Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Porfestés, szinterezés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Arról volt szó , hogy nem politizálunk ---azok a motorkészítős parasztvakító sorozatok láttán csak a röhögés jön rám .
    Nem beszélve arról hogy a rendelkezésükre áló felszereléssel , lehetőségekkel --csinálni is lehetne "valamit " --


    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sz@r valamit, az Amcsi motorokban rendszeresen
    --a kinaiak meg kutyát esznek --

    De mint mondtam , engem csak a veteránok környezetében történő használat zavar .
    OdinHEM és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      figyelem !
      A következő képsorok a nyugalom megzavarására alkalmas részleteket tartalmaznak ! Ezért a 65 év alatti veteránosoknak csak szülői felügyelet mellett ajánlott. Csak erős idegzetűeknek !!

      Íme ! A színterezett alváz.

      Click image for larger version

Name:	20130123976.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	134374 Click image for larger version

Name:	20130123977.jpg
Views:	1
Size:	198.0 KB
ID:	134375 Click image for larger version

Name:	20130123978.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	134376

      Hát ez, valami undorító.
      supermax, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Hát, sajnos annyámék legalább 200 km-re laknak, így csak hunyorogva néztem meg...
        OdinHEM kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem beszélve arról hogy a rendelkezésükre áló felszereléssel , lehetőségekkel --csinálni is lehetne „valamit”
          Csinálnak is! Pénzt keresnek.
          OdinHEM kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #35
            Tényleg !--most így megnézve , valóban , látszik hogy van valami a nyers vason




            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csinálnak is! Pénzt keresnek.
            Igen tök igazad van ---de innen már csak egy pici lépés és beszélgethetünk a felfordult világ fonákságairól .

            ....mert ugye pl. vegyük Győzikét , mikorra "kalapálsz " össze annyi zsetont ----mint Ö --azért mert azt találta ki néhány barom hogy erre van igény
            UK kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ...mert ugye pl. vegyük Győzikét
              Ha lehet inkább amcsi motorépítő lennék, a sok fémmegmunkáló cuccnak örülnék akkor is, ha éppen nincsen forgatás, de a zebracsíkos ágytakarókkal nem igazán tudnék mit kezdeni.
              sepy, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #37
                !!!Figyelem!!!

                Szinterezés előtt senki ne kenje be rozsdamaróval a szinterezendő alkatrészt. Vagy ha bekeni, akkor utána vissza kell csiszolni, drótozni, homokolni fémtisztára, mert nem tapad rá a szinter..

                Lehet h ezt már tudta... én most jártam meg vele.... Lesz egy pár óra plusz munkám..

                Komment


                  #38
                  Én ide vittem szintereztetni, és nekem is a homokfúvást ajánlották mint legjobb alapréteget , a foszfátozást is ők csinálták.
                  Ha még úgy működnek mint két éve, akkor a műhelyükkel szemben van a homokfúvó (igaz másik cég), úgyhogy egyből tisztítás után tudják szinterezni.

                  Komment


                    #39
                    A szinterezés az én szerény véleményem szerint nem egészen illik a mi gépeinkre. Az időt állóságáról pedig való színű eltérő a véleményünk. Az oly divatos Alu ráfokra pedig szeretnék rá tekinteni 10 év múlva! Belső dolgokra Pl. busz kapaszkodó nem vitatom jó megoldás de ha valahol a szélén megsérül egy kicsit is látatlanból alá bújik a korrózió. Ez alunál különösen veszélye mert mire észre veszi az ember fia kráteres, szinte eltüntethetetlen nyomot hagy vagy eldobós. Ez olyan mint a mai autók alváz védelme, hirdetik nem kell utólag védelem rá! Ez szerintem tévhit így legalább jobban fogy az autó. A működő felületek szélén nagyon vékony a bevont és rövid időn belül kiszárad a sós latyak és hasonló behatásoktól. Elválik és kezdődik a korrózió. Bocs a kitérőért de a szinterezésnél hasonló a baj. Persze embere válogatja, most ne haragudjatok meg érte de a lustábbik megoldás a fényezés helyett. Bocs a fogalmazásért.

                    Komment


                      #40
                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      lustábbik megoldás
                      Sajnos egy pannóniánál a költség közel 50% a "megspórolható ha az apró alkatrészeket amik amúgy sem jelentősek, nem nagyon látszanak leszinterezteted. Jelentősége lehet váz esetén, a blokk ki-be pakolászásnál mert nem verődik le olyan könnyen. A festők nagyon nem szeretik a pici kerek dolgokat festeni, ezért az ára is annyi lesz. Tapasztalat, festés mindenestől: 140e Ft, festés a nagyobb, jobban látható dolgokra: 75e Ft +szinter 7e Ft.
                      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                      Komment


                        #41
                        Én futómű alkatrészeket viszek szintereztetni, lengőkarok, féltengelyek, féktámok, rugók.

                        Komment


                          #42
                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az időt állóságáról pedig való színű eltérő a véleményünk.
                          Nekem a porfestő szaki azt ajánlotta, hogy homokszórás utáni színterezést használjam alapozónak. Jobb, mert oda is bekerül a pór, ahova a festék nem.

                          Komment


                            #43
                            Motoros Társaim! Ezek a gépek melyek megérték ezeket a szép időket festéssel védték. Én nem vitatom vannak előnyei a por festésnek csak láttam már sok dolgot mit evvel az eljárással festettek és nem voltam megelégedve a tartósságát vitatom. Persze ha valaki csak kiállításra használja a gépet biztosan sokáig szép lesz. Én használni akarom és nem a szobába nézegetni, ha elromlik megjavítom és megyek tovább. Én az autóimat is használtam- nem én áztam az pedig a garázsban! Az én felfogásom szerint meg adok minden extrát de cserébe elvárom, hogy kiszolgáljon és menjen. Persze soha nem volt nagy értékűnek mondható járgányom se két kerekű se négy. Láttam viszont szinterezett alkatrészt mely az miatt lett eldobós, hogy megsérült a szélén és alá ment a korrózió. Mire észre vették már késő volt. Írták itt Pl. futómű alkatrészekre én a jó minőségű alapozót és arra a 2k-s festéket részesítem előnybe. Persze ki mit akar aszerint dönt az idő pedig igazol majd valamelyikünket.

                            Komment


                              #44
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A szinterezés az én szerény véleményem szerint nem egészen illik a mi gépeinkre. Az időt állóságáról pedig való színű eltérő a véleményünk. Az oly divatos Alu ráfokra pedig szeretnék rá tekinteni 10 év múlva! Belső dolgokra Pl. busz kapaszkodó nem vitatom jó megoldás de ha valahol a szélén megsérül egy kicsit is látatlanból alá bújik a korrózió. Ez alunál különösen veszélye mert mire észre veszi az ember fia kráteres, szinte eltüntethetetlen nyomot hagy vagy eldobós. Ez olyan mint a mai autók alváz védelme, hirdetik nem kell utólag védelem rá! Ez szerintem tévhit így legalább jobban fogy az autó. A működő felületek szélén nagyon vékony a bevont és rövid időn belül kiszárad a sós latyak és hasonló behatásoktól. Elválik és kezdődik a korrózió. Bocs a kitérőért de a szinterezésnél hasonló a baj. Persze embere válogatja, most ne haragudjatok meg érte de a lustábbik megoldás a fényezés helyett. Bocs a fogalmazásért.
                              de jó ,hogy nem vagyok egyedül....

                              Komment


                                #45
                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                láttam már sok dolgot mit evvel az eljárással festettek és nem voltam megelégedve a tartósságát vitatom.
                                Csak megerősíteni tudom amit írsz. A Kínai felmosó készlet 0,3mm -es lemezből kreált nyele, a színter alatt tuti hogy elrohad egy éven belül.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X