Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kart eszterga

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Kedves Che!

    Találtam egy papírfecnit a gép körül, amire az előző tulajdonos rajzolt egy táblázatot a menetvágásról. Mivel őt már nem tudjuk megkérdezni erről, ezért gondoltam, te biztos ki tudsz valamit silabizálni belőle.
    Click image for larger version

Name:	Menetvágás.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	131259
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Kedves Szoda!

      Köszönöm a "foszlányokat",-egyenlőre elmentettem,nagyítottam,próbálkozom belőle kikövetkeztetni,mit is tartalmaz.Időt kérek és egyben kérem azt is,hogy az előző hozzászólásomban feltett kérdéseket,alkalomadtán válaszold meg!Nagyon úgy tűnik,hogy a képen ábrázolt cserekerekekhez,még van mit pótolni és valahogy a 4mm.-es vezérorsó menetemelkedés sem tűnik reálisnak.

      Üdvözlettel:Che
      soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Kedves Che!

        A váltókerék mögött valóban nincs több fogaskerék, csak az ami a norton szekrényben van. A vezérorsó menetemelkedését is megnéztem az is 4mm. Remélem tudtam segíteni a masina megfejtésében. Megkérnélek, ha a pótolandó cserekerekek fogszámát is megfejted akkor majd írd meg légy szíves. Megpróbálom legyártatni valahol.

        Üdvözlettel: Szoda

        Komment


          #19
          Sziasztok. gondoltam irok pár sort. Nekem egy E1N esztergám van elég veterán az öreg csóka
          De a feledatát rendben elvégzi. hobbi otthoni használatra van csak (már nyugdíjas)
          Keresek hozzávaló állóbábot és cserekerekeket.
          Click image for larger version

Name:	20130205638.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	136904
          Utoljára szerkesztve a következő által: pityesz001; 2013 ápr. 03, 19:15.

          Komment


            #20
            Ja és én 220V rol használom a gyári motorjával, egy UMFORMER (átalakitó használatával) ezzel a megoldással más 400V berendezés is használható persze ésszerü határok között!
            mutatok egy videót igaz már régi, azóta autómatizálodott az inditása. van 2. része is
            movisz, Homa és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Hali pityesz001!
              Köszi,hogy megosztottad ezt az oktató filmet!Biztos sok hasznát venném,ha bejártam volna annak idején rendesen az elektrotechnika órákra...Sajna nem tettem,ezért teljesen kínai az elektronikus része,pedig mit nem adnék érte,ha érteném!
              Most vettem egy kisebb régi (1975-ös) kisesztergát 220/380-a motor van rajta,valahogy be kellene kötnöm 220V-ra....Szerinted ennek komoly szerepe lehet az ügyben?
              Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.28.44.jpg
Views:	3
Size:	192.3 KB
ID:	137693Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.31.20.jpg
Views:	1
Size:	198.3 KB
ID:	137694Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.32.41.jpg
Views:	1
Size:	206.7 KB
ID:	137695

              Üdv:
              Homa

              Komment


                #22
                Homa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szerinted ennek komoly szerepe lehet az ügyben
                Üdv!
                Ha a villanymotorodnak 6 kivezetése van és nem dahlander motor(több fordulatu) akkor simán kondikkal is meglehet oldani üzemelést. Csak gyengébb lesz!
                Én azt javaslom hogy próbálkozz 220V motorral.
                Úgylátom könnyen meglehet oldani a motorcserét!
                és üzembiztosabb!
                Nekem azért van szükség ilyen módszerre mert egybe van épitve a motor a váltóval, és a motor 2fordulatru ( dahlander), ezért nemtudok motorcserét véghez vinni!
                Azért nemárt a bekötéshez némi tapasztalat, ha nincs akkor inkább kérj meg egy szakembert vagy aki már csinált olyat!

                Komment


                  #23
                  Van egy 1100 w-os Imi motorom 1450 1/min fordulattal.Szerinted jó lesz?

                  Komment


                    #24
                    Homa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerinted jó lesz?
                    Igen! Az tökéletes hozzá.
                    Relé is van benne?
                    Az imi motorok többsége inditó kondenzátoros volt és inditórelé is volt bennük , hogy csak kapcsolgatni, és ne keljen nyomógombot nyomkodni.
                    Az E1N ek is kb 1Kw és 1,5Kw os motorja van.

                    Komment


                      #25
                      Kondi biztosan van rajta-azt még én is felismerem...-relét azt nem tudom.....
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Homa; 2013 jún. 21, 11:24.

                      Komment


                        #26
                        Kedves CHE!

                        Kart esztergához keresek kés, és keresztszánt. 500-as "Kecskelábas" változat.
                        (Gyakorlatilag a lakatszekrényen kívűl mindent ami a szánon fut)
                        Tud ebben segíteni?

                        Köszönettel, István

                        Komment


                          #27
                          Click image for larger version

Name:	20121025193320_big_0008778887.jpg
Views:	1
Size:	115.0 KB
ID:	137741Ilyen géphez keresem a fent említett cuccot.

                          Komment


                            #28
                            A képen látható esztergának nem tudom a pontos típusát, ha ebben valaki tudna segíteni.
                            Meg kellene hozzá egy gépkönyv is, ha kell kifizetem. szeretném rendbe rakni.

                            Komment


                              #29
                              Szervusztok! Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok! Szerintem ez egy KART E2N Csak tipp!

                              Komment


                                #30
                                hks67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                képen látható esztergának nem tudom a pontos típusát,
                                Ez egy toronyrevolver ...célgép tömeggyártásra való.Esztergálni , hagyományos módon nem lehet rajta.Napi több ezer anya ,távtartó, csapszeg,csonk,kis-csavar stb.készítésére való.Minden munkadarabhoz több órás "szerszámozás beállítás kell".Ma ezeket automata gépek készitik :a perc töredékei alatt.

                                Szép üzemtörténeti darab,becsülöm,ha felújítod az utókor örömére!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X