Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    petiv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokan azért olvassuk ezt a fórumot, mert rengeteg új információt kaphatunk, és igazából csak a „régi motorosok”-nak köszönhető mindez, és természetesen Tisztelet jár nekik azért, hogy megosztják tudásukat!
    ..............................hát!!!!!JA!!!!!!!
    sepy és kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Elolvastam, és ezért is mertem indítani ezt a fórumtémát, mert itt kaphatok igazán választ a számomra tisztázatlan "felújítási fogásokra", több irányból, tapasztalt mesteremberektől amit rajtam kívül más is hasznosíthat! Amiatt írtam, h "Elismerem" joker írását, mert nem akartam hogy félreértés legyen belőle.
      Ugyanis nem kötekedésképp írtam amit írtam, hiszen alighanem minekünk, akik ezt a fórumot olvassuk egy a célunk!

      Komment


        #33
        szia! győr környékéről tudok egyet. Tét-en ha minden igaz foglalkoznak gyöngyszórással ha gondolod utánna kérdezek.

        Komment


          #34
          Köszönöm szépen, de a trisó mellett döntöttem, így gyöngyszórás már nem aktuális számomra.
          Természetesen ha egy elérhetőséget és egy címet esetleg tudsz, más érdeklődőknek lehet segíthetsz vele!

          Ilyen lett trisózva:
          Click image for larger version

Name:	27.jpg
Views:	2
Size:	184.3 KB
ID:	138984

          Komment


            #35
            Most kerülök abba a stádiumba hogy a blokkal is tudok foglalkozni!Szeretném le pucoválni róla(főleg a henger és hengerfejre)rárakódott szmötyit!Csak hogy mivel fúrni nem kell a hengert,félek hogy a Trisós víz vagy megmarja vagy berozsdáltatja(na ezt jól meg írtam!) a henger belsejét!!!Féljek vagy ne?!Vagy tömjem be valamivel?Ilyet még sosem csináltam!!SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(de ha nem akkor szutyi marad kicsit!)

            Komment


              #36
              Szia Apacsavo!

              Ha nem idegenkedsz a Hammerite fényes ezüstjétől, akkor meleg szívvel ajánlom. Egy kis doboz bőven elég. Írják ugyan, hogy alumíniumhoz mindenféle alapozója szükséges. Én enélkül rákentem a sztenderemre, ami előzőleg lezsírtalanítottam acetonos foltbenzinnel. Az eredményt itt láthatod:

              Kép 3 /21 a(z) <span class="normal">Jelen állapotában</span> albumból

              Ami ezüst színű, az mind így lett lefestve. Jó az acéllal más a helyzet az igaz. Én a blokkot is ezzel fogom lekenni. A hengerfejet persze nem, azt polírozom. A hengeren jól mutat a bordák köze feketére fesve + bordaél polírozva megoldás. Én valami ilyesmit akarok csinálni a Jawa blokk legalsó bordáival.

              Ha nem jön be, azért ne haragudj meg rám!

              Komment


                #37
                Szia apacsavo!

                Én úgy csináltam, hogy az olajsaras lerakódást letisztítottam róla amennyire csak lehetett. (kis fadarabbal / rossz csavarhúzóval kipiszkáltam a bordák közül)
                Ezután citromsavas forróvízben hagytam állni 1 estét. Ezután az eredmény:
                Click image for larger version

Name:	mneft9k9eeswlw0v7r62.jpg
Views:	1
Size:	169.8 KB
ID:	139173

                Szárazra töröltem, drótkefével "utókezeltem", és lefújtam hőálló feketével a kitakarás után:
                Click image for larger version

Name:	9zootjegil4sp4qs0nxq.jpg
Views:	1
Size:	144.1 KB
ID:	139174

                A hengerfurat felülete nekem nem sérült.

                Komment


                  #38
                  Ja és lemaradt, hogy a hengerfej trisózva lett:

                  Click image for larger version

Name:	35.jpg
Views:	1
Size:	154.4 KB
ID:	139175

                  Click image for larger version

Name:	36.jpg
Views:	1
Size:	171.2 KB
ID:	139176

                  Remélem tudtam segíteni

                  Komment


                    #39
                    Kedves Apacsavó! Énnekem ajánlottak egy alu. tisztítót Nerta ATC-100 a hétvégén kifogom próbálni. Neten utána tudsz nézni esetleg. Veterános kipróbálta már és látták is olyan lett a blokk mint ami most jött ki a gyárból! Hát majd meglátom. Az egész blokkot leakarom vele kezelni és utána a dekliket polírozni fogom.

                    Komment


                      #40
                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nerta ATC-100 a hétvégén kifogom próbálni. Neten utána tudsz nézni esetleg.
                      Ez aztán a komoly kemény cucc! Még az üveget is megtámadja!

                      Erről jut eszembe: "Feltaláltam az anyagot, ami mindent felold a világon. De MIBE TEGYEM???"

                      Komment


                        #41
                        Engedd ki a palackból hiszen sok gátlás létezik melyektől jó lenne megszabadítani az emberiséget! Az üvegen pedig ez az anyag felületi hibát okozhat gondolom/ opálosíthat/ ettől még az alun jó lehet!Az üvegen a silikon is hasonló hibát okozhat, mindettől függetlenül bocs de ez segítő szándék volt!

                        Komment


                          #42
                          Én egy hónapja keresgélek szemcseszóró szekrényt. ( Mert ugye a suszternak nincs ideje a cipőjére ) kb 220 literest , vagy felette. A szerszámpiac.hu tele van vele, de a java része kamu. Vagy már eladták, vagy nepperé, vagy hülyének néznek. Ha tudtok valamit , szóljatok. Csak gyári ,vagy igényes kell.

                          Komment


                            #43
                            alu. tisztítót Nerta ATC-100 a hétvégén kifogom próbálni.
                            Csak vigyázz el ne tüntesse a blokkot is. Ja ! és vegyél meszet.

                            Komment


                              #44
                              Én egy hónapja keresgélek szemcseszóró szekrényt. (Mert ugye a suszternak nincs ideje a cipőjére) kb 220 literest , vagy felette. A szerszámpiac.hu tele van vele, de a java része kamu. Vagy már eladták, vagy nepperé, vagy hülyének néznek. Ha tudtok valamit , szóljatok. Csak gyári ,vagy igényes kell.
                              Én anno az igényességgel nem foglalkoztam, kettévágtam hosszába egy lyukas vashordót, az egyik fele tett az alja, a másik a teteje, közé kb 80cm hosszú hulladék szögvas, lábai szintén ebből, hátlap egy másik rozsdás vashordó kilapítva, oldalai meg az elejének egy része furnérlap, elején tetőléc maradékból keret, az tartja az üveget is. Világítás gyanánt meg egy lestrapált spotlámpát belógatok. Elég randán néz ki, de a célnak tökéletesen megfelel
                              És ha az egyik oldalát leszedem és fóliával kiegészítem még egy váz is belefér :P
                              No persze csak kis hobbi homokszóró pisztolyhoz. Itt-ott száll belőle a por a lyukakon, de össze nem lehet hasonlítani azzal amikor e nélkül fújtam. És persze össze lehet benne gyűjteni a homokot.
                              És leszámítva azt a pár elhasznált hegesztő elektródát meg flex korongot ingyé vót

                              Komment


                                #45
                                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                és vegyél meszet.
                                Van még a pincében vagy 3-4 mázsa!..........és mit csináljak vele?Meszeljem fehérre a hengert?Nem tom!.......Nem merem semelyiket kipróbálni!Olyan szép tükrös és hibátlan belül a henger hogy félek hogy kimaródik!De nagyon köszönöm a sok remek ötletet!!!!Akkor most betömjem valamivel vagy ne????!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X