Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lyukas tank javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Click image for larger version

Name:	face hird 105.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	152834Click image for larger version

Name:	face hird 106.jpg
Views:	1
Size:	183.9 KB
ID:	152835Leküzdendő akadály. Ahol a fényezésen apró (gyufafejnyi,vagy kisebb) pukli,hólyag van...alatta szinte tuti,hogy lyukas. Az alja és a teteje sem különb. Ezeket kezelni kell,hogy a rozsdamaró a tartályban maradjon amíg végzi a dolgát. Utána darabolás javítás következik.

    - - - Updated - - -

    Most forrasztgatás után újra maratás következik. Ilyenkor jól jöhet egy-két ismert imádság,hogy sokkal több lyuk ne legyen. (van esély de kevés) Lehet nem úszom meg, s szét kell darabolni, kívül-belül homokszórni és javítás után összehegeszteni.
    mátéapu, sinter és Che kedvelte ezt.

    Komment


      Szia Atti69! Esetleg Simson tank belső kezelését vállalnád? Ha igen mennyiért? Fényezést megoldom, de a belsejét rendbe kellene tenni. Előre is köszönöm a válaszodat!

      üdv, Zsolt

      Komment


        Simson tank belső kezelését vállalnád?
        Persze.. most vittem egyet a gazdának pár Csepel fényezett aprósággal. Ha kitisztítod,fele a költség.

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          [ATTACH=CONFIG]37272[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]37273[/ATTACH]Leküzdendő akadály. Ahol a fényezésen apró (gyufafejnyi,vagy kisebb) pukli,hólyag van...alatta szinte tuti,hogy lyukas. Az alja és a teteje sem különb. Ezeket kezelni kell,hogy a rozsdamaró a tartályban maradjon amíg végzi a dolgát. Utána darabolás javítás következik.

          - - - Updated - - -

          Most forrasztgatás után újra maratás következik. Ilyenkor jól jöhet egy-két ismert imádság,hogy sokkal több lyuk ne legyen. (van esély de kevés) Lehet nem úszom meg, s szét kell darabolni, kívül-belül homokszórni és javítás után összehegeszteni.
          Egy ilyen tanknál nem lenne egyszerűbb az egészet rozsdamaróba meríteni?


          Én amikor ilyet csináltam kívülről szigetelő szalaggal leragasztottam a lyukakat. A maratást kibírta, a zsírtalanítást szintén. A tankfesték meg nem folyt ki rajtuk

          Komment


            kívülről szigetelő szalaggal leragasztottam a lyukakat.
            Ez idáig eszembe sem jutott de jó ötlet,a következőnél kipróbálom köszi! Az első képen a csavar körüli porózus részt fbs pasztával nyom ki,ott dupla a lemez. Az egészet bemártani.. túl nagy edény kell és sok anyag.

            Komment


              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez idáig eszembe sem jutott de jó ötlet,a következőnél kipróbálom köszi! Az első képen a csavar körüli porózus részt fbs pasztával nyom ki,ott dupla a lemez. Az egészet bemártani.. túl nagy edény kell és sok anyag.
              A rozsdamaró csak egyszer használható?
              Egy nagyobbacska műanyag ládába beférne a tank. Ha a jötty meg nem romlik meg túl hamar, valamint többször is használható akkor meg nem hiszem hogy gond az hogy sok kell.

              Komment


                nem hiszem hogy gond az hogy sok kell.
                Köbözve kb 70liter. Itt már átléptük a költséghatárt,plussz oxidálódik gyengül az anyag.
                mátéapu és Fergusson kedvelte ezt.

                Komment


                  A szükséges nagy mennyiség valóban gondot okozhat. Ha kisebb mennyiségből kiindulva egy tálcára téve leecsetelgetem, lefolyik róla....Mi volna ha be lenne csavarva egy rossz lepedőbe (vagy valami jó nedvszívó anyagba) több rétegben, arra ráöntve a lötty, és ami összegyűlik a tálca alján azt időnként visszakanalazni rá, hogy folyamatosan dolgozzon rajta az anyag?

                  Komment


                    be lenne csavarva egy rossz lepedőbe
                    Festékmaratásnál már elkövettem. A rozsdamaró (sav) másként hat,ott a reakció miatt folyamatos anyagmozgás van s közben mindég ott kellene lennie a friss anyagnak. Most negyedik napja ázik 6%-os sósavban, s még van ahol vastag a rozsdaréteg. Szerintem még pár napra szükség van. Lehet gyorsítani a folyamatot melegítéssel de sajnos a merülőforralóm egy része elfogyott. Ha nem ennyire durva a helyzet akkor citromsavat használok forró vízzel,s leszigetelem a tartályt.
                    heeegany és Lemezjáték kedvelte ezt.

                    Komment


                      Festékmaratásnál már elkövettem.
                      ...Na, megint nem sikerült feltalálnom a spanyolviaszt...pedig tényleg töprengtem rajta egy kicsit.
                      Atti69 és Fergusson kedvelte ezt.

                      Komment


                        Sziasztok.
                        Lehet hogy én találtam fel a spanyolviaszt?!
                        Keressétek a hozászolásaim között .

                        Vagy elfelejtettétek vagy nem hitte el senki!

                        Komment


                          hozászolásaim között .
                          Megtaláltam... most akkor vegyek szilvát?
                          Fergusson kedvelte ezt.

                          Komment


                            Kapsz a pálinka főzőtől is.
                            Fergusson kedvelte ezt.

                            Komment


                              Ha kitisztítod,fele a költség.
                              Mihez tartás végett mondhatsz teljes költséget is. Mennyire elegendőek ezek a szerek? Pl egy Pannónia tank és egy Simson tankra elegendő? Belső kezelés mindkét esetben.

                              Komment


                                Ha rendesen kitisztítva kapom a két tartály 15. A tisztítást addig kell végezni amíg a lemezek találkozási pontjainál az élek között is tiszta és rozsdamentes legyen.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X