Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csíkozás, csíkozó szakemberek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a sokak álltal ismert , küllős Csatári gyerek is az én unszolásomra csapott a lecsóba...és most ?
    Hát igen, a megfelelő tudású embertől érdemes tanulni, akinek néha megfelelő méretű csizmatalpa is van a kezdő lökéshez

    Egyébként már gyakorlatozom a pinstripe ecsettel, de nem egyszerű! Az könnyebben kezelhető Beugler ecset viszont (a görgős) nem tetszik, mert túl "steril" eredményt hoz.

    Amikor pl.: az airbrush technika kezdett el foglalkoztatni, Mike Tamás mögött ücsörögve figyeltem és hallgattam, hogy mit csinál. Azóta is hálás vagyok, hogy első megkeresésre, ismeretlenül beülhettem a műhelyébe.

    Az az Atlas versenygép a tiéd Joker? Nagyon szép motor!!!
    Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 27, 13:27.

    Komment


      #77
      taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      mert túl „steril” eredményt hoz.
      Az nem mindig rossz , sőt ha pl. versenymotor idomot kell csinálni oda hibátlan .

      taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Amikor pl.: az airbrush technika kezdett el foglalkoztatni, Mike Tamás mögött ücsörögve figyeltem és hallgattam, hogy mit csinál. Azóta is hálás vagyok, hogy első megkeresésre, ismeretlenül beülhettem a műhelyébe.
      ...és műveled is a dolgot ?
      taluga kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...és műveled is a dolgot ?
        Igen, csinálom, bár járműveket ritkán festek, csak barátok, ismerősök kérésére szoktam ilyet vállalni. Ahhoz, hogy ebbe üzletszerűen bele vágjak, több idő kellene és lemondás valami más elfoglaltságról.

        Inkább vászonra festek ezzel is! Mivel eredetileg is erre találták ki az eszközt. Volt szerencsém az airbrush történetéről írni a szakdolgozatom Szegeden, ami mai napig sajnos az egyetlen magyar nyelvű szakirodalom a témában (ha valakit érdekel, szívesen elküldöm e-mailben. Sajnos nem tölthetem föl, mivel épp egy kiadóval tárgyalok róla. Négy éve már közel jártunk a megjelentetéshez, de beütött a gazdasági válság és a kiadó úgy döntött, ilyen drága könyveket, amik nagy formátumúak és színesek, egy ideig pihentet. Mondjuk nem sok hasznom lenne a megjelenésből anyagilag, de jó lenne, ha erről is megtudhatna akárki néhány dolgot, ha érdekli, mert kissé méltánytalan ez a mellőzése nálunk ennek a festészeti technikának.)
        Akkor nagyon bele ástam magam, és lenyűgözött, hogy mi mindenre használható és mennyi művész dolgozik vele!
        Akkor gyorsan vettem egy kis grafikai kompresszort és két pisztolyt... és a többi már jött magától.
        Az albumaimban például az Agostinit ábrázoló festmény volt az első próbálkozásom anno ezzel a kütyüvel.




        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az nem mindig rossz , sőt ha pl. versenymotor idomot kell csinálni oda hibátlan .
        Erre nem is gondoltam...




        Próbáltam egy cikket fölrakni a letöltések közé a csíkozó ecset fajtákról, leírásukról és használatukról, de most már azt sem engedi a rendszer
        Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 27, 15:26.
        sepy, heeegany és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Esetleg az "ismerős " kategóriába be tudnék kerülnü . Igaz a munka nem túl művészi ( mint mikor rég- az az ürge széklábakat faragott büntetésből ) -egy zsírágyura kéne felokozni néhány telefon és telex számot , címet és egy ABARTH logót ---mint ha valaki kézzel csinálta volna -60 éve
          taluga kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Esetleg az „ismerős” kategóriába be tudnék kerülnü .
            Már meg is beszéltük!!!

            Komment


              #81
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszönjük ez egy profi megfogalmazás volt és szerintem minden igényt kielégítően adtad elő. Ha ebből valaki nem tud választani!. Lehet, hogy egy jövendő veterános csíkfestő tollából olvastuk mindezt??.
              Nagyon szívesen, és bárkinek segítek ebben, ha szeretné, akár megcsinálni (bár még én is gyakorló fázisban járok, még messze a hozáértőtől), akár "távirányítva" a próbálkozást
              Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 27, 17:52.
              mátéapu és supermax kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                Sziasztok.

                Tudtok valakit ajánlani aki Miskolc körül képes jó minőségben pannoniat fényezni és csíkozni?

                Köszönöm

                Komment


                  #83
                  Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ez jó ár! Nekem is hasonló volt (5000.-)Pesten!
                  Szia!

                  Megtudhatom, hogy Pesten ki csinálta és milyen minőségben akár privátban is.

                  Üdv,
                  Laller

                  Komment


                    #84
                    Hello!
                    ha érdekes akkor én tudok jó csíkozót Pesten és festőt is, aki az én 353-as Jawamarkt csinálta.
                    a csíkozó kézzel húzza a vonalat és nem ragasztja. Így eredetibb.
                    irj privatot es küldöm a számokat.
                    tamas

                    Komment


                      #85
                      Csikozás: Oldmotors Csepel. Nekem tökéletes munkát végeztek.....
                      Utoljára szerkesztve a következő által: bsa10; 2014 szept. 08, 17:06.

                      Komment


                        #86
                        ...nem egyszerű,hidd el,az hogy valaki szépen fényez az egy dolog.Csíkozáshoz rengeteg gyakorlás és biztos kéz kell.De ki kell próbáld ,s rájössz mitől olyan "furfangos mesterség" ez.Jómagam fényezek is és csíkozom is,nem egyszerű..

                        Komment


                          #87
                          Üdv framus! Ha kérhetném küldenél elérhetőséget a zolisun45@gmail.com ra? köszönöm!

                          Komment


                            #88
                            Helló!Az enyémeket én csíkoztam.A dobozon még nincs meg az arany.Én használtam szalagot is.Kicsit több időt ráfordítottam,mert nem vagyok gyakorlott még én sem.Ecsettel húztam meg őket nem pedig "szórva".Névleges mérete a pirosnak olyan 9 mm,de nálam is van különbség azért.De nem voltak ezek a csíkok gyárilag sem hajszál pontosak.




                            Click image for larger version

Name:	DSC01509.jpg
Views:	1
Size:	179.6 KB
ID:	143439Click image for larger version

Name:	DSC02486.JPG
Views:	1
Size:	129.8 KB
ID:	143440

                            Komment


                              #89
                              Nem ismeri valaki véletlenül Fazekasbodán a fényezést és csíkozást is vállaló csapatot? Milyen munkát végeznek?

                              Komment


                                #90
                                Sziasztok! Nem tud valaki Győr-Moson-Sopron megyében PROFI csíkozó szakembert??? Édesapám T-Csepeljének az alkatrészeit kellene csíkozni. Nem szeretném postán vagy futárral köldözgetni 150 kilóméterekre, mert megsérülhet, vagy ami még rosszabb eltűnhet, és ami a legfontosabb a kész munkát személyesen szeretném átvenni a mestertől, hogy ott mindjárt le tudjam ellenőrizni a munkáját, hogy megfelel-e az elvárásaimnak, és hogy nincs-e benne hiba. Esetleg még Vas, Veszprém, vagy Komárom-Esztergom megyebeli szakember is szóba jöhet.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X