Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dühöngő - eladók, vevők, hivatalok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rájöttem, hogy egészen másképp kell gondolkozzam a jövőben, mint eladó és mint vevő szerepben is.
    Miért kellene másként gondolkodni? Mint eladó, és mint vevő, egyaránt jártam már pórul én is. Amikor hiába tartottam az árut az első igérgető kedvéért, vagy amikor hozzád hasonlóan lecsúsztam valamiről. De mégsem változtattam az alap hozzáálláson. Ha megigérem valakinek, hogy a kedvéért tartom, nem adom el másnak, akkor tartani is fogom. Nem okozok magamnak kellemetlenséget azzal, hogy utána magyarázkodnom kelljen, hogy miért is nem tartottam a szavamat. Viszont okulva a történtekből, a többi érdeklődőtől elkérem az elérhetőségüket. Ha az első nem jön érte, akkor hívom a következőt, ennyi. Nem kell megváltozni, csak okulni.

    Komment


      #32
      ....lehet ,hogy megint egyedül maradok .

      Szóval az alkudni kötelező , meg kell .. meg ilyen gondolatokat in is szeretem .

      ...mennyi ?
      ...100
      ..sok --alkudni lehet ?
      ...persze -- 120
      ... mivan?
      ..azt,mondtad ,hogy alkudjunk
      ..de most komolyan !
      ..tudod mit ? --akkor legyen 110
      ..de hát 100 volt
      ..persze -de alkudni akartál
      ..mennyi akkor téllleg a vége ?
      ..na -akkor legyen 100 és alkudál 20 at

      Komment


        #33

        Komment


          #34
          Ezt mire érted ?
          Szó szerint ez volt a hirdetésben: "Komoly érdeklődőnek az alku kötelező! "

          - - - Updated - - -

          Miért ne kérdezhetném meg a legalsó árat?
          Megkérdezheted, de ha erre választ kapsz, az szerintem elég komolytalanná teszi az egészet. Mármint magát az alku intézményét. Eladó szeretne a portékáért minél többet kapni, vevő meg szeretné minél olcsóbban megvenni. De a "mennyi az alja" kérdés kiheréli az egész játékot. Mintha osztás után rögtön megmutatnád a lapjaidat a többieknek. Aztán meg nem érted miért nem akarnak játszani veled, amikor te korrekt voltál, nem titkoltál el semmit.

          És nem, nem vagyok az eladó mellett.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #35
            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megkérdezheted, de ha erre választ kapsz, az szerintem elég komolytalanná teszi az egészet. Mármint magát az alku intézményét. Eladó szeretne a portékáért minél többet kapni, vevő meg szeretné minél olcsóbban megvenni. De a „mennyi az alja” kérdés kiheréli az egész játékot. Mintha osztás után rögtön megmutatnád a lapjaidat a többieknek. Aztán meg nem érted miért nem akarnak játszani veled, amikor te korrekt voltál, nem titkoltál el semmit.
            Ez teljesen így van, de ha elindulok 400 km-ről nem árt tudni nem-e az uttolsó 10eFt hiányzik a bizniszből.

            Komment


              #36
              Ez teljesen így van, de ha elindulok 400 km-ről nem árt tudni nem-e az uttolsó 10eFt hiányzik a bizniszből.
              Az utolsó tízezer sohase hiányozzon, mert akkor sokáig fogod bánni az elmulasztott vételt.

              Ha tízezer forint hiányzik egy 400 km-es út után, akkor nem is kell igazán az a dolog. Csak kirándultál egyet.

              Nekem az a véleményem, ha valaki elutazik messzire egy tárgyat megnézni, akkor meg is akarja venni. Legalábbis abban az esetben, ha az a tárgy nem különbözik lényegesen a képen látottaktól. Itt nem a tízezer forintról van szó. Mert ha az hiányozna, akkor nem lenne miből autókázni 800 km-t sem. Itt arról van szó, hogy milyen szájízzel viszi haza a cuccot: jó vétel volt, megérte vagy remélem nem fog túl hamar elromlani ennyi pénzért. Ennyi múlik a tízezer forinton.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #37
                Nekem az a véleményem, ha valaki elutazik messzire egy tárgyat megnézni, akkor meg is akarja venni.
                Igen ,neked is igazad van, de ezt a zsiványabb eladó is tudja és ,ha ott vagy már nem biztos, hogy enged annyit az árból, mert úgy van vele ,ha már egyszer eljött 400 km-t ez a " hülye" vevő, akkor úgy is kell neki.

                A másik dolog meg az, hogy én több száz kilómétert nem is mernék utazni a jobbnál jobb eladók miatt.
                PL.: Ismerős jó pár éve venni akart egy motort. Kinézte a neten ,elment érte x km-t ,csak az volt a baj, hogy más motor fényképe volt a hirdetésben. Ez cumi. De gondolom mindenkinek vannak ilyen emlékei.

                Komment


                  #38
                  Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  több száz kilómétert nem is mernék utazni a jobbnál jobb eladók miatt.
                  Ha csak lehet, én is kerülöm ezt. Inkább várok akár hónapokat, hátha felbukkan a környéken egy megfelelő darab.
                  Így vettem az MZ-t is. Voltak (képeken) szép példányok, elfogadható áron, de mind több mint 150km-re volt.
                  Nem mertem volna bekockáztatni az üzemanyag+utánfutó kölcsönzés költségét a bizonytalanra (+15ezer Ft szerintem már számottevő tétel egy motor vásárlásnál).
                  Aztán egyszercsak felbukkant egy igéretes példány, innen 10 km-re. Ő lett az enyém

                  Komment


                    #39
                    Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A másik dolog meg az, hogy én több száz kilómétert nem is mernék utazni a jobbnál jobb eladók miatt.
                    A mi környékünkön az ifjoncok most egymásra licitálnak használtautó vásárlás ügyben. A szóbajöhető márkák, típusok már sokszor nem elég flancosak. Újabban az a divat, hogy honnan szereztük be. Az egyik kollégámnak már Győr sincs elég messze. Meg sem állt Németországig egy lepukkant Merciért. (Nem veterán, de elég leharcolt.)

                    Apropó 2140-es Moszkvics érdekel valakit. Láttam a környéken egy eladó példányt. Ha van rajta telefonszám, akkor képet tudok róla csinálni. Csak azért offolok itt, mert ismeretlen embernek tennék vele szívességet, meg egy fórumtagnak is.

                    Komment


                      #40
                      Én egyszer kinéztem egy motort a neten. Váz, blokk, kerekek, vezetékköteg. Elmentem 200 km-nél többet, mi fogadott? A kertből elöszedegetett, (méh-telepre) gondosan előkészített erősen hiányos romhalmaz. Blokk sehol. Nekem pont az kellett volna. Előző nap beszéltünk, akkor még minden rendben volt, a vevö állítása szerint. A kötél általi haláltól kezdve a vízbefojtáson át egészen a péppéverésig minden lehetséges opció eszembejutott akkor, de az, hogy szeressük embertársainkat, bármennyire is "mások", na az éppen nem. Pár forintért hoztam el a kacatokat.
                      Az autó és motorkereskedőktől pedig óvakodjatok.

                      Komment


                        #41
                        az emberek jó része nem él, hanem túlél?
                        Jaj de eltalált mondat (sajnos....)
                        Találkoztam én is pozitív és negatív példákkal.
                        A pozitív:
                        Röviden: Volt egy emberke aki akart tőlem egy alkatrészt. Írta hogy személyesen akarja átvenni így a postát nem kell fizetni , csak ritkán jár erre de jár (kb 2-3 hetente). Írta még hogy esetleges van esélye hogy több hetet is csúszik család növekedése miatt
                        Telefonba komolynak tünt, így levettem az oldalról archívba tettem.
                        Eltelt 3 hét és korrektül felhívott hogy csúszni fog nem tudja mikor de fog felénk járni.
                        A lényeg az hogy majd 1,5 hónap után de jött az árúért (nekem is jó volt mert nem kellett postázni) Tehát ezzel azt akarom mondani hogy vannak szavahihető emberek. Aki teheti és érzi hogy komoly a szándék annak tegyük el az árút akár 1-2 hétre is. (igaz az én esetem már majdnem extrémnek mondható)
                        Amit még szeretnék megemlíteni azt hogy bármilyen eladó legyen képes legalább 1 napra eltenni bármely alkatrészt vagy járművet ha érzi h komoly a szándék Szerintem....

                        Sajnos eladóként szerintem mindenki találkozik olyan emberekkel akiknek az első mondata a mit engedsz a feléből típusok. Már szinte megszoktam az ilyeneket.....
                        Még amivel találkoztam eddig kétszer az pedig az hogy felveszed a kapcsolatot neten kersztül a hirdetési oldalon. Írod neki hogy érdekel az alkatrész. A távolság miatt postázni kellene. Erre a válasz az hogy természetesen megnézi h hány kiló stb...Utána komoly vevőjelöltként el is kéred a bankszámlaszámát. Utána várod hogy válaszoljon de csak semmi. Majd ráírsz hogy mi újság vele. De semmi Tehát ha második hozászolásomra sincs válasz akkor tudom hogy lecsúsztam az alkatrészről.
                        Nem az bánt hogy mondjuk eladta valakinek helybe és nem kellett postázni., vagy az se bánt hogy esetleg egy kicsivel többet ér az árú amit árul és mégse adja el. Hanem az hogy nem képes ezt leírni hogy: "bocsi jöttek élőben és elvitték... vagy azt h bocsi még sincs kedvem postai csomagot készíteni
                        Ezt miért nem lehet leírni korrektul a vevőjelöltnek hogy ne is foglalkozon azzal az árúval mert már nincs meg?
                        (közeli az élmény. Múlt héten jártam így ) Bár apróságnak tűnhet de szerintem mérgesítő hogy le se sz@r több üzenetváltás után miután eladta az alkatrészt...Emberség hiánya....

                        Komment


                          #42
                          Nem akarom osztani az észt, mert mindent leírtatok, amit jómagam is gondolok ezzel kapcsolatban.
                          Talán annyit, hogy amíg valaki így vagy úgy le nem foglalózza az árut, addig nincs üzlet. Ez szerintem mindig is így volt.
                          Az adott szóról meg annyit, hogy manapság semmi jelentősége sincs. Főleg ha pénzről van szó, általában mindig az húzza a rövidebbet, aki böcsületes és jóhiszemű sajnos.

                          Komment


                            #43
                            Amit még szeretnék megemlíteni azt hogy bármilyen eladó legyen képes legalább 1 napra eltenni bármely alkatrészt vagy járművet ha érzi h komoly a szándék Szerintem...
                            Na! Ezt miért nem lehet megcsinálni minden eladónak ?




                            Talán annyit, hogy amíg valaki így vagy úgy le nem foglalózza az árut, addig nincs üzlet.
                            Ezzel nem értek egyet, mert nagyon sok esetben nincs rá lehetőség a foglalózásra.
                            De az én jószívű lelkem ,most is azt mondja, hogy nincs szükség a foglalóra.

                            Komment


                              #44
                              De az én jószívű lelkem

                              Lényeg a lényeg, hogy az adott szó kötelez - minden körülmények között - mindenkinek ahhoz kéne tartania magát. Aztán meg, soha semmi szükség nem lenne se a dühöngőre, se azon belül a dolgok 60 árnyalatának érzékeltetésére. Működne minden szépen, rendben.

                              Komment


                                #45
                                supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyébként nézd a jó oldalát, szerencséd is lehet, mert sose lehet tudni, egy-két nap múlva feltűnik itt egy friss etz tulaj, aki SOS-t kiáltva árasztja el a nagyérdeműt különböző kérdésekkel..


                                http://veteran.forum.hu/aprohirdetes...59/index9.html

                                Megkérdezném, nincs ugró szarvas a sárvédőn?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X