Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Öntöttvas henger festése és előkészítés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Szeretném megkérdezni Noob-tól mi a tapasztalata a barnítással kapcsolatban? Használva mit tapasztaltál?Minden henger ilyen szép?, nagy a csend Uraim!.

    Komment


      #92
      Tehát a barnítás biztosan nem jár szövetszerkezet változással
      Ha a kezedre megy a forróolaj?! Természetesen értem a lényegét annak amit leírtál

      Komment


        #93
        Sajnos még nincs használatban a henger, egy fúrást\hónolást kapott s sterimobbal átmostam minden csatornáját a homok s a korom eltüntetése miatt, azóta olajozott hengerfurattal dekkol a műhelyben, a barnított, vizet kapott részekkel nem csináltam semmit, eddig makulátlan

        Komment


          #94
          Én megfordítottam a műveleti sorrendet!-Homokfújás- homok eltávolítás- cink spray 3 rétegben- gépmunka. Gépmunkát külső sérülés nélkül megcsinálták és a hűtő folyadék könnyen lemosható a végén.

          Komment


            #95
            Sziasztok!
            Visszaolvastam az eddigi válaszokat, ami alapján eddigi elképzelésem látszik jónak, miszerint homokszóratnám a hengert, ezt követően valamilyen hőálló fekete festékkel festeném le.
            Egy Jawa 350-es hengeréről van szó, így ehhez kapcsolódóan kérdezném, hogy valaki tudja-e, hogy eredetileg a gyárban milyen módszert alkalmaztak a festésre? Azért érdekel, mert több válasz között is voltak kétségek a későbbi hőleadó képességgel kapcsolatban.
            A fúrás-homokszórás-festés tekintetében én is agyaltam a sorrenden, de végülis pont ezen sorrendet látom legjobbnak.
            Csak megjegyzésként a korábbiakhoz: a hengerfejet én is gyöngyöztetni tervezem.

            Komment


              #96
              Én simán lefújom Neulux sprajjal homokolás után. Első melegedéskor visszalágyul,de utána semmi gond. Nekem ez vált be.

              Komment


                #97
                valamilyen hőálló fekete festékkel festeném le.


                Én simán lefújom Neolux
                Először én is a hőálló fekete Maestrot választottam a Jawamhoz,de úgy találtam ,hogy jobban melegszik, és én is Neoluxra váltottam.

                Komment


                  #98
                  Én fúrás előtt homokoltatnám(bár én ellene vagyok ennek a dolognak). Mivel fúrás után úgyis el kell mosni.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #99
                    1 évre az esztergapad ágyat az udvarra megmunkálás előtt.
                    Én úgy tanultam 10-év alatt már elsimulnak a feszültségek az öntvényben.Régen,nem volt félévente típúsválltás!!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szeretném megkérdezni Noob-tól mi a tapasztalata a barnítással kapcsolatban? Használva mit tapasztaltál?Minden henger ilyen szép?, nagy a csend Uraim!.

                      már van tapasztalat a barnított vashengerrel, kicsit rozsdásodik

                      de nem vészes, nem telibe rozsdás, hanem ilyen kézzel letörölhető felületi jelent meg itt-ott, a felület 2-3% ában, s azt találtam ki, amikor eszembe jut, 1/4 évente pl., akkor egy menet után a forró hengerre spriccelek fáradt olajat

                      másnap a felesleget ronggyal letörlöm, amit érek, a hengeren túlra jutott, onnan lecsöpögött részeket féktisztító/foltbenzin segítségével tisztítom, járatom míg meleg lessz, kis füstölés után a maradék is eltűnik, megszárad és kész

                      nem szép, nem tiszta dolog, foglalkozni kell vele, de működik, szerintem szebb mint a csillogós fekete festés, s hátha valaki okosabb jobb, tartósabb megoldást tud erre


                      ha most fognék neki, akkor a fekete horganyzást megpróbálnám, talán az a legjobb megoldás, bár nem láttam még élőben ilyen bevonatot
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Noob; 2016 nov. 09, 09:16. Oka: még eszembe jutott

                      Komment


                        Én hőálló kipufogó festékkel festettem le, és nem is volt vele semmi baj, amíg el nem kezdtem ellenőrizni úgy a melegedését, hogy ráköpködtem, és ott rozsdásodni kezdett...Lehet, hogy túl erős a pálinkánk?

                        Komment


                          Én ha feketíteni akarnám a hengerét a CZ-k nek a bevált cink spré és úgy a hőálló fekete. Minden festéshez szükséges az alapozás szerintem. A cink megakadályozza a rozsdásodást.

                          Komment


                            Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én hőálló kipufogó festékkel festettem le, és nem is volt vele semmi baj, amíg el nem kezdtem ellenőrizni úgy a melegedését, hogy ráköpködtem, és ott rozsdásodni kezdett...Lehet, hogy túl erős a pálinkánk?
                            Ámberek... Már 1500 forintért lehet kapni lézeres hőmérőt. Ha nem ittál eleget, áthúzás közben lemérheted.
                            Vagy egy normális multiméteren már szokott lenni kontakt hőmérő.

                            Komment


                              . Már 1500 forintért lehet kapni lézeres hőmérőt.
                              Hol? Meddig mér? Csak mer sokszor fontos lehet,és még nincs. Eddig mondjuk megvoltam nélküle,de párszor megsütöttem magam. Ennyiért megéri a boxer két csövét méregetni.

                              Komment


                                bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ámberek... Már 1500 forintért lehet kapni lézeres hőmérőt. Ha nem ittál eleget, áthúzás közben lemérheted.
                                Vagy egy normális multiméteren már szokott lenni kontakt hőmérő.
                                Linket, linket, linket, linket, linket!!!

                                ...Nem vagyok hülye, csak azt mondta a rendszer, hogy legalább 20 karaktert kell írnom...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X