bozótvágó nyers üreges növényekhez van kitalálva........
                    Felénk a bozótos területre:teleszkóposnyelű ágvágóolló,balta,H...damiloskasza körfűrészkorongal a vékonyhajtásokra ,és H...láncfűrész a vastagabb daraboknak,kosztáshoz lehet a macsétát használni,de fárasztóbb és veszélyesebb mint a kisbalta.
                    dongos78, zahi és sepy kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      A vastagabbakra kis traktor vagy nagy és ki kell rángatni mert a felszín felett elvágottak a leg ocsmányabbak a későbbiekben. Joker képzeld mikor felbuksz egy ilyen maradványba a fakanállal a kezedben. Milyen koszos lesz a kötényed és még ráadásul újból kifog hajtani mind csak idő kérdése és lehet elölről kezdeni. Én sátoroztam ilyen helyen nagy élmény volt kocsányokon ébredni.

                      Komment


                        #12
                        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        mert a felszín felett elvágottak a leg ocsmányabbak a későbbiekben.
                        Szerintem az Elnök úr nem enged efféle lazaságot,gondolom avatásra csűrdöngölőtánc lesz a program,az elsimítja a talajt!
                        sepy és kedvelte ezt.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          Nos , megpróbálok egyszerre , egyben mindenkinek válaszolni . Az alap , hogy szeretem ha ha jó kések vesznek körül , a konyhában a lakójárműben , a garázsban é persze az udvaron is . Aztán gyermekkorom óta -amikor a Kis Balaton területét járva , anyám legnagyobb kenyérvágó kését ( ellopva ) használtam úgy ahogy az őserdei indiánok az ő késeiket , azóta szerettem volna ha van egy igazi macsétám . Persze akkoriban még nem tudtuk mi ez csak akartunk egy még nagyobb kést ...
                          Aztán elszaladt néhány évtized , úgy hogy nem merült fel a hiánya ennyire "fájón " , mint most , Most amikor megállhatnék a kapuban , és utat vághatnék - a népemnek , hogy kövessenek a .....

                          Ja , meg még nincs villany ,
                          ja meg én sem vagyok különb , mind itt sokan ---- a csinálás , legalább akkora élvezettel tölt el mint a használata egy egy szerszámnak . Meg Furkó századosnál tanultakat is jó felidézni , gyakorolni ...

                          Szóval kb ennyi

                          Komment


                            #14
                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ja meg én sem vagyok különb ,
                            Nem hát.. Most bevallom én is csináltam, de két óra múlva a vízhólyagok miatt már nem volt élmény.. Ettől függetlenül.. Neked csak jókat kívánok.

                            Komment


                              #15
                              bozótirtásra én Arne acélt használnék, (böhler-uddeholm gyártmány) ha abból készítesz pengét akkor nagyjából örök élet és még pár nap az élettartama, mi elég sokféle pengét gyártunk belőle.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X