Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kertészkedés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Hat ezeket darabonkent rakotozol, a vagas alatt elhelyezett csigan atvezeted a kotelet amelyik egy fekezorendszeren keresztul halad es a vagas utan a fadaraba levegobelog .Egy masik a kert magasabb pontjan levo huzorendszerrel be-fol huzod a .Egyikkel erszted amasikkal huzod es mindketto feszesen a levegobe tartja.A problema hogy solkszor a segitok nem latjak at es le fol kell szaladiznim a farol .
    Utoljára szerkesztve a következő által: movisz; 2022 febr. 02, 07:00.

    Komment


      #92
      Szervusztok! Hűűűűűűűűűűűűűű! Komoly munka! Apám néha jelentősen kisebb fakivágásokat csinált. Azoknál én is segítettem gyerekként és tudom milyen felelősség van az ember vállain! Minden tiszteletem Movisz! Remélem arra nem fúj a szél, nincs vihar mostanság! Itt Magyarországon szombaton és vasárnap nagyon cudar volt az időjárás. Ma megint kezdett fújdogálni a szél. DE! Nézzétek a naptárt! 26 nap márciusig! Készítsük a palántázó edényeket!

      Komment


        #93
        Holnapra erkezik ide is egy kis szello de szerencsere hazak kozott dolgozok remelem ott nem lessz nagy hatasa Click image for larger version

Name:	IMG-20210430-WA0009.jpg
Views:	161
Size:	304.8 KB
ID:	229899 Click image for larger version

Name:	IMG-20210430-WA0014.jpg
Views:	147
Size:	333.8 KB
ID:	229900 ennek a fanal a parjait kell ki donteni Remelem nem kell masznom csal a foldon lessz veluk munka.

        Komment


          #94
          pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          DE! Nézzétek a naptárt! 26 nap márciusig! Készítsük a palántázó edényeket!
          Így igaz, de addig is: szerintem Mátéapu már alig várja, hogy a hátára kaphassa a permetezőt.... Biztatásul mondom: a napokban olvastam egy gyümölcstermesztővel készült riportot. Hiszitek, vagy nem, 4-5 lemosó permetezést emlegetett. Azt mondta, hogy neki azért elég csak ennyi, mert feldolgozza a gyümölcsöt és így nem annyira fontos az esztétikum. (Ha ott akarnátok bio-almalevet vásárolni, kinyomozom a címét.

          Komment


            #95
            Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            hogy a hátára kaphassa a permetezőt..
            Azt az időjárást igen..........................Már félek a tavasztól:a párom tervei ..nem biztos,hogy beleférnek az én energiakapacitásomba
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #96
              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Így igaz, de addig is: szerintem Mátéapu már alig várja, hogy a hátára kaphassa a permetezőt...
              Szervusztok! Hát nem csak Mátáapu... Lassan nekem is kell réz-kén lé permetezést csinálni. Csak ne fújna a szél! Tudjátok, hogy 8 Celsius fok felett éget a réz. Ezért jobb ilyenkor résen lenni.

              Komment


                #97
                pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lassan nekem is kell réz-kén lé permetezést csinálni.
                Szevasztok! Ilyen korán kell már lemosó permetezést csinálni?

                Komment


                  #98
                  pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  8 Celsius fok felett éget a réz.
                  Nem merek vitatkozni, mert laikus vagyok. Azt tudom, hogy egyes fajták érzékenyek a rézre, vannak szerek amiket napközben (melegben) nem javasolnak kijuttatni. Én biztos, hogy rezeztem már 8 fok felett számtalanszor, eddig nem volt gondom.

                  Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ilyen korán kell már lemosó permetezést csinálni?
                  Néha téli lemosóként is emlegetik, de szerintem még van idő, lényeg, hogy még rügypattanás előtt. Utálatos dolog a permetezés, ezért szeretek minél hamarabb túl lenni rajta. ...aztán nyáron meg még utálatosabb persze. Ilyenkor az a jó, hogy nem görcsölök, hogy egy kósza szellő a veteményesre, vagy a szomszéd kertjébe viszi. Nálunk is úgy van, hogy hátamra veszem a permetezőt és feltámad a szél.

                  Komment


                    #99
                    Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szevasztok! Ilyen korán kell már lemosó permetezést csinálni?
                    Szervusztok! A tél megint enyhének tekinthető. Sajnos találkoztam méhecskével is meg márványos poloskával is... A méhecskét lefotóztam és a "kémleljétek az eget" témába fel tettem... Ezért gondolom, hogy lassan itt az idő. Talán a hónap végét megvárom, de már nagyon érzem a "muszáj valamit tenni" dolgot.

                    Komment


                      Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én biztos, hogy rezeztem már 8 fok felett számtalanszor, eddig nem volt gondom.
                      Én is úgy emlékszem hogy régen ('90-es) években még gabonában is használták a rézoxikloridot 200l-es hordóban vitték és átvételkor már írták is a hordóra, ki foog cefrét tárolni benne ha kiürül!

                      Komment


                        Holnap ismet meretes fakkal lesz dolgom Click image for larger version

Name:	IMG_20221016_124340498.jpg
Views:	92
Size:	878.8 KB
ID:	231130 elokeszitettem a szerszamokat Click image for larger version

Name:	IMG_20221016_124506649.jpg
Views:	82
Size:	989.2 KB
ID:	231131 a kisebbik mar itthon van.

                        Komment


                          Vannak olyan fak amik a torzsrbe meg vannak repedve es a repedesekbe belrol tele vannak folddel es evek soran kozette alakulnak Click image for larger version

Name:	IMG_20221016_162450802.jpg
Views:	93
Size:	922.9 KB
ID:	231133 Click image for larger version

Name:	IMG_20221016_162428494.jpg
Views:	80
Size:	912.6 KB
ID:	231134 ez asztan igen csak nagy bosszusagot okoz mert kiveszi a lanc elet es csak kinlodik a furesz es nem lehet kikerülni.

                          Komment


                            movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            tele vannak folddel es evek soran kozette alakulnak
                            Szervusztok! Na ezt én is ismerem! A másik, amitől frászt kapok: A fába belenőtt kerítésoszlop, a sodronykötél, a fa tövébe (jó indulatból) öntött beton. Amikor faipari cégnél dolgoztam, egy alkalommal a zöld rönkből szeltünk deszkákat. A rönk közepén egy 2*3 cm méretű fém darab volt. A jelek szerint régen került bele, körbe nőte a fa. Jó kis kár keletkezett...

                            Komment


                              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A rönk közepén egy 2*3 cm méretű fém darab volt.
                              Én egyszer lőszert gyalultam így.

                              Komment


                                Szervusztok! Holnap le kell meszelnem egy sor fát. A tulaj jó barátom és megkért, ha még van kedvem csináljam meg neki. Én magamnak ma délután tervezem a meszelést a törzseken. Régi trükk a bogarak és férgek ellen, amit érdemes évente kétévente megtenni! Tehát Urak! Elő a súrolókefét és a kaparó vasat, meszes vedret és a korongecsetet. A törzset letakarítani a lehetséges moháktól, kártevőktől és legalább 1,2 méter magasan lemeszelni. Viszont figyelni is kell, mert könnyen megmarhatja a mész a kezünket és a szembe ne kerüljön!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X