Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen kerék ?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen kerék ?

    Sziasztok !
    Tudna valaki segíteni ,hogy milyen kerék lehet ez ? 19-es , kilométeróra meghajtás.

    Click image for larger version

Name:	PICT2389.jpg
Views:	1
Size:	197.1 KB
ID:	154627Click image for larger version

Name:	PICT2388.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	154628Click image for larger version

Name:	PICT2390.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	154629

    Mindkét oldalt magyar csapágy van benne .
    Segítségeteket előre is köszönöm !
    A fékdob átmérője kisebb ,mint a Csepel 125-é ,de mélyebb .

    #2
    Kedves Tamás78!

    A képeken ábrázolt kerék,egy Moszkva K55-ös első kereke.A kerék hozzárendelhető még,a DKW RT 125-ös höz is,mely a K55,alapjául szolgált.A DKW,fenti íipusáról tudni kell,hogy,az a K55-ös Német elődje,ugyan-is.a II.-Vh után,a DKW gyárat,a Szovjetek,háborús jóvátétel fejében leszerelték és áttelepítették,a Szovjet Unióba.

    Az áttelepítés után,a DKW típusai Moszkva K55-ként és IZS-ként kerültek gyártásra.A K55-öst,Kovrovecben,mig az IZS-eket,Izsevszkben gyártották.Mi Magyarok,a K55-öst,"Grúzkecskének" tituláltuk,a kereskedelemben igen kevés példányszámban szerepelt és egyáltalán nem volt népszerű.

    A Moszkva K55 motorja szinte teljesen megegyezik,a DKW RT 125-el,viszont a futóművet, a Szovjetek átalakították,hátul lengővillát kapott,a bakteleszkóp helyett.

    Üdvözlettel:Che
    mátéapu, soveny és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia Che !
      Köszönöm a válaszod !
      Azt nem tudom akkor ,hogy ha ez K55 kerék ,akkor ez a másik (amiről már írtam Neked ) milyen lehet? Ennek a felni szélessége 4 cm és 19-től nagyobb (ahogy a képen is látszik ) A kmóra meghajtásos felnije 5.6 cm. Én a lánckerekesre gondoltam, hogy K55. A K55-nek hányas felnije van?

      Click image for larger version

Name:	PICT2391.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	131873Click image for larger version

Name:	PICT2392.jpg
Views:	1
Size:	191.6 KB
ID:	131874Click image for larger version

Name:	PICT2393.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	131875
      Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 aug. 26, 08:51.

      Komment


        #4
        Szervusz Tamás78!

        A másik képen ábrázolt,kerék biztosan nem a K55-ös hátsó kereke,hogy mely típusé lehet,sajnos nem tudom megválaszolni.

        A K55 hátsó kereke 19"-os,a felni 54,5mm.-széles,36 küllős.A küllők mérete eltérő,18db.
        . rövid és 18db. hosszú.A fékdob átmérője125mm.,mely 6db. szegeccsel,csatlakozik,a kerékagyhoz.A fékdobra,egyenlő osztásban,szakaszos varratokkal rögzítették a hátsó lánckereket (hasonlatosan a Csepelekhez),melynek fogszáma 40.

        Üdvözlettel:Che
        Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2012 aug. 26, 22:35. Oka: elírás
        zahi és Tamás78 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szia Che !
          Nézegettem a kereket , minden adat stimmel amit leírtál ,de a fékdob nem szegeccsel ,hanem 3 db hegesztéssel van rögzítve ,3 olyan v alakú mélyedésben ,mint amilyen mélyedés van a 250-es Csepel dobon .Ha jobban megnézitek az első képen látszik 2 db domborodás az agy tövében .A keréken nagyon régi (szerintem gyári ) ezüst színű festék . Arra gondoltam ,hogy nem km- óra meghajtásos Csepel 125 kerék ?

          Komment


            #6
            Szia!
            Ez egy Jawa Perak első kerék, a km meghajtásnak semmi köze nincs a kerékhez. A Peraknal nem a keréktől jön a km meghajtás. Ha megvan még és eladó, érdekel.

            Komment


              #7
              Üdvözlet, érdeklődöm hogy pontosan honnan tudom meghatározni, hogy egy kerék (első-hátsó) K55 é e? Szeretnék venni de ezeket ritkán árulják féklappal, ami ezt egyértelművé tenné :-(

              Komment


                #8
                Nos mivel a "kerekek már a spájzban vannak" hogy stílszerű legyek, osztok meg fotót első hátsó K55 kerékről, a méreteket Che tökéletesen leírta, minden stimmel

                Komment


                  #9
                  Hello

                  meg tudnátok mondani ez minek a kereke? Ha kell mérek.

                  Komment


                    #10
                    Szervusztok! TALÁN Zündapp DB 250... Vagy 200. DE! ez csak TALÁN!

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X