Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Érdekes hirdetések :)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    HAJ-AJ! Nagy a(z agy)baj kérem!Eladó MZ ETZ 250 - Képes Motor
    demeter és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #92
      pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      HAJ-AJ! Nagy a(z agy)baj kérem!Eladó MZ ETZ 250 - Képes Motor
      Nos, láttam már uitt(!) Pannóniát /szólóban/ hírdetni: 1 0050 000.- magyar forintért...de lehet, több is volt az
      demeter és pasetta kedvelte ezt.

      Komment


        #93
        Akkor is kicsi az a bizonyos kerítés... A Lipótmező is bezárt... A bolondok meg köztünk vannak...
        RedBull477 és kedvelte ezt.

        Komment


          #94
          pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akkor is kicsi az a bizonyos kerítés... A Lipótmező is bezárt... A bolondok meg köztünk vannak...
          Nehogy ebből is szentségtörés legyen, Kedves pasetta....


          Inkább (azt mondanám) nem vagyunk egyformák...még szerencse

          Komment


            #95
            Egyébként is , ha ott állsz a kerítésnél , relatív hogy ki van bezárva, vagy kizárva !
            Azt mondják minden annyit ér , amennyit fizetnek érte ! Ha van olyan delikvens aki hajlandó érte kifizetni az összeget , akkor OK .

            - - - Updated - - -

            Nos én is nézegettem egy hirdetést , no nem , nem az árképzés miatt , azt a fentieknek megfelelően nem veszem figyelembe (bár lehet egy picit túlzott , mégis az eladó dolga . Nézegettem magát a gépet . Mindenkinek egyéni elképzelései lehetnek saját motorjának kinézetéről , alakítgatásáról amíg az NKH engedi . Vagyis az eladó munkáját kritizálni dehogy is akarnám , sőt első ránézésre egy jó képességű , jó kiállású szép motor amit látunk , az őszi idill , valami pazar, nagyon tetszik . Amit furcsáltam amikor jobban megnéztem a fotókat, hogy hogyan adhatták ki a múzeális minősítést a "szakemberek" egy olyan motorra (P21) aminek :

            - két kipufogója különbözik , a jobb oldali az első szériás P20-é
            - mindkét "furuja " hiányzik , vagy átalakított (nem látom túl jól)
            - jobb kipu.,ami eredetileg hollandihoz ,menetes résszel volt ellátva,(könyöknél) már az oda illő "mandzsettát"is nélkulözi
            - bár lehet hogy rosszul tudom, az eredeti "héblik" cseppvégződésűek nem pedig a Danuvia formátumúak ...
            - Teló gumi-harmónikák totál autentikusak( ) , élükön a bilincsel ...
            - Ugyanilyen eredetinek hat , a fekete bowden garnitúra is
            - Az oldaltámasz (vagy "villámtámasz" ) is első szériás P20
            - stb

            Ezek mind minősítik őket is , vagy ha esetleg később kerültek átalakításra , legalább ezek ismeretében írná az eladó , mint pozitívumot a múzeális minősítést , és OT rendszámot...

            Eladó használt PANNONIA P21 ( OT rendszám - 5 év műszaki)

            És ezzel sem akartam senkit megbántani, esetleg lenézni ,sértegetni , főleg ha a vas gazdija is olvassa gondolataimat, csak próbáltam volna rávilágítani arra, hogy néhol a csavarok gyártmányát is vizslatják , máshol meg a gépet , így is megfelelőnek találják a "szakemberek" , az OT minősítés áhított megszerzéséhez ! Egyébként látszik hogy fektettek munkát, pénzt a project-be .
            Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 júl. 29, 13:56.

            Komment


              #96
              Volt amúgy külön első sárvédő 18-as kerékhez?
              Mert legszívesebben abba is belekötnék.

              Komment


                #97
                Ez a 634.01 es nagyon jó áron van:
                Jawa 350/634 Eredeti 1975-ös - Borzavár, Veszprém
                Ami az MZ nél az ETS, az a Jawánál ez...a szlovákok megvesznek érte...nem sokáig lessz meg.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #98
                  Volt amúgy külön első sárvédő 18-as kerékhez?
                  Maga a sárvédő nem volt más az összehasonlításaim alapján ( ha jól néztem meg ... ), de a sárvédőtartó ( ami a teló alsószárra csatlakozik ) igen , különbözött ! Bár látszólag rövidebbnek néz ki a fent említett alkatrész a képek alapján , mint ami illene ,de a 18 -as kerékhez amúgy is a rövidebb kell ...

                  - - - Updated - - -

                  Ez a 634.01 es nagyon jó áron van:
                  Jawa 350/634 Eredeti 1975-ös - Borzavár, Veszprém
                  Ami az MZ nél az ETS, az a Jawánál ez...a szlovákok megvesznek érte...nem sokáig lessz meg.
                  Szép , autentikusnak látszó motor , bár a jawa témában nem vagyok annyira ott ! De ha megkérnélek elárulnád a különlegességének okait ? Talán a korai évjárat , szín ?

                  Komment


                    #99
                    Talán a korai évjárat , szín ?
                    Ilyen volt az első motorom,imádtam!

                    Ez volt az első kockatankos,18"os kerekekkel elöl sarkos hátul hagyományos sárvédővel műanyag kis-lámpafelyel ezzel már lehetett látni este is.Tudtommal nem volt más színben,nem libegett a szélben mint az MZ és kanyarvadász volt.Kicsit lusta ,de nyomatékos megbízható gépként ismertem meg.
                    Használtan vettem (fiatalon)és 11-12 ezret mentem tisztítgytásokkal karbi,gyújtás,Ja ÉS NEM vette ki a kezemből a váltó a kuplungot!!!!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      De ha megkérnélek elárulnád a különlegességének okait ? Talán a korai évjárat , szín ?
                      Egyszínű bordó fényezés, ami megegyezik a csepptankosok színével(csak ez az 1 szín volt, a 634.02 nél lett fekete a váz), nagy krómlemezes tank, 160 ig skálázott km óra(mint a kis CZ-k órája) müanyag lámpafej, fordított váltó(1-es fent, többi fokozat lefelé ), gömbölyű indexek, kormányban vezetett gázbowden, alul rögzített első sárvédő, automata nélküli kuplung, másféle kivitelű kipufogódob, 633 mal kezdődő motorszám, ennél a tipusnál jelent meg a dupla bölcsőváz.
                      Kevés készült belőle, az is exportra, a legtöbb a Szovjetunió utódállamaiban van. Hozzánk is elvétve került, Csehországban, Szlovákiában jóformán nincs ilyen. Oda csökkentett zajkibocsájtású kivitel került(ilyen az enyém is) a Csehszlovák belügyi szerveknek. Egy későbbi 634 árának dupláját, 3 szorosát fizetik érte. Volt még olajszivattyús változata is, azt csak Angliába vitték.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 júl. 30, 09:21.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        Szia Tibi!

                        Megérné összegyűjteni egy blogba a Jawa-értekezéseidet. Ezt sem tudtam eddig és nyilván sok ilyen van még.

                        Komment


                          Üdv wsievers!

                          Üdv wsievers!



                          Ami az MZ nél az ETS, az a Jawánál ez...a szlovákok megvesznek érte...nem sokáig lessz meg.
                          Az MZ-nél az ETS a választékot bővítette ,a blokkja megegyezett az ES-ével,és 1969-1973 között együtt gyártották őket,csak az ES-ből kb. 8x annyit mont az ETS-ből. A Jawa-nál a 634-es a kifutó 360-as típus helyébe lépett 1974-ben. Mindegyik 634-es blokk 633-as számozású volt.
                          Jawa 350 typ 634 Čtyřka
                          Click image for larger version

Name:	Jawa 634 tipusváltozatai.jpg
Views:	1
Size:	204.8 KB
ID:	145946
                          Utoljára szerkesztve a következő által: St.Z.350; 2015 júl. 30, 16:28.

                          Komment


                            Mindegyik 634-es blokk 633-as számozású volt.
                            Nem egészen, inkább úgy mondanám, hogy a hozzánk hozott 634 esek zöme volt az.:
                            Engine
                            623-1 250 ccm, 2 cylinder, oil pump, holds for "spinal" frame, year 1969 - 73, used for JAWA 623 BIZON
                            623-2 same as 623-1, but without oil pump
                            633-0 350 ccm, 2 cylinder, holds for "spinal" frame, year 1968 - 73, used for JAWA 633 BIZON
                            633-1 same as 633-0, but used oil pump
                            633-3 350 ccm, 2 cylinder, used for JAWA 634, connection rod pins on "needle bearings" diameter 16mm, (first few pieces with 18mm), reverse gear (1° down), canceled semi-automatic clutch release, but renew again later
                            633-4 same as 633-3, but 84dB for CSSR for JAWA 634
                            633-5 same as 633-4, with oil pump MOTORPAL
                            633-6 same as 633-5, 84 dB for JAWA 634
                            633-7 for sidecar (changed chain sprocket and tachometer drive)
                            633-8 for Austria, 352 ccm, for JAWA 634
                            633-9 84 dB, sidecar, JAWA 634
                            623-4 250 ccm, 2 cylinder, used for CZ 471
                            623-5 same as 623-4, but separated lubrication
                            623-6 same as 623-4, but 75W generator
                            634-1 350ccm, 2 cylinder, same as 633, but holder for frame CZ, used in CZ 472
                            634-2 same as 634-1, oil pump
                            634-3 same as 634-1, model for Ministry of Defence
                            634-5 same as 634-1, model for Soviet Union
                            634-6 same as 634-1, 84dB, CSSR
                            634-7 same as 634-1, sidecar
                            634-8 same as 634-1, for CZ 472.04 ( 1978 )
                            634-9 same as 634-1, for Austria
                            631-0 separated lubrication, mechanical speedometer
                            631-1 same as 631-0, 84 dB, JAWA 634
                            631-2 same as 631-0, sidecar, England, JAWA 634
                            631-3 model 1980, mechanical speedometer, JAWA 634
                            631-4 same as 631-0, sidecar, JAWA 634
                            631-5 same as 631-4, oil pump, JAWA 634
                            631-6 for Austria, 352 ccm, mechanical speedometer, for JAWA 634
                            631-9 mechanical speedometer, reduced noise, JAWA 634
                            632-00 updated engine 633, JAWA 634
                            632-001 same as 632-000, sidecar, 15 teeth sprocket, JAWA 634
                            632-013 engine for Egypt producer, 60 W generator
                            632-2 engine derived from 632-0, used alternator 12v from 638. Used in CZ 472.6 and JAWA 632-0 (1988-90). In 1991 were produced limited series for JAWA 634 frame for English customer.
                            Produced variations:
                            00 - for CZ 472.6
                            01 - same as 00 with modernise gearbox
                            02 - for JAWA 632-0
                            03 - 2 x FAG bearings on crank shaft, cast-iron shifting forks
                            04 - same as 03, for sidecar
                            05 - all bearings FAG on crank shaft, cast-iron shifting forks
                            06 - same as 05 for sidecar
                            A jawamania.cz szerint 73 ban már bevezették a 634 est, tehát bizonyos ideig együtt készült a 360-nal. Elvileg 74 től már kihozták a 634.6.00 át. Az utolsó 634. 01 est 76-ból láttam. A gyártás rövid ideje miatt hasonlítottam az ETS hez, és a ritkasága miatt, bár ETS ből szerintem jóval több készült.
                            Földönkívüli nyelven kis infó a 634.01 esről:
                            http://www.metalmoto.cz/clanky/jawa-...-historie.html
                            Kifelejtettem, hogy a 634.01 első kivitelén fordítva van a hengerfej:
                            Click image for larger version

Name:	P9300096.jpg
Views:	1
Size:	114.6 KB
ID:	146036
                            Később már a hengerfej iránya a megszokott lett(a láncbúrának szürkének kellene itt lennie, és a teleszkóp is a régebbi műanyag tokos-bár nekem is csak azt sikerült szerezni):
                            Click image for larger version

Name:	127177_P1060931.jpg
Views:	1
Size:	209.9 KB
ID:	146037
                            Itt már fekete a váz:
                            Click image for larger version

Name:	634vlu0157cf3.jpg
Views:	1
Size:	96.4 KB
ID:	146038
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 júl. 30, 20:11.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              Üdv wsievers!

                              Kissé sántít a hasonlítás,mert az MZ az ES-t és az ETS-t 1969-től 1973-ig gyártotta együtt,ez pedig nem rövid idő.

                              Komment


                                Előkerültek a 634.01 esek:
                                Jawa 634 01 ritkaság
                                Jawa 634 01 gyártás 1975!
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X