Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csíkozás, csíkozó szakemberek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61



    Ha már szóba került a festékkeverés 10 éve napi nyolc órában ezt csinálom.Pár száz négyzetmétert azért már lefújtam és jeleztem , hogy fémipari festésben nem vagyok profi bár jó pár motort lefújkáltam már (magasfényűeket is)Majd dobok fel pár képet,ha érdekel.Egyébiránt zongorakészítő az eredeti szakmám ebből kifolyólag fordultam a fényezés irányába is.(Mert aranyért csinálták a poliészterezést).Meg gondoltam , ha tudok kézifűrésszel vágni egy 2 mm-es csíkot másfél méter hosszban akkor talán meg tudnám tanulni a csíkozást is.Az sem ment elsőre meg még tizedikre sem , de ma már megtudom csinálni.Az ilyen fémipari festésben meg van segítségem , akinél hét kabin áll egymás mellett és a porschétól az amg-ig sok helyre beszállít festett cuccokat mondjuk 10 éve.Nekem szívesen segít mindig , a kényesebb cuccokat nála fújom le magamnak pl. Meg ha már van minimum félmillió értékben festőszerszámom(pisztolyok, kompresszor ,nagynyomású pumpa)gondoltam kipróbálnék egy egyszerűbb beugler csíkhúzót is.Ha nem tetszik eladom.
    sepy, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      Kezdő mérnök koromban acélszerkezetiből készült tartó bakokat kellett leltároznom a cégnél (1989-ben). A programozható zsebszámoló gépemmel a keresztmetszeti tényezőkből hosszból egy terhelhetőséget számoltam, és a gyár udvarán egy cimfestő bácsikával, - aki amugy a festő műhely dolgozója volt, - baktattam a burjánzó gazban a bakokhoz-tartókhoz. Mérőszalag, pár nyomkodás a gépen majd bemondtam hány nyúton a terhelhetőség. A bácsi meg egy pici lapos ecsettel, és egy kis tégely fehér festékkel a számokat rá"rajzolta" a vasakra... szó szerint szabadkézzel ecsettel, mintha gép csinálta volna...
      pedig én is rajzoltam csőtollal, tussal eleget, és szabványbetűket is iratoztam fel sablonnal is, szabadkézzel is...

      de aki cimfestő...annak érzéke is tehetsége is van hozzá....amugy én is kipróbáltam a harmadik napon... nekem nem ment...
      sepy, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        Bankigazgató lapáttal

        Endi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyébiránt zongorakészítő az eredeti szakmám
        Olyan szakmám nekem is van.
        Endi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mert aranyért csinálták a poliészterezést
        Nem ismerem a mai árakat, de szerintem a poliészterezést nem is lehet nem aranyárban csinálni. Figyelembe véve az alapanyag árakat, a ráfordított időmennyiséget és a magyar adózási szabályokat.




        TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        de aki cimfestő...annak érzéke is tehetsége is van hozzá...amugy én is kipróbáltam a harmadik napon... nekem nem ment...
        Három év folyamatos betűrajzolás után már biztos menne. Tehetség ide vagy oda.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #64

          Komment


            #65
            Sziasztok!

            Az lenne a kérdésem, hogy a D-csepel motorok üzemanyagtankján kb milyen széles volt a vastag és a vékony csík, s kb mennyire futottak egymástól?

            Köszönöm

            Komment


              #66
              A második oldalon megtalálható mester keze munkája:

              Click image for larger version

Name:	201302111370.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	134602 Click image for larger version

Name:	201302111367.jpg
Views:	1
Size:	188.9 KB
ID:	134603 Click image for larger version

Name:	201302111365.jpg
Views:	1
Size:	188.3 KB
ID:	134604

              Pedig akartam jó fotókat csinálni, most sem sikerült...
              Szerintem első osztályú munka.
              Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2013 febr. 11, 19:35.

              Komment


                #67
                demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A második oldalon megtalálható mester keze munkája:
                Nagyon szép, pont most fogok én is ehhez a részhez érni...az árát lehet tudni nagyságrendekben? Csak hogy tudjak számolni vele.
                You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                Komment


                  #68
                  Egészen pontosan 6000 Ft. De gondolom, oldalkocsival az ár majd ettől el fog térni.

                  Komment


                    #69
                    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egészen pontosan 6000 Ft.
                    Ez jó ár! Nekem is hasonló volt (5000.-)Pesten!

                    Komment


                      #70
                      Helló!Az csíkozáshoz az arany színt hogyan lehet beszerezni?Nekem mondtak olyant is,hogy aranypórt lakkal elkeverni.Az milyen lehetNem én fogom készíteni,elviszem egy címfestő bácsihoz.A piros már elkészült.Az aranyat nekem kell beszerezni.Vagy tudnak készíteni egyáltalán ilyen színt festékboltban egy keveset?

                      Komment


                        #71
                        művészellátóban keresd! A bronz is nagyon jól mutat!

                        Komment


                          #72
                          Zsolt27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          aranypórt lakkal elkeverni.Az milyen lehet?
                          Úgy emlékszem, Bandibá' így csinálja. Szép.

                          Komment


                            #73
                            Zsolt27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az aranyat nekem kell beszerezni.Vagy tudnak készíteni egyáltalán ilyen színt festékboltban egy keveset?
                            Szia!
                            Tényleg művészellátóban keresd! Vannak 20ml-es tubusos vagy 40-50ml-es tégelyes kiszerelések is. 1500-3000 Ft egy tégely.
                            Amiket én eddig használtam:

                            Ferrario Bronzi Liquide
                            Szintetikus gyanta alapú festék, sűrű fémpigment tartalom.
                            Használható fára, fémre, műanyagra, kőre, fémre.
                            Árnyalatok: ezüst, fakó arany, fakó sötét arany, élénk arany, antik arany, vörös réz

                            Talens Decorfin
                            oldószeres, ez is szinte minden felületre
                            Árnyalatok: ezüst, vörösréz, zöldarany, antik arany, bronzarany, ón, sárgaréz
                            Lefranc & Bourgeois
                            Szintetikus gyantát tartalmazó, minden felületre arany és ezüst árnyalatok

                            Lefranc & Bourgeois Treasure gold vagy Liquide leaf
                            terpentinnel vagy petróleummal hígítható, de hígítás nélkül is felhordható, szinte minden anyagra felhordható mindkettő.
                            Árnyalatok: klasszikus arany, firenzei arany, antik arany, fehérarany, ezüst, sárgaréz, vörösréz, ón

                            Ezek mindegyike nagyon jó, profi használatra, képkeretezők, múzeumi restaurátorok használják őket!

                            De használhatsz ecsettel felhordott ragasztóra aranyfüst lemezt is, a ragasztón túllógó részt csak szépen leszeded. Mondjuk az igazi arany kissé borsos, úgy 12-13000 egy lapka, de arany imitáció lemezt 1-2 ezerért vehetsz.

                            Én innen szerzem be az ilyesmit:
                            Aranyozás | Művészellátó
                            Itt alapozókat, lakkokat és patinákat is találsz, ha extra igényességgel akarod kivitelezni.

                            Ezek a festékek mind ecsethez vannak kitalálva, és mivel gyanta alapúak és sűrű fém pigmentet tartalmaznak nem nagyon látszik az ecsetnyom. Szép munkát lehet velük csinálni. Már csak biztos kéz és jó ecsetfajta kérdése

                            Az aranypor lakkba is működik, csak figyelni kell az arányokra nagyon. Végül is a festék is pigment por és valamilyen kötőanyag keveréke...



                            Még a végén igaza lesz Jokernek, és stimmelni fog a jóslata, amit a bemutatkozásomhoz írt, hogyha ráállok erre a csíkozásra
                            Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 26, 20:07.

                            Komment


                              #74
                              Köszönjük ez egy profi megfogalmazás volt és szerintem minden igényt kielégítően adtad elő. Ha ebből valaki nem tud választani!. Lehet, hogy egy jövendő veterános csíkfestő tollából olvastuk mindezt??.

                              Komment


                                #75
                                taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Még a végén igaza lesz Jokernek, és stimmelni fog a jóslata, amit a bemutatkozásomhoz írt, hogyha ráállok erre a csíkozásra
                                ....és ugye mint mentor , csendestárs , ...stb ---később ha már profi leszel .... majd egyszer becsenget valaki ...és kérünk egy szivességett .


                                Csak az érdekesség kedvéért : a sokak álltal ismert , küllős Csatári gyerek is az én unszolásomra csapott a lecsóba....és most ?...Sőt az első , az én okításom alapján számolt ,csinált , mért- számolt - készített-befűzött-centírozott kerék , mert csak agyat és felnit adtam neki (amit busszal hozott fel nekem pestre amikor kész lett ) ott van a NORTON ban amit árulgatok .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X