Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nem lesz darabolás. Rozsda kicsiszolása után nem maradna mit krómozni. Foltozás+festés.

    Komment


      Osztom Kollarg utolsó két sorában lévő tényt.Én személy szerint úgy érzem magam egynek a motorral ha a tankot éri a térdem. Mivel túl vagyok az első tinédzser koromon most élem a másodikat nekem nem kényelmes mikor a keskeny tank miatt úgy kell ülni a motoron mint a tinédzser lány mini szoknyában a hokedlin!.

      Komment


        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        nem kényelmes mikor a keskeny tank miatt úgy kell ülni a motoron mint a tinédzser lány mini szoknyában a hokedlin


        ....... és egyik se jó senkinek

        Komment


          Ma délben 2 réteg lakk. Már szárad. Igy kissé jobban néz ki. Azt,hogy mi van alatta,nem tudja senki.Click image for larger version

Name:	fórum ural 018.jpg
Views:	1
Size:	187.0 KB
ID:	144704Click image for larger version

Name:	fórum ural 017.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	144705

          Komment


            Ezt én is tanusíthatom, hogy nagyon szép lett. Tegnapi napon láttam személyesen pedig akkor még ezek a lakk rétegek nem voltak rajta" Puncsolás" nélkül mestermunka!

            Komment


              Köszi! Pedig abban az állapotban nem mutattam volna meg. De így alakult.

              Komment


                Na sziasztok én holnap esek neki a tanknak ezért le akarom tisztázni a dolgoka akkor csavarokat teszek a tankba aztán egy kis benzinel meglocsolom azán rázom jó sokáig utána vizzel ki öblítem és teletöltöm meleg vízzel benne feloldot citromsavval aztán vizel ki öblötem majd benzinnel és megszárítom. 5 liter vizhez kb mennyi citromsavat tegyek ? És mit kéne még csinálni?

                Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                Komment


                  Nagyjából így ahogy írtad. Rázogatás helyett jobb ha van pl. betonkeverő, amire rá tudod erősíteni, és sokáig forgatni. Ezután kiöblíted benzinnel, alaposan kiüríted. Majd forró víz+ citromsavval teletölteni, kb. 2 napig áztatni. 5 liter vízhez én kb. 150-200g citromsavat tennék. Ahogy hűlik, csökkenni fog a térfogata, érdemes utána töltögetni sima vízzel, hogy "csapig" legyen. Végül kiöntöd a cuccot (figyelem, nem zománcozott kádba, mert azt megmarhatja!) és alaposan kiöblíted vízzel, majd kiszárítod porszívóval vagy hajszárítóval.. Kb. ennyi.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 jún. 18, 20:21.

                  Komment


                    Betonkeverős forgatásnál arra érdemes figyelni, hogy csak este 9 és hajnal 2 közt érdemes próbálkozni vele. :-)

                    Komment


                      Rendben ha bár én hajnali 2től reggel 5 ig gondoltam hogy napközbe ne zavarja a szomszédokat

                      Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                      Komment


                        tibi495 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Na sziasztok én holnap esek neki a tanknak ezért le akarom tisztázni a dolgoka akkor csavarokat teszek a tankba aztán egy kis benzinel meglocsolom azán rázom jó sokáig utána vizzel ki öblítem és teletöltöm meleg vízzel benne feloldot citromsavval aztán vizel ki öblötem majd benzinnel és megszárítom. 5 liter vizhez kb mennyi citromsavat tegyek ? És mit kéne még csinálni?

                        Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el
                        Én citromsavazás utáni kiöblítés után már nem benzinnel hanem etanollal mosnám ki. Sok benzinkúton lehet már kapni(E85), olcsóbb mint a benzin, és oldódik benne a víz, szóval ki lehet vele mosni a vízmaradékot

                        Komment


                          Csak az a baj, hogy hiába csinálod mert minden kezdődik előről. Akkor mikor ezt megcsinálod tiszta lesz az igaz de utána nem lesz állandóan tele és elkezd rozsdásodni. 3. éve kísérletezem vele én is de ezek a megoldások csak ideig- óráig tartanak. Ez sajna evvel az üzemanyaggal borítékolva van továbbra is. Érdekes ugye mikor rátalálnak egy 20-vagy több éve nem indított gépre és ha jó gazdija volt tele tankkal tette le nem lyukadt ki.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2015 jún. 18, 20:45.

                          Komment


                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csak az a baj, hogy hiába csinálod mert minden kezdődik előről. Akkor mikor ezt megcsinálod tiszta lesz az igaz de utána nem lesz állandóan tele és elkezd rozsdásodni. 3. éve kísérletezem vele én is de ezek a megoldások csak ideig- óráig tartanak.
                            Akkor mit lehet teni hogy tartósab legyen?

                            Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                            Komment


                              Üdv!Az én mocim tankjánál ritka ami koszosabb.Barna"lekvár"volt benne,no meg egy marék rozsda.Nekem a kövezkező vált be:benzincsapot kivettem,forró vízet kb.negyedig a tankba,kerestem apró szemű láncot(10-15mm)kb.2m hosszban.Azért kell hosszú hogy a súlyánál fogva érezd merre jár a tankba.Tanksapkát vissza a helyére,eggyik újjam a csaphoz és megfordítva a tankot,elkeztem rázni.Fel kell venni a lánc súrlódádának rítmusát,forgatni hogy mindenhol járjon a lánc.Ezt lehet érezni.Addig csináltam míg ki nem tisztult a kiöntött víz.Fontos hogy forró legyen minden cserénél!Ha megtisztul jöhet az ethanol,és a végén a tiszta benzin.Ezekből2-2l elég.Nekem teljesen kivitte a rozsdát,meg minden koszt.Ha gondolod próbáld ki!baráti üdv mihu!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: mihu; 2015 jún. 18, 20:59.

                              Komment


                                Rendben kösz akk holnap ki is probálom

                                Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X