Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Apró kicsiszolatlan helyek vannak lépcsős peremeknél, de kormány és felni jónak néz ki. Ne várjunk orosz krómozást ennyiért, merthogy nagyon olcsó volt
    Felni króm, alu felni polír, kormány 4 sérvédő merevitő, fékkarok, egy halom csavar/anya stb. 28ezer Máshol egy felniért 15-25ezret mondtak
    Egy felni szar krómmal katasztrófa, ha magamra gondolok amikor kiküllőzöm újra mert csak eddig bírta a krómozás majd újraküllőzöm és centírozom és közben egyfolytában a krómozó rokonságán elmélkedem???
    Erre még én sem akarok gondolni.
    madorka, Atti69 és Che kedvelte ezt.

    Komment


      Igaz ... , vagy amikor a küllők furatánál a kicsiszolás miatt átbújik a nipli centrírozás közben ... de ha nincs kicsiszolva ,akkor meg úgy néz ki mint egy rakás sz .... ,és annyit kér érte amennyibe egy új fáj !

      Komment


        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Apró kicsiszolatlan helyek vannak lépcsős peremeknél
        Ugyanakkor becsületesen bekrómozta a keréktengely 18x1.5mm és más csavarok, anyák meneteit
        Most találjam ki hogy pucolom ki a krómot a menetekböl! Háromszög tűreszelő, vagy elvágok egy 1.5mm emelkedésű metszőt és gyártok hozzá egy hajtóvasat

        Komment


          Egy szerűbb ha az anyákban átvágatod a menetet így sokáig szép marad a tengely és -menete...
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Nekem 30 E Ft volt a Pannónia tartály egy hónapja. Hát.... elmegy kategória.

            Komment


              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy szerűbb ha az anyákban átvágatod a menetet
              És kivel?
              Környékemen egy esztergályost sikerült felhajtanom. Első telo perselyeket készitett, de még alakitani kellene rajta
              Szinte soha nem elérhető újból
              16x1.5-ös metszőm van, el fogom vágni. Az anyával nem tudom mit csinálok. Lehet rámegy ha a tengely menete ki van tisztítva. It nem úgy megy mint anno Bp. Belvárosban. Ott szinte minden sarkon volt egy gépműhely

              Komment


                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                16x1.5-ös metszőm van, el fogom vágni.
                Nem offolnám szét ezt a topikot, de elvágtam
                Találtam egy pont méretes valami beütő régi szerszámot amibe stimmelt a vágott metsző

                És hurrá, rá is ment az anya a tengelyre
                Találtam még króm hibát. Ha megegyet találok, rátelefonálok a mesterre
                Halal, Che és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  ...ez , most pontosan mi is ?

                  Komment


                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ...ez , most pontosan mi is ?
                    Ez most egy szakmailag elrugaszkodott alkotás:a cél elérése érdekében !

                    Olcsó és finom.....Mindenki aki kreativ:azzal dolgozik,amije van :neki ez volt(érdeklődéssel figyeltem a végkifejletet)így ismét tanultam valamit....!
                    Halal kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Elég lett volna egyik oldalán felhasítani,mert vannak ilyen metszők gyárilag is.Most egy kicsit szégyellem magam,mert előbb is írhattam volna.Az egész menet krómozásért a krómozó a felelős,mert tudnia kellett volna,hogy a menetre és minden olyan felületre,amely illesztett méreteket hordoz,-húzzon védőhüvelyt,vagy legalább tekerje be egy szigetelő szalaggal.

                      Az egész szakma alulképzett,mert egy szakmát nem lehet összefüggések nélkül megtanulni,-ez nem egy OKJ képzés,vagy esetleg anélkül elsajátítható tudomány,-mert a fémiparban minden-mindennel összefügg.

                      Lemezjáték, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ez , most pontosan mi is ?
                        M18x1.5 menetet bekrómozta a krómozó és nem ment rá az anya. Csak 16x1.5 metszőm volt. Menetemelkedés stimmel, azt a krómréteget ami amúgy is gyenge volt, kifelé hajtva szépen kiszedte
                        Az elvágott metsző ott használatos ahol a menet kezdése roncsolódott, pl. főtengely végén
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Elég lett volna egyik oldalán felhasítani
                          2mm-t, 16-rol 18-ra, nem hajlott volna ki a metsző
                          Che kedvelte ezt.

                          Komment


                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            2mm-t, 16-rol 18-ra, nem hajlott volna ki a metsző
                            Ez igaz. Nekem is vannak hasított metszőim, enyhe + vagy - menetet tudok vágni.

                            Komment


                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              M18x1.5 menetet bekrómozta a krómozó és nem ment rá az anya. Csak 16x1.5 metszőm volt. Menetemelkedés stimmel, azt a krómréteget ami amúgy is gyenge volt, kifelé hajtva szépen kiszedte
                              Az elvágott metsző ott használatos ahol a menet kezdése roncsolódott, pl. főtengely végén
                              ...akkor most szép rézbevonatos a menet !! nem ?

                              Komment


                                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                most szép rézbevonatos a menet !! nem ?
                                Nem! A metsző kihozott mindent. Menetben nem annyira fix/tapad a réz és a króm, csak az anyát akadályozta
                                Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X