Közlemény

Collapse
No announcement yet.

VT2 (pöcslámpa búra)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    VT2 (pöcslámpa búra)

    Üdvözlet mindenkinek ! Szeretett t1 pannoniám VT2 lámpabürája összezsugorodik, lassan kiesik a keretből. Van valami módszer a megmentésére, hogy nekeljen újat vennem horroráron?!

    #2
    ApaE annak idején valami forróvizes alakítgatást említett.
    t1-rider78 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Hát egy próbát megér...

      Komment


        #4
        A nyáron a simsonos kolegám kapott egy kis üvegszálas idomot ,a plexit nem a legszebben ,de sikerült hozzáformálni.Mi hőlégfúvót és fa lécdarabokat használtunk a hajlítgatáshoz tekergetéshez,nehéz azt a hőfokot eltalálni ami nem pörköl hanem felmelegíti az anyagot utána alakíható ,viszont kihűlésig tartani kell mert igyekszik visszarugózni az előző alakjára....
        Nem tudom hol taláható az Apae féle alakítás én is emlékszem a hsz re.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          140-150 °C mert ha nagyobb buborékosodik az anyag , ha kisebb , meg nem szenved maradó alakváltozást ... természetesen hagyni kell formában kihűlni . Egyébként etilacetáttal igen jól ragasztható , egybecsiszolás , és polír után meg sem lehet látni ...
          Atti69, t1-rider78 és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm a információkat, remélem sikerülni fog
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              t1-rider78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              remélem sikerülni fog
              Beszámolót,és fotót ha lehet.Az a baj az eredeti bemutatót valószínűleg a bürokrácia buktatói miatt törölték,viszont a saját megosztott tapasztalat csak miattad törölhető!!! A fennt említett felujjitásban szerepelt flakonos színes lakk ammit tööbb éve nem sikerült beszereznem,tudtommal az belülről lett fújva kivűlről polírozva,ezálltal a szín is meg lett újítva.
              zahi kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Valamikor a modellező boltban (repülő, autó , hajó makettek modellek ... ) lehetett beszerezni a különböző színű lakkokat....

                Komment


                  #9
                  Megprobálom dokumentálni, csak még agyalok hogyis legyen .Nem akarom eltólni
                  mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem tudom hol taláható az Apae féle alakítás én is emlékszem a hsz re
                    Sajnos már sehol. ApaE töröltette az összes hozzászólását !

                    Komment


                      #11
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ApaE töröltette az összes hozzászólását
                      Igen eléggé hiányzik a szakértelme...is ! Megértem:akit tökön-rúgnak az védekezik és az oldal védelméért kilépett.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Izzólámpa lakk volt az ominózus festék ha jól emlékszem (én legalábbis azt használtam a pöcslámpához anno ) Viszont melegalakítás helyett Akrilgyantából építkeztem a hibás/ hiányzó részeken

                        Komment


                          #13
                          Pedig van az sok helyen és sokféle
                          zahi és kedvelte ezt.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X