Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a kerékpárosok döntő része a büdös életben nem hallott még arról (sem), hogy zebrán csak tolni szabad a drótot.
    Békéscsabán minden közlekedési lámpánál ki van téve egyiptomi írással (értsd: le van rajzolva), hogyan szabályos. Erre a múltkor takarásból süvöltött át egy nő (szándékosan nem írok anyát, mert az ilyen inkább hóhér) a zebrán kerékpárosostul és két gyerekesestül. Az egyik hátul szabályos gyermekülésben, a másik elöl a vázra erősített kevésbé szabályosban. Nekem jobbról állt két rendőr. Akkorát fékeztem, hogy az ABS dacára felsírtak a gumik. A rendőrök engem néztek furcsán. A nő mellettük húzott el a járdán, pedig van kerékpárút is. Engem valószínűleg helyben felkoncoltak volna, ha ezeknek baja esik. Nem beszélve a börtönről.

    Komment


      #17
      Nekem szerencsére egyre pozitívabbak a tapasztalataim a városi (budapesti) közlekedés terén. Nagyon rég fordult elő velem, hogy egy autós amikor mentem előre a pirosnál odahúzta volna a kormányt, vagy ha látta, hogy jövök, ne figyelt volna rám és adott volna elég helyet, hogy elférjek.

      Persze vannak néha fura helyzetek, de ha azt nézem, hogy egy nap milyen sok autó mellett halad el az ember, az arányok, kifejezetten jók.

      Arrogáns/sietős/ideges/figyelmetlen emberek meg mindig lesznek mind autósok, mind motorosok, vagy akár biciklisek között. De szerintem ha az ember kicsit toleráns és próbálja kivédeni az ilyen helyzeteket, akkor nagyon élvezetes tud lenni a városi motorozás is.

      Komment


        #18
        Ha megnéztétek a videót amit belinkeltem, 6:30-tól nagyon szép narancssárga 350-es paripa látható benne!

        Más: nyilván én sem kerülök nap mint nap leszorított helyzetbe, nem is akarok panaszkodni, de szerintem fontos lenne felhívni az emberek figyelmét arra,hogy komolyabban kellene venniük a KRESZ szabályokat! Főleg a Tv-ben kellene ilyen és ehhez hasonló reklámokat mutatni



        Fontos a biztonsági öv (is)!

        Komment


          #19
          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pedig abban reménykedtem, ha majd készen lesz az MZ, minden máshogy lesz. Legalább lakott területen belül fel tudom venni az 50-60as tempót, kicsit termetesebb darab is, talán komolyabban veszik, mint a drótszamarat.
          Ha teheted, tegyél rá hátul egy Krauser-csomagtartót két méretes oldaldobozzal. Részint biztonságérzetet ad, részint nagyobb tömegnek hat. Ha jó a festés, akkor akár rendőrnek is nézhet az autós. Azzal pedig ugye nem jó kötözködni. Csak egy tipp. A doboz nálam bevált.

          Komment


            #20
            Szervusztok!


            A közlekedési morál,metszete a mai társadalom állapotának.Egészében azért olyan amilyen,mert senki nincs tekintettel senkire,mindenki csak magára figyel,a többit meg egye meg a fene.Az osztályokba tagozódott társadalmak jellemzője,hogy a gazdag lenézi a szegényt,a gyorsabb a lassabbat és sorolhatnám még reggelig,de mi a fenének,-úgyis marad minden,ahogy van.

            A közlekedési morál,az abban résztvevők miatt rossz,-tehát tőlem és tőletek és őtőlük,hogy ezen változtatni lehessen,nem szabályokra,hanem egymás megbecsülésére lenne szükség.

            Nem tudom mi a francnak is szóltam hozzá,-lehet ha eltörölnék az összes közlekedési szabályt,kevesebb baleset lenne,-minek vannak egyáltalán olyan szabályok amit senki,vagy nagyon kevesen tartanak be?

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              #21
              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              tegyél rá hátul egy Krauser-csomagtartót
              Szerencsére van hozzá az is. Egyelőre le van szedve a gépről, a felújítás folyamatának egyik utolsó lépése lesz ennek rendbetétele, visszaszerelése.
              Szerintem sokat dob a motor küllemén is, na meg -ahogy írtad- a biztonságérzeten is...




              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha jó a festés, akkor akár rendőrnek is nézhet az autós.
              A fehér-kék kombináció nem illik a terveimbe (meg a Trophy formavilágához sem passzol), sárga tank+lámpa lesz, a többi fekete.




              snomag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ha az ember kicsit toleráns és próbálja kivédeni az ilyen helyzeteket,
              Nagyon toleráns embernek ismer a környezetem. De amikor 5 percen belül háromszor áll meg a szívem a kormányvégtől 3 centire elsuhanó országúti úthengerektől, az azért kicsit ki tud zökkenteni a toleráns hozzáállásomból
              Mindenesetre persze, ilyen-olyan technikával, hozzáállással próbálom kivédeni az ilyen helyzeteket - sajnos eddig sikertelenül
              Ahogy Che is írta, az emberek hozzáállásán úgysem tudunk változtatni, a "leszarom" tipusú embereket pedig nehéz elkerülni, hiszen jönnek randomban .
              Szó mi szó, kismotorral talán legjobb -ha lehet- mellékutcákban ellavírozni, még ha így hosszabb is az út. De szerencsére általában nem hajt a tatár, és ez nem okoz problémát. És ha nem zavarnak meg 10 másodpercenként, még élvezem is a kényelmes brönnyögést. Csak sajnos vannak olyan helyzetek, amikor a forgalmasabb utakat nem lehet elkerülni. Arra az esetre pedig amit jelenlegi tudásom szerint tenni tudok: Nagy levegőt veszek, szorítom a kormányt, és felveszem a kapcsolatot a jó Istennel

              Komment


                #22
                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A fehér-kék kombináció nem illik a terveimbe
                Nekem sem. Persze nem is erre gondoltam. Az én bőröndjeim eleve fehérek. A fejidom szintúgy. A tank és a sárvédők pedig bordók. Ahogy a profilképemen is látod. Ebből indultam ki. A motorodhoz pedig a fekete tényleg jobban passzol. Végülis mindegy, csak tömegnek tűnjön.

                Komment


                  #23
                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csak sajnos vannak olyan helyzetek, amikor a forgalmasabb utakat nem lehet elkerülni.
                  Nekem sajnos mindig így van, városban nem használhatom a bicikli utat mert túl veszélyes lenne így marad az autó út... Tegnap is például körforgalomba kicsit bénázott a kuplung(túl gyorsan befogott...), a kedves autósnak meg ennyi elég volt hogy begőzöljön és megelőzzön körforgalomba. Nem sokon múlott hogy nekem nem jött. Most őszintén, normális az ilyen?
                  Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2013 szept. 14, 12:19.

                  Komment


                    #24
                    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Most őszintén, normális az ilyen?
                    Egyes autósok idegsokkot tudnak attól kapni, ha lassítani, fékezni kell mások miatt, és ki kell(ene) várni a megfelelő alkalmat a BIZTONSÁGOS előzésre! És azonnal utolsó aljas szemétté válsz a szemében, aki azért merészkedett ki az útra, hogy direkt neki ártson.

                    Komment


                      #25
                      Ma reggel sajnos szemtanúja voltam egy kisebb balesetnek: egy fiatal lány késve érkezett a buszmegállóhoz, még a másik oldalon volt amikor meglátta,hogy jön a busz. Sajnos körülnézés nélkül rohant át az úton, pontosan egy autó elé. Az autó már nem tudott megállni,de szerencsére csak kicsit lökte meg a lányt,mert a bár kissé tántorogva,de a saját lábán botorkált át a másik oldalra. Kihívták hozzá a mentőket, pontosan nem tudom milyen sérülést szenvedett, de a baleset után 10 perccel már nevetett.

                      Ezekből az esetekből szerintem azt kellene leszűrni, hogy tökmindegy,hogy honnan késünk el, a szabályos közlekedésre (jelen esetben körülnézésre) sose sajnáljuk az időt! Ez életet menthet!

                      Komment


                        #26
                        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egyes autósok idegsokkot tudnak attól kapni, ha lassítani, fékezni kell mások miatt, és ki kell(ene) várni a megfelelő alkalmat a BIZTONSÁGOS előzésre! És azonnal utolsó aljas szemétté válsz a szemében, aki azért merészkedett ki az útra, hogy direkt neki ártson.
                        Ha magamba nézek ezzel én is így vagyok, pedig nálam a fogyasztás nem fontos mert ha van megtakarítás akkor jó (és általában van).
                        ha viszek cuccot pl 200l-es olajat, próbálom úgy intézni hogy csak beteszem az ajtón mert ki is kellazt venni, és ha fékeznem kell kicsit erősebben előre megy vagy 1m-t, és csapódik a hátmmögött lévő elválasztó falon. no aakor van egy olyan érzésem hogy beszakad a hátam, pedig szerencsére mégsem.
                        Ilyenkor én is megbeszélem magammal a fékezésre kényszerítő teljes családfáját, és azok foglalkozását, stb.
                        pedig tisztában vagyok vele, hogy ő nem tehet arról hogy én olajat szállítok.
                        Gondolom az összes teherautós hasonlóan van ezzel, főleg amikor látok egy kamionnyi zsákos cuccot a platón teljesen összeborulva. Aztán a vérmérséklettől és neveltetéstől függ ki kire hárítja az esemény okát.

                        Komment


                          #27
                          emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ha viszek cuccot pl 200l-es olajat, próbálom úgy intézni hogy csak beteszem az ajtón mert ki is kellazt venni, és ha fékeznem kell kicsit erősebben előre megy vagy 1m-t, és csapódik a hátmmögött lévő elválasztó falon. no aakor van egy olyan érzésem hogy beszakad a hátam, pedig szerencsére mégsem.
                          Többek közt az ilyen esetek miatt akarták bevezetni a közúti ellenőrzés során a rakomány megfelelő rögzítésének ellenőrzését is. Aztán ilyen olyan indokok miatt kimaradt.

                          Számos gépjárművet vezettem már életem során - többek között (kis)teherautót is - és pont ezért nem idegeskedek, ha a teherautó lassan megy például a rossz úton (nem tudni mi van hátul), a motoros lassan megy az esőben (tudni, hogy ez milyen vacak), és sorolhatnám.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #28
                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ha viszek cuccot pl 200l-es olajat, próbálom úgy intézni hogy csak beteszem az ajtón mert ki is kellazt venni, és ha fékeznem kell kicsit erősebben előre megy vagy 1m-t, és csapódik a hátmmögött lévő elválasztó falon. no aakor van egy olyan érzésem hogy beszakad a hátam, pedig szerencsére mégsem
                            Nem rosszindulatból --de azért egyszer mehetne egy kicsit elöbbre a cucc , hogy az orrod a kormányra koppanjon ,aztán megtanulnád ,hogy a rakományt rögzíteni kell . Illetve hogy nincs hosszú út vagy rövid út ---szállítás van !
                            Én már láttam ..."éppen csak a faluban , kivisszük a betongerendát " - aztán a marha , olyan lett mint a szalonna a nyárson.....

                            Gondolom hasonló rémtörténetet mindjárt kapsz még néhányat ....

                            Aztám a fizikába kicsit beásod magad , nagyon csodálkozni fogsz -----:E=m x c2

                            Komment


                              #29
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              azért egyszer mehetne egy kicsit elöbbre a cucc , hogy az orrod a kormányra koppanjon ,aztán megtanulnád ,hogy a rakományt rögzíteni kell


                              Folynak a könnyeim. A család meg vigasztal, hogy miért sírok.

                              Komment


                                #30
                                Hozzá akartam szólni..............de inkább mégsem!!!1,Nincs még elég gyakorlatom és vezetési ismeretem ahhoz hogy véleményt mondjak!Ne adj isten tanácsot adjak bárkinek! 2,Mindenki maga tudja mi irritálja mi nem!..........de hogy még is megszólalok azt csak azért teszem mert eszembe jutott hogy 1972 -ben amikor vezetni tanultam az U.N: Defenzív vezetési technikát oktatták!!!!!!!...........és jól tették!!!!!!!Eddig bevált!(az hogy ez mit takar?!.........azt mán nem tom!!!Nézzetek utánna!!!Nem egy hülye dolog!)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X