Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dühöngő - eladók, vevők, hivatalok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16

    OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mint közizgatásban dolgozó, az a minimum, hogy ügyeletnek kell lennie. Az már más tészta miért nem veszik fel a telefont.
    A mocskos tetü fogyasztóvédők bent voltak a boltban ahol megdöbbenve tapasztalták ,hogy kifüggesztett működési engedlyemtől függetlenül --nincs kiírva egy külön táblán --az ,hogy hogy hívják a céget

    ill. --a kiírt árak HUF ban értendők --mert pl egy kilincs esetleg nem -e 830 euró !

    Sajnos nem voltam bent - mert biztos könnyítetem volna magamon -és nem csak lelkileg

    De az előzőhöz ugy kapcsolódik , hogy az ott hagyott papíron lévő --ügyintéző és központ -telefonszáma : " az előfizető kérésére átmenetileg nem kapcsolható "
    sinter, wsievers és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      És mennyi a " kár " összege Pontosabban mennyit kell befizetned, a " segélyből mulatozók " alapjába
      sinter és kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Joker, esetleg nem volt korábban egy ilyen
        https://www.youtube.com/watch?v=7FT0IDhdYBY
        vásárlód?


        (bocsi az "offolásért")
        Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2014 aug. 13, 11:33.

        Komment


          #19
          Ha megállapodtatok az eladásban, akkor persze már nagyon nem illik ilyenkor másnak adni, de ha csak annyi, hogy elmegyek, megnézem és megvenném..., akkor még nem köttetett üzlet szerintem.
          Szerintem ez esetben itt a lényeg, korábban írtad, hogy még a címet sem egyeztettetek csak majd "előtte hívom még" volt a végszó, ne is haragudj, nem akarok kötekedni, de erre az eladó szemszögéből nézve én sem nagyon vennék mérget ........bocsi de én ilyen rosszmájú vagyok.....
          Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2014 aug. 13, 12:09.

          Komment


            #20
            Szerintem ez esetben itt a lényeg, korábban írtad, hogy még a címet sem egyeztettetek csak majd „előtte hívom még” volt a végszó, ne is haragudj, nem akarok kötekedni, de erre az eladó szemszögéből nézve én sem nagyon vennék mérget ...bocsi de én ilyen rosszmájú vagyok...
            Akkor tényleg én vagyok a nagyon hülye, naív ,lelkiismeretes .Mint írtam, de mégegyszer leírom ,ebben a szituációban ,ha én lettem volna az eladó, akkor a reggeli vevőnek azt mondtam volna, hogy várjuk meg az estét ,és akkor mindenféle képpen felhívom ,ha elkelt a gép ,ha nem .
            De úgy veszem észre ,nagyon magamra vagyok maradva ezzel a véleményemmel . (Akkor csak bennem van a hiba!! )

            Legközelebb ,mint eladó én is szarjak mindenkire, mert engem cumira vettek ?
            Na mindegy ,elég jól megrágtuk a dolgot ,mindenkinek más a véleménye.

            Komment


              #21
              De , persze van , átlagba napi 1.5 barom jön be . Már minden szóbajöhető ismerősömnek mondtam ,hogy kamerázzuk be a pult környékét ---a napiszar --királya lehetnék a feltöltésekkel .


              -----még nem jött határozat , nem tudom mennyi lesz


              supermax, ---te azt hiszed hogy nincs ilyen a valóságban ? --marhára tévedsz !

              ..az alap , hogy adjak olyan zárat ami az anyósék telkén van a balatonon .....
              ...stb....stb...


              De a vigasz a dologban , hogy én sem viszem haza a munkahelyi feszültséget --mint ha csak meglestek volna a filmesek --amikor osztom a köcsögöt

              Komment


                #22
                hogy kamerázzuk be a pult környékét
                Jó ötlet, csak ezt se felejtsd el kiírni, mert jön az újabb ellenőrzés-bírság.......

                supermax, ---te azt hiszed hogy nincs ilyen a valóságban ? --marhára tévedsz !
                Sajnos volt "szerencsém" igaz hálistennek nem sok ideig a "frontvonalban" tevékenykedni, úgyhogy a rövid idő alatt még ennél "helyi-hülyébb" is volt jópár .......na ezt az én túlságosan érzékeny idegrendszerem nem igazán tolerálta.. mondjuk nem is sírom vissza azt az időszakot....
                (ezeknek a soroknak talán már tényleg új témában lenne a helyük)
                Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2014 aug. 13, 14:12.

                Komment


                  #23
                  és mondja meg a legalsó árat,
                  Hehe, én meg erre szoktam azt mondani, hogy előbb nézd meg, aztán alkudj, ha nem tetszik.

                  Egyébként megértelek, én is jártam már így. Megalkudtam egy M-72-re.Valami 25 ezerben állapodtunk meg. Aztán mikor hívom, hogy mikor lehet már menni a motorért, mondja, hogy eladta 35-ért. Nem szólt volna, hogy itt egy ürge 35-öt kínált érte, nagyon kell a lé, de ha kifizeted a tiéd. Nem. Ja, eladtam 35-ért. Mindegy. Nem ma volt, tán igaz sem volt.

                  - - - Updated - - -

                  Megnéztem a hirdetést. Látom te csak komolyan érdeklődő voltál.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #24
                    Megnéztem a hirdetést. Látom te csak komolyan érdeklődő voltál
                    Ezt mire érted ?

                    Miért ne kérdezhetném meg a legalsó árat? Én is megmondtam mindig telefonba ,ha eladó voltam. Így nincs vita ,ennyi és kész .
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2014 aug. 13, 19:53.

                    Komment


                      #25
                      "Akkor tényleg én vagyok a nagyon hülye, naív ,lelkiismeretes..."
                      Igen, Te vagy. De ez nem baj, én is az vagyok!!! :-)

                      Komment


                        #26
                        (ezeknek a soroknak talán már tényleg új témában lenne a helyük)
                        Micsoda villámgyorsaság.
                        Köszi ApaE!

                        Komment


                          #27

                          Komment


                            #28
                            Igen, sokan sajnos félreértelmezik az irányár, és alku fogalmakat.
                            A közelmúltban sokminden, feleslegessé vált porfogót eladtam a lakásomból. A használaton kívüli telefontól kezdve, a fényképezőn biciklin, hűtőszekrényen, rossz mosógépen, és bojleren keresztül a heverőkig...
                            És meg kell mondjam, néha az arcom leszakadt, amikor pl. meghirdettem valamit -hogy ApaE szavaival éljek- 12 egységre (ráadásul kihangsúlyozva, hogy az ár már így is baráti, ezért FIX), majd felhívott valaki hogy neki nagyon kellene az adott termék, nagyon tetszik neki, 5 egységért adjam már oda neki.
                            Amikor egy másik terméknél azt is kiírtam, hogy irányár, az meg egyenesen vonzotta a már leírt jelenséget (a telefonban a legelső kérdés, "mennyit engedsz a feléből") EMBEREK! Hol tartunk??? Tetszik, kell, de fizetni nem akarok érte???
                            Sokszor gondolkodtam már, hogy saját lábon kellene állni, nem egy multi kutyájaként dolgozni. Pl. nyitni valamilyen boltot. Ötletem is lenne, de ez a hozzáállás nagyon elveszi a kedvemet. Senki nem fizetné meg amit árulnék
                            Persze tudom, ott van az érem másik oldala is, a nyugati árszinvonalhoz párosított keleti bérszínvonal országában mit várunk, amikor az emberek jó része nem él, hanem túlél?
                            És félreértés ne essék, a fenti sorokkal nem Tamást bíráltam, hiszen ott eleve úgy volt megfogalmazva a hirdetés, hogy komoly érdeklődőknek kedvezmény. Ő pedig komoly érdeklődő volt.

                            Ja, volt egy vicces esetem, hadd untassalak vele titeket. Amikor az eladó alkudott . Tavaszi kabátot nézegettem a piacon, egyet ki is néztem, felpróbáltam, kérdeztem hogy mi az ára. Azt mondja az eladó, 9 ezer. Már kotorásztam is a zsebemben, erre elkezdi, hogy "mivel te vagy az első vevőm, legyen 8".... addig-addig alkudozott, míg 5ezerért elhoztam a kabátot. Úgy, hogy egy szót nem szóltam!

                            Komment


                              #29
                              Na jó ! Tényleg le vagyok mostmár nyomva .Túlnyomó többség akkor az eladó mellett van .
                              Nem baj, sokat tanultam ezekből a hozzászólásokból.
                              Rájöttem, hogy egészen másképp kell gondolkozzam a jövőben, mint eladó és mint vevő szerepben is.
                              Majd be készítek sok-sok üveg citromlevet a spájzba ,csuklás ellen.

                              Pl :Mikor a Dneprt eladtam ,Pestről jöttek érte. Elmondtam neki minden búját-baját a motornak és ő kérdezte a telefonba az utolsó árat, én meg mondtam neki az annyit, meg azt ,ha ennyiért nem kell ne jöjjön. Így tiszta nem ?? És ő eldöntötte ,hogy megéri-e neki autókázni 450 km-t ezért a motorért .Eljött . De úgy látom, hogy nem ez a tiszta folyamat ezek szerint .
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2014 aug. 14, 08:04.

                              Komment


                                #30
                                Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De úgy látom, hogy nem ez a tiszta folyamat ezek szerint .
                                Ez a renitens vevő. Szerintem az nagyon jó, hogy vannak (vagyunk) olyan emberek, akiknek az adott szó még jelent valamit. Tolvaj világban élünk ez tény. Mit szólsz ahhoz, hogy olyan emberek, akiknek munkaköréből adódóan a műszaki újítás, fejlesztés a feladatuk, eljutottak odáig, hogy inkább a felsővezetők utasításai szerint kókányolnak egy új konstrukciót, mert vagy leszólják a javaslataikat, vagy elmondják egy külsősnek, aki kap az ötleten, beadja mint saját ötletét és pénzt kap érte.

                                Én egy ilyen műszaki ostobaság miatt egyszer úgy kiakadtam, hogy majdnem kirúgtak érte. Na azóta csendben állok a sorban.

                                Szerintem ne változtass a hozzáállásodon, mert csak azt éred el vele, hogy nem fogod szeretni magad és szomorú leszel tőle.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X