Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mit láttak szemeim!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mit láttak szemeim!

    A mai oldal linken megjelent sárga Swalbi láttán jutott eszembe most jelent meg a cikk, hogy megvették a gyártási jogot és elektromos hajtással folytatja pályafutását.

    #2
    Tisztelettel tájékoztatom az ide tévedőket, hogy a Li.l polcain jelenleg van egy akku töltő mely alkalmas 6-12v-os akkuk töltésére. 4 funkcióval alkalmas a téli tároláskor a folyamatos fenntartó töltésre, regenerálásra. Ára is jó szerintem NEM EGÉSZEN 5 AZAZ 5000FT.
    demeter, emu és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Igen, bár már van ilyen aldisom, holnap veszek én is egyet.
      sepy és emu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Évek óta használjuk a L..l-s töltöt, több darabot is. Akár téli karbantartásra akár év közben egy hosszabb ut elött.
        A mai napig tökéletesen müködnek.( Tudni kell ha jól emlékszem 14 vagy 16 de lehet hogy több vasparipa van szolgálatban amelyeket az egész szezon alatt nyüstölünk ) Nekem is van otthol saját részre
        Ajánlani tudom mindenkinek a 6 és 12 v-os lehetöség miatt is .
        wsievers, demeter és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Pedig a facebunkón azt írták róla, hogy egy laptop töltő többet ér !

          Komment


            #6
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Pedig a facebunkón azt írták róla, hogy egy laptop töltő többet ér !
            Nekem mondjuk nem jött be, mert a lemerült akksit nem ismeri fel vagyis nem tudja meghatározni magának hogy 6 illetve 12v-os. és nem lehet ilyenkor segíteni neki.
            Viszont én egy akksit akkor töltök ha már nincs benne szusz, mert a legtöbb járgányt 1 évben max. 2x indítok be.
            viszont ha csak töltögetni akarod az akksidat akkor tökéletes és elpusztíthatalan.
            a laptop töltő pedig biztos nem erre lett kitalálva, de mindig vannak emberek akik azon törik a fejüket hogy mi helyett mit lehet kitalálni, javaslom nekik egyenek egy jó pörköltet spenótból.
            sepy, Fergusson és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Az emberek se vesznek akksitöltőt ősszel, hanem most vesznek már, mikor gáz van...az első boltban tök üres volt a helye mára...hátha a második-harmadikban lesz.
              Amúgy pont kiszedtem a két motorból az akksikat, tesztelni akarom mindkét töltőt velük.

              Komment


                #8
                Nekem mondjuk nem jött be, mert a lemerült akksit nem ismeri fel vagyis nem tudja meghatározni magának hogy 6 illetve 12v-os. és nem lehet ilyenkor segíteni neki.
                Én rá szoktam ilyenkor segíteni egy másik akksiról. Utána már jó. Kölcsönbe volt egy ilyen nálam. De most kaptam egy hagyományost. Jah és akkupakkot(két párhuzamosan kötött zselés akksit) sem akar tölteni.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem mondjuk nem jött be, mert a lemerült akksit nem ismeri fel vagyis nem tudja meghatározni magának hogy 6 illetve 12v-os. és nem lehet ilyenkor segíteni neki.
                  Igen ez a "hibája" megvan neki , ha ez hibának nevezhetö. Ha egy bizonyos szint alá csökkenik az akksi töltöttsége akkor nem kezdi el tölteni. De ha belegondolunk hogy ha azt a szintet eléri akkor már valami baj van-vagy nem ?
                  Lehet hogy ezt rosszul gondolom

                  Komment


                    #10
                    Nem tudom, nekem a "régiből" ( ami nem kijelzős) van még, eddig megvoltam vele elégedve. Az igaz, hogy a leírásban közli: intelligens töltőről van szó, ami -talán- annyit tesz, hogy egy bizonyos töltöttség alatt már nem akar "dolgozni". Védi a saját rendszerét is ezzel...állítólag. Ha jól emlékszem a leírtakra...tévedés joga fenntartva.
                    Azt kellett megszoknom nála, hogy a töltés megkezdésekor az ikon pirosan világít, majd kis idő múlva "full"-ra váltott. Ilyenkor is u.úgy tölt. Ami jó: -rajta lehet hagyni (akár egész télen vagy szezonon kívül) az akksin, nincs vele probléma , 6-12 Volt van...stb.

                    Komment


                      #11
                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a laptop töltő pedig biztos nem erre lett kitalálva, de mindig vannak emberek akik azon törik a fejüket hogy mi helyett mit lehet kitalálni, javaslom nekik egyenek egy jó pörköltet spenótból.

                      Emu, a spenótdobálós nézetedet annyira azért túlságosan ne hangoztasd.


                      Ez a lidlis pörkölt addig szaftos és cupákos, míg csupán autó és motor akksikat töltesz vele. Ha kicsit bővül a feladatkör (zselés akksik, Li akksik, NiMH akksik, NiCd akksik) sokkal jobban muzsikál egy labortápként alkalmazható állítható fesz-áram modul és a lidlis töltő a lábas alján maradó szaftos krumplidarabbá válik. Amit még kitunkol az ember, de nem az étkezés csúcspontja.
                      A laptoptápot azért mondogatják, mert igen robosztus alkatrészek. Képes a névleges teljesítményét folyamatosan leadni különösebb túlmelegedés nélkül. Évekig, csúcsterhelésen.
                      Ezeket a meneteket egy olcsóbb kapcsolóüzemű táp túlmelegedéssel, enyhe kozmált főzelékszaggal és kezdő háziasszonyos füstöléssel veszi. Ha elvonatkoztatunk attól, hogy eredetileg mi volt a végére kötve, igazából egy akksival is ugyanúgy üzemel. Vagy a konyhai anekdotáknál maradva, ha megnyalod a végét, csíp. Egy laptop táp 19V 90watton szerintem már szájon rúg.
                      Az 5000Ft-os töltő szép dolog, lehet, hogy teszi is a dolgát. Láttam már elég leégett, megégett, sípoló, küzdő, alultervezett, épp hogy röcögő tápot.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2017 jan. 14, 09:50.

                      Komment


                        #12
                        zselés akksik,
                        Azt qrvqa jól tölti

                        Li akksik, NiMH akksik, NiCd akksik)
                        Ezek meg mi a szarok? úgy tűnik le tudtam élni több mint 50 évet ezek nélkül és a maradék 50 évben is talán megleszek nélkülük.
                        Én értem hogy vannak emberek akik tudják mik ezek és azoknak egy akkutöltő kevés.
                        akkor vesznek valószínű nem ebben a kategóriában valamit, amiről én hallani sem akarok.
                        De akkumulátortöltőnek a Lidis Aldis mert ugy mind ugyanaz csak a felirat más, tökéletes. és ennyi pénzért kicsi, kompakt, jól hazsnálható.
                        Nekem mondjuk erre a célra vagy 7 szeres pénzért van töltőm ami csak 12v-os viszont kellett belőle 2db, motorhoz és autóhoz külön és kb 2 éve elő sem vettem őket. Nos ez a pénzkidobás.

                        Komment


                          #13
                          Ezek a típusú akuk általában a kis gépek akumlátorai. Nem jármű aksik. Ha használsz akus csavarbehajtót vagy fúrót nagy valószínűséggel ezek közül valamelyik lesz benne.

                          Azt még fontos tudni (mer azért ugye nem árt), hogy a mai modern telefonok, kis gépek stb akujai li-ion kivitelű aksik.

                          Nem fontos azonnal mindenbe venned de az li-ion ma a legjobb aku.

                          Ha nem lenne a töltő plusz kiadás én minden régi (egyébként hibátlan) kis gépembe li-ion aksit tennék...aztán elosztogatnám mert annyi, most már jó kis gép meg minek.
                          Tehát ahogy a motorkerékpár ipar úgy az aksi gyártás sem ragadt le az ólom akunál.

                          Ha tudnám személyesen bemutatnám, hogy mire képes egy 2015-ös gyártású, maroknyi, 95 Nm-es, ütve csavarozó gép, de hát Kaposvár messze van.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: bsa10; 2017 jan. 14, 11:25.

                          Komment


                            #14
                            Ezek a típusú akuk általában a kis gépek akumlátorai. Nem jármű aksik. Ha használsz akus csavarbehajtót vagy fúrót nagy valószínűséggel ezek közül valamelyik lesz benne.
                            Revidiálom álláspontom, tényleg van ilyenem.
                            Viszont ezeket a hozzávaló töltőkkel adják, tehát nem kell hozzá, hogy jó legyen az akkutöltőm-
                            Egyébként többet nem veszek akkus gépet, mert ha ritkán használom. akkor az akku álltában tönkre megy. És mire ez kiderül nem lehet hozzá tartalékot kapni.

                            Komment


                              #15
                              Igen, sajnos a korai NIMH és NICD aksik nem sokáig tűrték az elhanyagolt töltést, használatot ezért szerintem a fejlődésben zsákutcába kerültek.
                              Az én "halott" gépeimben is ezek a régebbi akuk vannak, de az li-ion aksival szerelt kis gépeket nyugodt szívvel ajánlom. Nem "emlékeznek" a fél feltöltésre, hogy aztán következő alkalommal csak addig lehessen feltölteni, kicsi az önkisülésük, a beépített elektronika miatt nem tudod mélykisült állapotig meríteni, nagyobb max áramot adnak le, könnyűek és ma már nem drága a cella pótlása.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X