Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hajdúböszörmény családi nap.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hajdúböszörmény családi nap.

    Egy vendéglős gondolt egyet és elindított egy felhívást,nem túlzott hírveréssel nehogy ellenérzést váltson ki...Veterán találkozó és családi nap.Mivel tervben volt a gyermeklátogatás is így a pannónia került felkészítésre,a hónapok óta esedékes :hengerfejtömítés a világítás,karbi-pucolás egy tisztogatás is erősen ráfért a gépre.Az utat furcsán,de tisztességesen bírta. Nem túl sokan ,de összeverődtünk a tulaj OT-Pannóniával,JAWA Ideálja és T-5-öse után én T-5,Komár -1es,Star-Simson,Junak,Junak Duna oldalassal,Simsonok,mikor én eljöttem,találkoztam három gyönyörű Pannóniával,ők is oda tartottak,a nem OT-és azok közül való.A fotók a vendéglátó képei közül vannak.
    Haza felé már kissé sötétedett,gyengécske,de bevállalható világítással "forszírozott"90-es tempóval jól beöltözve pötyögtem haza,egész úton egy gázlevétel után nagy durranás,szemöldököm felszaladt..,de azután semmi különös,gyertyaslussznak tudtam be a dolgot,és gyűrtem hazáig. Össze-számolva Titus útjának felét 240-km-t mentem.
    Jankó51, Titus és 5 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    #2
    Akkor Te is megkergetted a hétvégén a Pancsit. Jól felkészített motorral nem lehet probléma. A világítás mondjuk nálam sem volt a toppon, nem sokkal fél nyolc előtt már igyekeztem az előttem haladó autó nyomában járni, és kellemetlen volt a szemből jövők tompítottja is, mert közben semmit sem láttam. A 82-esről letérve aztán nyugisabb tempóban, 50-60-al haladtam a sötétben. Egy kivilágítatlan gyalogos szerencséje(meg az enyém is) az volt, hogy a terelővonal mellett motoroztam, mivel kihalt volt az egész útszakasz Pannonhalma és Ravazd között. A lényeg, hogy sikerrel hazaértünk, vagyis jót motoroztunk
    sepy, emu és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jól felkészített motorral nem lehet probléma.
      Motor,fék,világítás,kormánycsapágy még jó,...a telók nem működnek,a lengővilla sétál ha befektetem a motort,de megegyeztünk eddig minden kanyarban...majd ha festésre kerül a sor kicserélem a lengőkart is nagyfék-dobosra.Egyenlőre szolgáljon!
      Titus, és kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Jól felkészített motorral nem lehet probléma.
        No meg ugye a motoros....
        Egyszer mentem 200 km felett: Járatás címén elmentem egy népszerű cukrászdába 40 km-re. Ettem egy sütit, hazajöttem, nem tudtam bemenni a lakásba mert elhagytam a kulcsot ( a cuki előtti parkolóban). Elmentem a gyerekem munkahelyére, kértem egy kulcsot. Aztán úgy döntöttem vissza a cukiba, és lám a parkolóban hevert a kulcs. (örültem). Hazamentem immár két lakáskulccsal, de a zsebemben csak a kormányzár kulcsa volt, a zár nem. (nagyon nem örültem) Visszamentem a gyerek munkahelyéhez és a padkán, a porba taposva egy autó hátsó kereke mögött 5 centire megtaláltam a zárat is. (most örültem igazán). Nem volt még délután négy, amikorra minden kulcsom, záram megvolt és elkölthettem jól megérdemelt ebédemet. Ja, és a motor is jól teljesített ! ...csak az a fránya buborék!

        Komment


          #5
          Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ..csak az a fránya buborék!
          Nekem az lenne probléma ha nem lenne buborék:azt jelentené valahol enged...
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nekem az lenne probléma ha nem lenne buborék:azt jelentené valahol enged...




            Próbálok megbarátkozni vele én is. ...hát elég nehezen megy.

            Komment


              #7
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyenlőre szolgáljon!
              Amiket leírtál azokat a motoros tudja kompenzálni, de a gyújtószikrát, vagy a kompresszióhiányt azt nem. Ha jó a blokk nagy baj nem lehet Nekem a lengőkarom nagyfékdobosé, erősebb kivitelű a gyárinál, ami egyébként elég rozoga állapotnak örvendett, ezért nem is kísérleteztem vele.
              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyszer mentem 200 km felett:
              Látod, nincsenek véletlenek. Jól meg kellett járatni azt a gépet, és végül minden a helyére került Az öcsém kis TS-én van lejtése az üzemanyag csőnek mégis csak az alsó 1/5 részében van keverék, fölötte levegő. Ha feltöltöm a csövet csurig, akkor is lemegy a szint. Ez így jó ezek szerint.

              Komment


                #8
                Én az idén mentem igaz a Guzzival 2 tankolással és egy pihenővel / Lillafüreden sütötték a Hekket / de. 11 től este 3/4 8 ig 600 km-t. Az utolsó 100 már sűrű szellőztetés közepette bírta a sejhajom. Szellőztetés : állva motorozás!

                Komment


                  #9
                  sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én az idén mentem igaz a Guzzival 2 tankolással és egy pihenővel / Lillafüreden sütötték a Hekket / de. 11 től este 3/4 8 ig 600 km-t.
                  Egy olyan kényelmes túramotorral... De komolyra fordítva sokan irigylünk, mert nem semmi út lehetett, bár én hekk miatt ennyit nem motoroznék

                  Komment


                    #10
                    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    én hekk miatt ennyit nem motoroznék
                    én minimum ennyit de ellenkező irányba (útálom a halat)

                    Komment


                      #11
                      Endre a fedő neve Hekk mert mint kérdezték hol a f..be jársz?

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X