Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Érdekes ugye mikor rátalálnak egy 20-vagy több éve nem indított gépre és ha jó gazdija volt tele tankkal tette le nem lyukadt ki.
    Elég, ha csak az aljában lötyög valamennyi. A régi benzinnél nincs jobb konzerváló.

    Volt egy Simson, jó félig volt a tankja. Gondoltam belenézek próba indítás előtt kimossam-e. A tanksapkát csak satuba befogva lehetett letekerni annyira összenőtt a tankkal a modern 10-15 éves benzintől. Az utolsó másfél literes palackba szinte csak barna iszap került.

    Van egy Romet tank, abban is új benzin volt. Kiborítottam és feltettem a polcra. Néha leveszem és kirázok belőle egy marék port. Ez a tanktisztítás türelmes embereknek szánt módozata
    Egyébként murvás az udvar, én azzal mosom a tankokat.
    A betonkeverőnk jó hangos, szóval minden adott
    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2015 jún. 18, 22:35.

    Komment


      A modern üzemanyag bomlása közben korrozív anyagok képződnek. Sajnos.

      Komment


        Reggel kipattant egy zseniális ötletem. Nem lehetne a tankot belülről (meg egyúttal kívülről is :-) horganyoztatni?
        Galvanizálással, nem a szórós módszerrel.

        Komment


          Én már kérdeztem. Abban a műhelyben nem vállalták.
          Nem lehetne a tankot belülről (meg egyúttal kívülről is :-)
          Kérdés,hogy a horgany hogyan viselkedne?

          Komment


            Bele kell dobni egy darab horganyzott lemezt benzinbe, félre tenni egy évre és meg fogja mutatni magát :-) Van otthon maradék ereszcsatornám, ki fogom próbálni.

            Komment


              Sziasztok

              én a napokban nézegettem a mol és az omv honlapját, ahol azt írták, hogy a különböző fantázianevű 100 oktán körüli benzint kell tölteni olyan eszközbe (kerti gép, Pannónia pl) amit nem használunk csak idényjelleggel, mert ezek a benzinek nem romlanak meg télen, s talán nem támadják meg annyira a tank belsejét...

              egyenlőre az én tiszakorral festett tankom tartja magát, a festék felpuhult, de nem jön le, a benzint nem színezi el, a tankban elvileg nem éri mechanikus hatás ami leszedné a felpuhult réteget

              Komment


                Üdv mindenkinek, aki a szezon kezdete előtt próbálja rendbehozni a rozsdás üzemanyagtankját! Nekik remélem hasznos lesz ez a kis írás:
                Második hete áztatok egy lefestett gyertyakulcsot keverékben. Kétféle festékkel kentem le. Bár inkább csak korban mások. Egyik még Budalakkos piros Celloxin(kb 30 éves), a másik is Celloxin, csak azt nemrég vettem boltban(ugye már Győrlakk). Ez utóbbit(sárga) úgy tűnik nem bántja az üzemanyag:
                Click image for larger version

Name:	IMG_20160313_173153.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	148431 Ujjheggyel végigsimítva is stabilan rajta van, a piroshoz alig kellett hozzáérnem, egyből lepergett.
                A gyertyakulcs teljesen rozsdás volt, ezért egy napig citromsavas vízben áztattam, majd tiszta vízzel leöblítettem, és száradás után ecsettel kentem le. Nagyjából megegyezik a folyamatsor egy üzemanyagtanknál is, így valószínűleg egy rozsdás tanknál hasonlóan fog működni. A hónap végéig áztatom, utána jöhet az éles próba.
                Egy motoros barátomtól hallottam régebben, hogy ezzel kell kifesteni, de csak most tesztelgetem.

                Próbálkoztam még vizes bázisú festékkel, de az egyenlőre nem vezetett sikerre. Tankba öntve száradás után egy hétig benzint tároltam benne, leeresztéskor a benzinben festékmaradvány volt. Talán a vastag festékréteg miatt(a dobozán az áll hogy nem kell hígítani), vékonyabb rétegben még megpróbálom.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2016 márc. 15, 14:59.

                Komment


                  Én drukkolok neked mert nekem is sok bosszúságot okozott míg ki nem lett öntve a belseje. Attila meg nem oldotta. Azóta tökéletes és feledésbe ment a dugulások sora. Azóta is köszönöm a hathatós segítségét. A menet közben lötykölődő benzinnek nevezett valami sok galádságra képes!

                  Komment


                    Lusta vagyok visszakeresni. Mivel öntöttétek ki a tiédet?

                    Komment


                      Remélem jelentkezik a tettes / Atti 69 / és elmondja. A horganyzás nem lehet csak kívülről hiába teszik be a kádba az az ostoba horgany nem bújik bele a tankba.

                      Komment


                        Belemegy az, csak le kell venni a tanksapkát.
                        Lehet, hogy kell belülre is elektróda, mert előfordulhat felületi vezetés.

                        Komment


                          Én drukkolok neked mert nekem is sok bosszúságot okozott
                          Köszi sepy! Azt hiszem minden veterános találkozott ezzel. Én már régóta ki akartam próbálni ezt a festéket, de csak a nyári csapdugulásom adta a végső lökést hozzá. Úgy vagyok vele, hogy ha valami jól működik, mondjuk a csapot nem dugítja el a tankban lévő kosz, akkor azt nem kell bántani. Most már kellene. Amelyik gépnél idáig bírta a tankbelső áttérek 100-as benzinre. Nem hiányzik a keverékből az a sok apró rozsdaszemcse.

                          Komment


                            Szervusztok!

                            nem okvetlenül kellene a 100 oktános benzin,csak azt kellene az üzemanyagos cégektől megtudni,hogy melyik benzin az,amely nem tartalmaz szerves adalékot.Minden bajok forrása a szerves adalék,mert az bomlik (rothad),állítólag a növényvédelmi repülők még mindig ólmozott benzint használnak,jó lenne megtudni,hogy azt,valamilyen legális forrásból be lehetne e szerezni,mert akkor minden gondunk megszűnne.

                            Az öreg autók kipufogója nem hugyozna és a krómozott lökhárító a kipufogó környékén ismét kiszürkülne,a kipufogó vége,pedig őzbarna lehetne,de úgy gondolom ez az egész már csak álom.

                            Tudják ezt a gyártók is,nem véletlenül készülnek már az autók műanyag tankkal,bár lehet,hogy az olcsóbb gyártási költségek is indokolják,de hogy egy leeresztő csavart sem képesek,már a tank alsó pontjára tenni,-hát ez már több mint bosszantó.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              Click image for larger version

Name:	SAM_1134.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	148433Click image for larger version

Name:	SAM_1135.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	148434Click image for larger version

Name:	SAM_1136.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	148435
                              Nem hiányzik a keverékből az a sok apró rozsdaszemcse.
                              Pedig ez már csak garázsban áll 30 éve !

                              Komment


                                Ismerős kép. Én is próbáltam az anyákkal, kaviccsal. citrom savval takarítást sajnos maradandó javulást csak 1 tankolásig értem el. Utána kezdődött minden előröl. Talán télire a jó büdös Román benzinnel kellene eltenni a gépet annak a szaga még emlékeztet a rég múlt szagos benzinére.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X