Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Régi képek, filmek - filmrészletek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Ezt a képet a saját archívumomban találtam. Joker biztos egyből kitalálja hol készült.
    Click image for larger version

Name:	verseny.jpg
Views:	1
Size:	184.5 KB
ID:	138612
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      #92
      Ezt én is tudom, mert voltam ott: Vigándpetend...

      Komment


        #93
        Ha a robogós nő nem lenne a képen azt hihetné az ember, hogy valamikor a hőskorban készült egy háztömb körüli versenyen, vagy a városligetben.
        Érdekes kontraszt!




        Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tegnapelőtt éjjel a XXI. században foglalkoztak egy kicsit a Pannoniákkal
        Jó, hogy néha a fősodratu média is szentel pár percet ilyen témáknak. Öröm nézni az ilyet. Ahogy egy-egy versenyen dübörögnek a Magyar Motorok, több ezer néző fürtökben lóg a pálya körül, felelőtlen fiatalok csapatostul, bukósisak nélkül, Pannóniákkal huligánkodnak a fővárosban... Mondhattok bármit. Sokkal szívesebben lennék (már nem is olyan) fiatal azokban az időkben!

        Komment


          #94
          Keresgettem, hogy hova tegyem, talán ide illik leginkább:

          Úgy vártuk a Merkur-kiutalást, mint a Messiást

          Komment


            #95
            Nem tudom miért, nem nézett rendesen utána, vagy csak így jobban hangzik, de mindig voltak másodlagos megoldások.
            Pl az unokatesóm befizetett Skodára, és erre kapott levelet hogy 1-2 ezer Ft-al drágább de lesz egy új szovjet autó a Zsiguli, ha elfogad típusmódosítást akkor 1-2 hónap múlva átveheti. A felsö szomszéd hirtelen jutott pénzhez és azonnal kocsit akart, a Zaporozsecet 2 hét múlva átvehette gyönyörű narancssárga színben.
            A zsiguli megjelenése után a Moszkvics is erre a szintre süllyedt.
            Ellen példa hogy a kollégám már a '80as évek közezpe tájékán gyorsan eladta a kispolszkit, mert 26 volt vissza sorszámban, majd várt 2-3 évet mert akkor váltottak 126pE-re.
            Az tény hogy nem lehetett azonnal autóhoz jutni, hacsak nem volt valaki orvos, tsz elnök stb mert akkor volt gyorsitott csatorna, de a nem túl sok típus közül az ára (Trabant)vagy a divatossága ( Skoda, Lada)miatt sikeres típusokra kellett sokat várni. A Dacia eleinte sikerautónak számított, majd reklámozták, később az 1400-asokat színhibásként azonnal lehetett átvenni.

            Komment


              #96
              Köszi Dongós a képekkel illusztrált tájékozódat valóban voltak idők mikor felsőbb körök luxusa volt az autó vagy egy jobbacska motor. Kivételek és kiskapuk akkor is voltak éppúgy mint most. Ahhoz,hogy voltak szerencsés időszakok egyes tipusok bevezetésekor nem fér kétség, az ismeretség akkor is és ma még talán többet számít.

              Komment


                #97
                Így még ez a játék is érdekes!!!

                Click image for larger version

Name:	1000359_621625507876670_197437994_n.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	138669

                Komment


                  #98
                  taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Így még ez a játék is érdekes!!!
                  Na, egy ilyen focimeccset talán végig tudnék nézni.

                  Komment


                    #99
                    Valamelyik kollégám behozott az ebédlőbe olvasnivalónak egy kupac régi Film-Színház-Muzsika-újságot...az alábbi kép az 1983.október 8.-ai lapban volt Szívesen visszarepülnék az időben a Túró Rudi -gyárba bevásárolni, azt hiszem, hirtelen 3 műszakos munkarendet kellene bevezetniük

                    2 Ft. 40 fillér / db...


                    Click image for larger version

Name:	Fényképek-2093.jpg
Views:	1
Size:	55.7 KB
ID:	139169

                    Az alábbiakat pedig Gyöngyiéktől kaptam Békéscsabáról (KVVT Blog ):

                    Click image for larger version

Name:	1497682_251038371726736_1001043502_n.jpg
Views:	1
Size:	104.6 KB
ID:	139170Click image for larger version

Name:	51PuGkvljAL.jpg
Views:	1
Size:	45.5 KB
ID:	139171

                    Komment


                      Hát kedves télapó sok kg karbidot el kellett használni ezen gépek javításakor a merülő harangos apparátba. Ekkor még úgy kellett hegeszteni ,hogy nem volt sarokköszörű csak íves reszelő és krupni a hajlításhoz akár a teljes fenéklemez gyártáshoz is.

                      Komment


                        Én is találtam egy képet Nyíregyháza főteréről. Bár elég nagy távolságból lett fényképezve de az erre kiélezett szemek azonnal felismerhetik az ott ácsorgó motorkerékpárokat.
                        Click image for larger version

Name:	1239744_616518285087526_1935952626_n.jpg
Views:	1
Size:	88.4 KB
ID:	139571

                        De találtam más érdekességeket is:
                        Click image for larger version

Name:	1450153_463142727144984_1877672487_n.jpg
Views:	1
Size:	47.6 KB
ID:	139572Click image for larger version

Name:	1688248_226283287558258_1279748782_n.jpg
Views:	1
Size:	35.4 KB
ID:	139573

                        Komment


                          Bár nem régi film, de egy érdekes és látványos film arról, hogy 4 német barát felül ki-ki a maga veterán BMW-jére és meglátogatják az egyik leghíresebb motorverseny hazáját.

                          Komment


                            Talán ide passzol legjobban, elvégre nem mai kiadás!

                            Komment


                              Ismeritek a fortepan oldalt.
                              Pár fiatal nekiállt lomizni és csak a fotókra mentek rá, majd megpróbálják közkincsé tenni.
                              Ha valakinek van ideje csemegézni, bőven találni benne korabeli járművek fotóit is.
                              Fortepan
                              Click image for larger version

Name:	1008.jpg
Views:	1
Size:	66.3 KB
ID:	139988Click image for larger version

Name:	4535.jpg
Views:	1
Size:	60.9 KB
ID:	139989Click image for larger version

Name:	9880.jpg
Views:	1
Size:	87.5 KB
ID:	139990

                              Komment


                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X