Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Teleszkópfelújítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt még hadd szúrjam be ide ... házhoz szállítva ~1200 Ft.
    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ez sincs több 5e-nél, HSS.
    Köszönöm, ez a két kütyü nagyon tetszik! Még holnapig várok és megrendelem a fúrót, ennyit valóban megér. És ha az egyszerű fúrás nem elég, akkor meg tudom rendelni a hüvelyt is.

    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és a tengelyen nem igazítjuk meg a menetet ?
    A tengely menete hibátlan, gyakorlatilag új!

    Komment


      #32
      Szerintem nekem van olyan.
      kedvelte ezt.
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        #33

        Komment


          #34
          Hát igen, nem tudom honnan látszik, hogy mire válaszoltam, ha nem idézek.

          14X1,5-es balmenetes menetfúróm. Szerintem nekem van olyanom.
          OdinHEM, soveny és kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #35
            Én valamiről lemaradtam,hogyan lehet öntvényhez co-val vasat hegeszteni több ijet láttam mindig megmozdult.Ha nem akkor szeretném a tehnikáját átvenni.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #36
              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát igen, nem tudom honnan látszik, hogy mire válaszoltam, ha nem idézek.
              Igen ezen már én is gondolkodtam, aztán tovább léptem.:-(((((((

              Komment


                #37
                soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                És szeretném abban is a tanácsotokat kérni, érdemes-e javíttatnom ezt az elnyalódott keréktengely-menetet, vissza lehet-e szakszerűen állítani az eredeti M14x1,5 balos menetet?
                Feladat megoldva, este beszámoló, fényképekkel!
                OdinHEM, wsievers és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én valamiről lemaradtam,hogyan lehet öntvényhez co-val vasat hegeszteni több ijet láttam mindig megmozdult.Ha nem akkor szeretném a tehnikáját átvenni.
                  Tudni kell a két anyagminőséget pontosan. Tehát milyen öntvény (acél, szürke, gömbgrafitos stb. és az acél A50, BC3, C45, C60 stb.) . Ennek ismeretében tudunk elektródát és hozzáillő műszaki paramétereket, technológiát keresni. Másképpen sajnos nem megy.

                  Komment


                    #39
                    Ahogy ígértem.

                    Végül úgy alakultak a dolgok, hogy kipróbáltam az ApaE által ajánlott eBay-es beszerzési forrást (kösz a tippet, ApaE!).

                    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De ez sincs több 5e-nél, HSS.
                    Valóban nem lett több 5e-nél. A 6 dolláros postaköltséget a kereskedő magára vállalta, így összesen ₤11.80-ért, aznapi árfolyamon ~4400 Ft-ért ütöttem le (fix áron, persze) ezt a ritka méretű, M14x1,5 HSS balmenetes menetfúrót.

                    Click image for larger version

Name:	ebay.jpg
Views:	1
Size:	189.1 KB
ID:	133656

                    A termék árát angol fontban adták meg, a csomagot azonban a leírás szerint Kínából postázzák. A húsz napos beérkezési határidőt pontosan tartották, huszadik nap reggel érkezett meg a kis csomagom, igaz, nem Kínából, hanem Szingapúrból, viszont masszív, légbuborékos borítékban.

                    Click image for larger version

Name:	DSCF8375.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	133658

                    És még egy légbuborékban.

                    Click image for larger version

Name:	DSCF8377.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	133659

                    Masszívan leolajozva küldik. Nincs túl sok viszonyítási alapom, de szerintem jól néz ki.

                    Click image for larger version

Name:	DSCF8378.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	133657

                    Így azon nyomban, egy irodalom-szeminárium előtt még gyorsan kijavítottam a két, utamba eső keréktengely-menetet.

                    Először az időközben pótlásnak bevásárolt, és persze szintén elnyalt menetű teleszkópszárral kezdtem, mert arról legalább ránézésre nem látszott, hogy döglött a menet. Bemelegítésnek is jó, és ha mégis gyengének bizonyulna a fúró, ez még jó eséllyel nem fog ki rajta.

                    Nem is fogott ki, sőt! Az orosz acél persze nem svédacél, így nem tudom, mennyire strapabíró a menetfúró, minden esetre bizalomgerjesztően purrogott alatta a fém, hullott ki a piszok, meg persze a vaskukac is. Fél fordulatonként egyet visszafelé is csavarva hamar helyrepofozta az elnyalt menetet.

                    Click image for larger version

Name:	DSCF8372.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	133660

                    A korábbi menetsérüléseket persze nem tünteti el nyomtalanul, az eredményt azonban kielégítőnek tartom, most már szépen bele tudom hajtani a tengelyt, és "meg is fogja".

                    Jött aztán az eredeti teleszkópszár, ez pedig már egészen impozáns eredménnyel járt. Nem csak jó, de szép is lett a menet, a lehetőségekhez képest, minimális lógással. Tolómérővel mérve kerek 13mm a magátmérő, vagyis 3-4 tizeddel tágabb a szabványnál, de ennyi talán még belefér (én legalábbis el merek vele indulni).

                    Click image for larger version

Name:	DSCF8384.jpg
Views:	1
Size:	189.8 KB
ID:	133661Click image for larger version

Name:	DSCF8385.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	133662


                    Ajánlom tehát mindenkinek ezt az eBay-es kereskedőt, akinek spéci menetfúrókra, metszőkre van szüksége (mondjuk, hobbi célokra). Az egzotikusabb méretű, irányú szerszámok esetén akár a magyar ár feléért is megveheti, némi várakozási időért cserébe. Illetve, most már ajánlom magamat, akiknek bedöglött az Izs keréktengely-menete.

                    Köszönöm mindenkinek az ötleteket, segítséget!
                    sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Én meg szeretném kifejezni a nemtetszésemet -mint becsületes magyar kiskereskedő !ha visszakeresitek a hsz-met-én pont ugyan ennyiért adtam volna Cseh Narexet , max 1 héten belül ........---------........---------....---------ez itt a kimoderált része a dolognak !

                      És a környezetvédelem ?????????? átutazta ez a darab s@@@r a világot, rabszolga gyerekek készítették.....

                      majd szombaton egy sör mellett bővebben......de lehet hogy otthon még bedobok elötte eggyet az olcsóból ...
                      Lemezjáték, Duke és OdinHEM kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41

                        Komment


                          #42
                          Persze hogy péntek , de mire ez a napirendi pont köv. , biztos átérünk a szombatba

                          Komment


                            #43
                            soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Oldalanként két-két bronzperselyt kellene gyártan
                            Ez a része megoldódott a teleszkópoknak?

                            Én is itt tartok most, bronzpersely alapanyag beszerzés következne. 30x25x40 (külső, belső, hossz) persely kellene 4 db.
                            A Népszínház utcai szinterbronzos néni azt mondta, hogy nincs csak 25mm hosszú ilyen átmérőben, 1200Ft/db áron.
                            Pannonia teleszkópba kell. Lemondjak a szinterbronzról, és vegyek sima bronzcsövet? Hol lehet kapni Budapesten ilyen méretű szinterbronzot?

                            Komment


                              #44
                              Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Népszínház utcai szinterbronzos néni azt mondta, hogy nincs csak 25mm hosszú ilyen átmérőben, 1200Ft/db áron.
                              Hangsúlyozom, nem ismerem a Pannóniát, így a válaszom egyben kérdés is!

                              Miért ragaszkodsz a szinterbronzhoz? Ez a persely olajban fut? Nem tudom mi az eredeti alapanyag, de azt tudom, hogy a szinterbronznak ott van kiemelkedő jelentősége, ahol nincs állandó kenés pl: önindító persely. Itt a perselyt kifőzik olajban esetleg zsírban és a pórusokban maradó kenőanyag végzi a kenést.
                              Továbbá a hajtókar csapszegperselyek sem szinterbronzból készülnek, "csupán" öntött bronzból (ÖBz). Fontos, hogy öntött legyen, mert a húzott megragad.
                              Ez a gépészeti gyakorlat. Akkor most valamelyikőtök, aki ismeri a Pannóniát mondja el miért kell a szinterbronz...

                              Komment


                                #45
                                Miért nem veszed meg rúd anyagban és egy ügyes esztergáyos, de akár még egy kezdőbb is annyi perselyt csinál amennyit akarsz. És még olcsóbb is lesz.




                                dino125ad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Akkor most valamelyikőtök, aki ismeri a Pannóniát mondja el miért kell a szinterbronz...
                                Azárt van rá szükség meg a P10 előtti modellek első teleszkópjai még nem hidraulikusak és itt sem hátrány ha valami keni azért a felső teleszkóp szárat működés közben ha már olajkenés nincs.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X