Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Fene megeszi...valami tartós és szép megoldáson agyalok a festés helyett, de úgy látszik nincs mivel kiváltani...

    Komment


      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      .valami tartós és szép megoldáson agyalok a festés helyett, de úgy látszik nincs mivel kiváltani...
      Leöntöd a hengert lehetőleg diesel autóból leengedett fáradt olajjal, aztán meghajtod a járgányt.
      wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        Hat Joker en most nem dicserenem oket ,mert a mostani adagomat valahogy elcsesztek valamitol tiszta krateros lett es egy picit rozsdas is .Volt olyan csavar fej ami valahogy szetmalott (szerintem sokat lehetett a savfurdoben talan?!)
        pedig ugy csinaltam ahogy mondtad zsirtalanitottam tisztara es poliroztam is a csavarok fejet .
        A multkori az szep is lett sot meg el is gondolkodtam rajta veletlenul ezeket nem nikkeleztek mert tukort bevonatot kaptam a csavar fejekre ami szinten polirozva volt ugyan igy elokeszitve......

        Komment


          Előkészítés: kipróbáltam az RO-55 -öt rozsdátlanításra. Nem vált be egyáltalán A képződött fekete réteget nem tudtam leszedni drótkefével sem, és a felület csúnya maradt.
          Ami mindig bevált eddig, az Evipass. A rozsdás csavarokat tisztítom kefével, esetleg egy kis hígítós zsírtalanítás, és pár órára beteszem Evipassba. Utána szárítás, esetleg drótkefe ha kell még, és mehet a krómozóba / horganyozóba.
          Ha krómozni kell akkor a csavarokat szoktam finoman csiszolni is, hogy a felületük ne legyen kráteres. Eddig elég jó eredményeket értem el

          Komment


            Üdvözlök mindenkit a fórumban. Sokat olvasgattam. Az az az egészet végig olvastam. Nem vagyok veterán autós tag azt be kell vallanom. Én nekem egy épített autóm van amiből most szedtünk ki sok mindent az az mindent Motortér teljesen üres. Sem első sem hátsó futómű nincs az autó alatt. Sok mindent szeretnénk krómozni főleg a motor térben. És tanácstalan vagyok, hogy kihez vigyem az autót, hogy 2 év múlva ne kelljen vissza vinni és nem kér el fél milliós összegeket.
            Sokan dicsérték itt a Cromkontakt kft-t meg a Szabó Bt-t. És tanácstalan vagyok. Nekem Kecskemét lett volna közel de a kommenteket olvasva gyorsan el is felejtettem
            Nekem Március elejére kellene. Mivel a nemzetközi Tuning Showra el szeretnénk készülni vele.
            Remélem tudtok nekem segíteni. Előkészítési folyamatok stb.
            A válaszokat előre is nagyon köszönöm. És elnézést ha sok hülyeséget írtam.
            Üdv Tomi

            Komment


              Nna most végig olvashatnám, de én az Ornához járok, szuper minöség, korrekt ár, rezeznek alá. Szentendre. Ennyi.
              sepy, zahi és Che kedvelte ezt.

              Komment


                adren eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                de én az Ornához járok
                Az mi ? -a jelvényesek ?

                Komment


                  szuper minöség, korrekt ár,
                  Lehetne egy kicsit bővebben ? Fénykép, esetleg példa az áraikból ?

                  Komment


                    Megkerestem a neten, de ott szó sincs krómozásról.

                    Komment


                      Én is Kecskemétre küldöm a krómozandó dolgokat. Galvan System kft. az én tippem. A neten megtalálod az elérhetőségeiket. Nekem szépen megcsináltak eddig mindent, most is náluk vannak a Pannoniám alkatrészei, ha megjöttek, majd tudom jelezni az aktuális minőséget.Az árakat egyedileg adják, elküldöd a csomagot, miután egyeztettél, és amikor megkapják, visszahívnak, és megmondják, hogy mennyi az annyi.

                      Komment


                        Nem tudom én a kecskeméti műhelyről már kaptam jó és rossz véleményt is. Így maradtam a Szabó Bt-nél. A tulaj igen rendes és kedves volt velem. És megmondta, hogy van amit ők sem bírnak ki csiszolni. Így neki álltunk mi 3 hét csiszolás után vittem a cuccokat és volt amit mi sem tudtunk megoldani szépen. Inkább a végén csak azokat a helyeket csináltuk meg szépen ami látszódik. Mindent 1200 ig csiszoltunk fel úgy, hogy 40 es papírral kezdtünk olyan rossz volt az anyag minőség. Az autó alkatrészek ilyen rapcsosak voltak jobban nem tudom leírni. Néhány helyen rendes kráteres lyukak. Hát én a csiszolásba bele fektettem kb 20 ezer forintot ebben volt vagy 200 darab papír meg még multi csiszoló is kis rezgő csiszoló (ami mondjuk semmit sem ért) Én 3 hét után azt mondtam még ha anyukám kérne sem csiszolnák többet
                        Elvittük a cuccokat...csodát nem vártam mert tudtam hogy voltak olyan kacifántos dolgok is amiket ha hibátlanul megcsinálnak akkor én egy napot beállok ingyen dolgozni Tájékoztattak is, hogy van ami nem lesz tükör fényes és korrekten mondták. Így panaszom nem lehetett. 3 hét alatt megvan minden az utolsó cuccokért pénteken megyek. Szem előtt tartották, hogy nekem a Tuning Showra kell és úgy is haladtak vele.Amit tudtak szépen megcsináltak. Ami tejes lett vagy még kifolyt alóla a króm azokat vissza adtam és megcsinálták szépre. Láttam élőben is csinálták előttem. Van rezezés is alá nem csak nikkel és úgy króm. Úgyhogy mondhatom azt hogy meghallgatták a kéréseimet és próbáltak neki eleget tenni ahogyan tudtak. Még van egy kis takarítási munka utána de azt is megmondták, hogy csináljam és segítenek is ha kell Lehet van jobb krómozó is itthon de nekem most ez megfelelt ár minőség arányában. Click image for larger version

Name:	DSC_0023.jpg
Views:	1
Size:	201.1 KB
ID:	139357
                        supermax, demeter és 2 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Ja és ami le maradt alumíniumot nem tudnak krómozni. Voltam a Fémépítő és galvanizáló kft-nél . Hát nem nagyon szerették volna a dolgaimat megcsinálni. Ki sem akartak jönni megnézni a cuccaim. Így keresnék valakit aki korrekten és nem aranyáron csinálnák meg az alu cuccaim. Csiszolni már nem kell mert azt megoldották nekem. Választ előre is köszönöm. És elnézést kérek ha valamit nem jól írtam vagy helytelen kifejezést alkalmaztam volna!

                          Komment


                            Így keresnék valakit aki korrekten és nem aranyáron csinálnák meg az alu cuccaim.
                            Polírozd fel magadnak. Polírpaszta, filc ,rongykorong. Olyan lesz mint a króm.Click image for larger version

Name:	20111125042.jpg
Views:	2
Size:	203.7 KB
ID:	139358Click image for larger version

Name:	20111125043.jpg
Views:	5
Size:	204.8 KB
ID:	139359
                            supermax, CZsolti és 5 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              Köszönöm a gyors választ. Majd akkor neki állok mert van itthon hozzá cumó De a polír az egy rövidebb időn belül vissza mattul nem? Bár én nagyon vegyes véleményeket olvastam róla. És a legtöbb alu dolgom a motortérben van. Az nem tudom mennyit ront vagy javít a helyzeten?

                              Komment


                                Milyen Alfát csinálsz?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X