Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csíkozás, csíkozó szakemberek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Ha már maszkolni akar vki a 3M gyárt olyan szalagot különböző szélességben ami perforálva van és kihúzható a középső része (tehát a csík helye) , de azért a kézi csíkozás a profi , főleg öreg gépekre.Illetve a Beugler csinál csíkhúzó gépeket , különböző típusok vannak aki rákeres láthatja.
    soveny, korompaiistvan és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Örömmel olvasom hogy egy profi fényező is van köztünk , én a szabadkezes csíkozáshoz béna vagyok, a maszkolós már egész jól megy, amúgy ez a Beugler gép milyen árban van? gondolom csak nagyobb géppark esetén éri meg.
      korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Szia!105 Euro-tól kezdődik.Teszek majd fel linket , csak még kopasz vagyok itt és öt hozzászólás kell mire meg tudom oldani.(Ez a negyedik)Sajnos még csak a faipari fényezésben merném azt állítani ,hogy "profi" vagyok , a fémipariban még bőven van mit lesni , viszont van egy pár barátom akiktől lehet tanulni és még meg is mutatják nekem az apró trükköket.Mert ugye attól profi valaki , ha azokat is tudja.




        Ez a Beugler cucc egyébként jó szerintem , csak a kézi csíkozásnak van romantikája.Szerintem ezekkel a gépekkel "túl jót"lehet csinálni.(Ha van olyan)
        supermax és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Köszönöm a választ, érdekes lehet vele dolgozni, na majd ha bővül egyszer a géppark beruházok egyre.
          Szerintem mindenképp hiánypótló a festéssel kapcsolatos tudásod itt a fórumon, mindazoknak akik maguk festenek, vagy hogy mire figyeljenek azok, akik fényezőhöz viszik a "drágaszágaikat" hogy ne csak az árcédula legyen "teccetős".

          Komment


            #50
            Amiben tudok szívesen segítek!Én is szemezek egy ilyen Beugler csíkhúzóval , ha lesz vele tapasztalatom jelzem.Esetleg E-bayről lehetne rendelni, bár még nem néztem.hátha lenne vmi használt amit a jólszituált Német hobbista megvett ,aztán rájött ,hogy attól még nem tud egyeneset húzni aztán megválna tőle félárban pl.Reménykedek!
            supermax kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Endi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az a Beugler cucc egyébként jó szerintem , csak a kézi csíkozásnak van romantikája.
              Most látom csak, hogy ez a Beugler csíkhúzó igazi veterán szerszám. 1933-ban kezdte gyártani Samuel Beno Beugler.
              Click image for larger version

Name:	patent2.JPG
Views:	1
Size:	35.5 KB
ID:	131559
              Kösz az Infot!
              Che és supermax kedvelte ezt.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #52
                Valaki gyorsabb volt mint én!Most vittek el egyet a Vaterán egy 20-asért 8 fejjel!




                Na itt a link aki még nem látta nézze meg!design1
                Én a német nyelvet választottam az oldalon , de több lehetőség is van.Szerintem nekünk a legegyszerűbb is bőven jó lenne!
                supermax kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Endi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  amit a jólszituált Német hobbista megvett ,aztán rájött ,hogy attól még nem tud egyeneset húzni aztán megválna tőle félárban
                  Bocsánat a negatív hullámokért, de te például hány motort csíkozol hetente ? De mondhatnám azt is a másik témából okulva, hogy hány főtengelyt centírozól havonta ? Na ugye ! Egyet sem . Mint ahogy én sem. Azért, meg hogy 1-2 évente ( Jó esetben ) kipofozunk egy járgányt, teljesen felesleges beruházni ilyen drága célszerszámokra. Vélhetően te is ugyan úgy rájönnél hogy nem tudod használni, mint a Német.
                  Az én műhelyem is tele van egyébként mindenféle vacakkal, mert mikor megláttam nagyon jó dolognak tűnt.
                  De ez csak az én véleményem. Nem kell rám hallgatni, ha másként gondolod.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2012 júl. 23, 12:08.
                  korompaiistvan, soveny és Che kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    Na már megint én kötekszem..--szerintem meg igenis minden fiatal , aki érez magában egy kis késztetést arra hogy megtanuljon csikozni,főtengejt centírozni,küllős kereket füzni -centírozni,telót egyengetni,gyujtó mágnest javítani......az vegyen meg mindent ami kell a dologhoz. Amíg még lehet kapni...! Aztán meg csinálja ,gyakoroljon hisz ha mi kihalunk akkor is lesznek még öreg motort ,autót kedvelők...

                    Vegyük a csikozást , hény korrektül szépen dolgozót ismertek az országban ...? -csak a vicc kedvéért számoljuk össze !
                    Vagy hány lakatost --akinek adok néhány szál csövet --megcsinál bármilyen régi motorvázat---aztán adok neki néhány tábla alu lemezt--aztán csinál rá belőle tankot ,űlést,sárvédőt....stb

                    Ha pedig a lelkes amatőrnek nem megy a dolog---az is jó valamire----mégpedik arra hogy tisztelet ébred benne azok iránt akik tudják ezeket a dolgokat.
                    OdinHEM, korompaiistvan és 9 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      ...a szükség kineveli a szakembert. A gyakorlat meg a mestert...
                      OdinHEM, zsíráf és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Bocsánat a negatív hullámokért, de te például hány motort csíkozol hetente ? De mondhatnám azt is a másik témából okulva, hogy hány főtengelyt centírozól havonta ? Na ugye ! Egyet sem . Mint ahogy én sem. Azért, meg hogy 1-2 évente ( Jó esetben ) kipofozunk egy járgányt, teljesen felesleges beruházni ilyen drága célszerszámokra. Vélhetően te is ugyan úgy rájönnél hogy nem tudod használni, mint a Német.
                        Az én műhelyem is tele van egyébként mindenféle vacakkal, mert mikor megláttam nagyon jó dolognak tűnt.
                        De ez csak az én véleményem. Nem kell rám hallgatni, ha másként gondolod.
                        Mir-mur :
                        Nézd meg Endi adatlapját, igaz hogy csak hobbiként írta a festést,fényezést, de mint korábban utalt is rá, szerintem Ő nem csak a saját gépeit csíkozná, úgyhogy szerintem Neki megtérülő beruházás lenne.
                        dino125ad kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vagy hány lakatost --akinek adok néhány szál csövet --megcsinál bármilyen régi motorvázat---aztán adok neki néhány tábla alu lemezt--aztán csinál rá belőle tankot ,űlést,sárvédőt...stb
                          Egy pillanat ! Máris írom az elérhetőségemet.
                          Na ! Jól le lettem hurrogva. Természetesen mindenki a maga kárán tanul, ( az okos meg a másén ). Elnézést kérek előre is azoktól akik érintve vannak a következő mondataimtól. Nevetségesnek tartom például, hogy úgy képeznek át embereket OKJ tanfolyamon néhány hónap alatt CNC esztergályosnak, hogy mondjuk előtte bolti eladónak tanult. Hiába tanult meg valaki a tanfolyamon CNC -t programozni, ha gőze nincs róla, hogy milyen szerszámot használjon, milyen előtolással, és milyen fogásmélységgel dolgozzon az anyagminőség függvényében. Ha nem dolgozott előtte hagyományos csúcsesztergán, vért fog izzadni , mire megtanul a CNC-n dolgozni. ( Meg a cégnek milliós károkat fog okozni ).
                          Jó dolgok ezek a modern hütyük, ( pl: csíkozó eszközök,) de csak annak, aki már tud egyébként is hagyományos módon dolgozni.
                          Egy példa saját életemből. Engem gyerekkoromban ki sem lehetett zavarni szegény Pista bácsi ( szomszéd ) garázsából, aki ott szerelte a Trabantokat, Wartburgokat. Folyton ott lebzseltem, és boldog voltam ,ha én lehettem a " nyomatékkulcs" mikor meghúzta a Trabi kerékanyáját. ( Nekem kellett ugrálni a csillagkulcs végén.) Én már ott ellestem akaratom ellenére a szakmai fogásokat.
                          Na de a példa. Az én gyerekeim soha nem jöttek le a műhelybe, csak a monitort bámulták. ( Pedig ba....tam őket). Mind a két gyerekem villamosmérnöknek tanul, de nem tudják visszakapcsolni a kismegszakítót.
                          Hiába tudnak mindenféle eszement képleteket megoldani, ha az alapvető gyakorlatiasság hiányzik.
                          Hiába a legmodernebb csíkozó eszköz, ha nem tudjuk megkeverni a festéket ! ( NEM CÉLOZTAM SENKIRE ! )
                          TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ...a szükség kineveli a szakembert. A gyakorlat meg a mestert...
                          Tökéletesen egyetértek !
                          Beagle, OdinHEM és 8 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #58
                            Tisztelt Uraim!

                            Véleményem szerint aki nem tud festéket keverni az nem vesz Beugler csíkozót!
                            Aki nem érdeklődik a főtengelyt centrírozás iránt, annak fölösleges a mérőpad!
                            Engem senki nem tudna rávenni, hogy vegyek nyerget, vagy zabot, mert a lovak nem érdekelnek!

                            A Veterán Fórum műszaki beállítottságokkal rendelkező, Veterán Járműveket kedvelők oldala, így semmi nem fölösleges ami a szakmánkkal, járművekkel, tudásunk bővítésével kapcsolatos.

                            A pályaválasztás roppant nehéz kérdés. Sajnos magam is ismerek olyan mérnök kollégát, aki az M6-os csavart nem tudja megkülönböztetni az M8-tól. De mikor lelkesen meséli, hogy mi mindent megjavított a hétvégén a ház körül, csak biztatom, mert egyszer talán mindent - gyakorlatban is - megtanul!

                            A szerszám eddig minden esetben jó befektetésnek bizonyult! Aki teheti, minél többet gyűjtsön be, mert így tudja a saját függetlenségét biztosítani!

                            És mint mindig, most is hangsúlyozom: Ez a magam véleménye! Természetesen másokét is meghallgatom, sőt tiszteletben tartom!

                            Komment


                              #59
                              Üdv mindenkinek!

                              Nekem van egy csíkhúzó szerszámom.
                              Senki ne várjon tőle csodát! Egyedül csak a csík vastagságának állandóságát boztosítja, semmi mást!!!
                              Az-az vezetni ugyan úgy tudni kell, mint az ecsetet!
                              Domború felületen rémálom vele dolgozni, mivel a széles görgők nem fekszenek fel!
                              A recézés felmarja az eredeti fényezést!
                              Ha nem vagyunk elég gyorsak és határozottak, akkora pacákat csinál, hogy csak sírni és káromkodni tud tőle az ember, kijavítani, csak nehezen!

                              Ezek a gyakorlati tapasztalataim. Másnak semmi pénzért nem csinálnám.
                              Mindenki tudja, hogy ecsettel lehet igazán szép csíkozást csinálni, sok gyakorlás és rontott munka után!!!!!!!

                              Csak az vegyen ilyen szerszámot aki nem elvétve csinál motort és ki tudja használni, mert az ár érték arányban az ecset beszerzése sokkal olcsóbb.

                              Nekem sajnos nehéz kezem van ezért vettem egyet, de nem mondom, hogy megérte!

                              Komment


                                #60
                                Elolvastam az eszmefuttatásaitokat, úgy gondolom hogy aki érez magába elég erőt mért is ne.
                                Mindezek mellett szerintem egy átlag veteránosnak nincs itthon esztergagépe, festőkamrája, aluheggesztő aparátusa, gumisműhelye, krómozó medencéje stb.
                                Például, ha volna apámnak esztergagépe, akkor is elvinném a szakemberhez a főtengelyem, s hengerem újítani, minthogy kikísérletezzem otthon X+1-re hogy is lesz jó.
                                A jóindulat nem helyettesíti a szaktudást, s ez tapasztalat. Sokszor szembesültem ezzel én is, s még fogok, hogy nagyon szeretném én hogy valami jó legyen, sikerüljön, de nem érthetünk mindenhez.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X