Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kertészkedés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Láttam a cseresznyéjüket,4cm bogyója volt. Lehet hogy világít a sötétben?
    Sötétben is lehet szedni? Király!
    Egyébként, nem a méret a lényeg. (mondják ezt a ... na mindegy)
    Biztos tapasztaltátok már, hogy sokszor a gyönyörű nagy gyümölcsöknek szinte semmi ízük nincs (pl.málna, a régi, apró Magyar fajta sokkal ízletesebb).
    Továbbá érdemes utána olvasni a betegségekkel szemben való ellenálló képességüknek is. Sok bosszúságot tud okozni ha lerohad a termés háromnegyede.
    (Szőlővel kapcsolatban, a Nero fajtát nézted már? Igen jó tulajdonságai vannak)

    Komment


      #17
      Egyébként, nem a méret a lényeg.
      Ez attól függ kit kérdezünk..
      Nero fajtát nézted már? Igen jó tulajdonságai vannak)
      Lidi,Moldova,Dunav,Éva,Helikon szépe,Jupiter,Néró,Attila fajtákat rendeltem. Van 100m lugas, mellette lesz még egy. Eper is van 8nm,azt is szeretném bővíteni de még nem választottam fajtát.

      Komment


        #18
        Van 100m lugas, mellette lesz még egy.
        Az már szép. Arról már jut némi borocskának való is

        Eper is van 8nm,azt is szeretném bővíteni
        Nem is nagyon kell nézegetned, 1-2 év alatt hoz annyi sarjat (indáról), hogy szétültetve simán megtriplázhatod a területét. Én már dobálom kifelé, mert már alig van hely a zöldségnek.

        Komment


          #19
          és nekiálltam. Vigyorogva rotáltam az esti szürkületben, a
          Én is így csináltam Vettem egy honda F 400 ast kicsit ketyegő motorral(mert nekem jó nem is kell) Fele kerttel végeztem,s hallottam kis nyikorgó hangot,majd meg is állt. Bementem megittam a nyugiteám. Tök sötét lett. Kimentem behúzni a kapát,alig találtam meg. Még a csillagok sem világítottak. Szóval beállt a hajtókar rendesen. Szétszedtem,szűkebbre reszeltem az illesztéseknél,majd méretre dörzsáraztam. Most köszöni szépen jól van. Ja,a hiba a korábbi szerelgetés..az olajszóró fülecske le volt törve. Ezt pótoltam.

          Komment


            #20
            mert nekem jó nem is kell
            Ezt a tulajdonságot nagyon nehezen tudom legyőzni.
            A munkáim során saját bőrömön tapasztaltam, hogy nincs borzalmasabb mint rossz gépekkel dolgozni. Amikor egy 4 órás munkából 1 óra a gép javításával, a maradék 3 pedig kínlódással telik. Miközben a megrendelő (jobb esetben) röhög rajtam. Mégis, ha másik gépet kell vennem, azonnal a jó öreg masinákat nézegetem. Épp most vettem gyepszellőztetőt, de napokig vacilláltam a robusztus, nehéz, ámde borzalmasan régi, és a 2 éves, alig használt gép között. Végül hosszas ön-rábeszélés után csak sikerült az újabbat választanom

            Komment


              #21
              Mivel nem értek hozzá,s most kezdtem a kertészkedést,ezért a kényszerpihenőm alatt próbáltam kiművelni magam. A rezisztens fajtákat részesítettem előnyben,mert nem szeretnék permetezni.

              Komment


                #22
                Vettem egy honda F 400 ast
                Piszok jó motorok ezek, persze az áruk is megvan...

                - - - Updated - - -


                mert nem szeretnék permetezni
                Ez különösen akkor aggasztó, amikor érés közeli állapotban látod, hogy valami emészti a termést, és döntened kell
                -lepermetezed, majd annak tudatában eszed a gyümölcsöt, hogy tele van szermaradványokkal
                -nem permetezed le, de beteg, használhatatlan lesz a nagy része

                Komment


                  #23
                  újabbat választanom
                  Néztem videókat,a 30-as években is volt a Robi kapához hasonló eszköz. Én legszivesebben azt pöfögtetném. Nagyon tetszik,hogy a gumija is vasból van.

                  Komment


                    #24
                    kényszerpihenőm alatt próbáltam kiművelni magam.
                    Meggyőződésem hogy az gyik legjobb gyógymódot választottad.
                    (a másik persze a motorozás)

                    Komment


                      #25
                      Piszok jó motorok ezek,
                      Ami nálam nálam van,a huszonévet keményen végigdolgozta. Hengerkopás nincs,főtengely ovalitása 0,01 alatti,főtengelycsapágyak (golyós) még elég jók. Dugattyúcsapszeg lógása már érezhető,de így raktam össze mert mennie kell,s közeljövőben teszek rá egy erősebb motort. Permetezés lehetőleg csalán,dohány, réz. DDT és társait kerülöm.

                      - - - Updated - - -

                      (a másik persze a motorozás)
                      A bojtos sapkát nem nézi el a rendőr,sisakot kapcsolni még nem tudok.

                      Komment


                        #26
                        DDT és társait kerülöm.
                        Tud(ott) csúf dolgokat művelni
                        A csalán jó, én is alkalmazom. Igaz, hogy érdemes este permetezni vele, amikor a szomszédok már bent nézik a tévét. Így titokban tartható, honnan ered a 3 szarvasmarha telepet megszégyenítő bűz

                        Komment


                          #27
                          Sötétben is lehet szedni? Király!
                          Nem a " töködre viharlámpa" !............

                          Komment


                            #28
                            Mint az egyszeri paraszt ember miután meglátta a TSZ elnök, hogy kaszál és más gereblyézi utána össze! Mondta neki kösse rá a nadrágszíjra és így gereblyézni is tud. No az öreg ekkor mondta a Tök..re meg kössek vihar lámpát, hogy éjjel is tudjak kaszálni??

                            Komment


                              #29
                              Sepy hozzászólása igazi generációs jelenség. Azt hiszem az eredetijét Moldova György mondta el egy kabaréban. Persze lehet, hogy ő is hallotta valakitől.

                              A lényeg:

                              Munkahelyemen minden héten van eszközbeszerzés, ami a folyamatos munkához kell. Az irodaszereket a titkárnéni (ca. 26 éves) írja össze. Múlt héten elhavazva a munkával üldögéltem és próbáltam magam utolérni, mikor megkérdezte:

                              - Neked mire van szükséged?
                              - Egy viharlámpára! - és nem értette.

                              Lehet, hogy múlik az idő?

                              Komment


                                #30
                                Fontos kérdésem van. A házunhoz elég nagy kert tartozik, ami inkább egy kis liget helyenként. Lombos dió- és fenyőfák, bodza- és mogyoróbokrok és fű mindenütt. A cicánk mindennap kullancsokkal teliaggatva vár esténként. A gyereket nem merem a fűbe engedni.

                                Valami permetszert tudtok-e ajánlani?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X