Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Én kipróbáltam a Hammeritet.. Nekem úszkált a lábasban.
    Én a blokkot és a vázat kentem be vele. A lecsepegő benzint bírja. Ezek szerint a tartós áztatás ennek sem tesz jót. Meghajlok a véleményed előtt.

    Komment


      #92
      Háát a hammerite-al kapcsolatban azért vannak kétségeim. Láttam már esztergagépet szépen kalapácslakkal lefestve. jó is mutatott, kivéve ott ahol folyamatosan ázott az olajban, mert ott az szépen felmarta.
      Akkor mit csinálhat vele a benzin?
      (bár lehet hogy csak a nem megfelelő alapozás vagy hígítás miatt, azt nem tudom. De otthon van hamerite és hozzá való hígító is, szóval majd kipróbálom egyszer. Aztán ha beválik akkor gondolkodhatok hogy kalapácslakk ezüst vagy zöld legyen a tank belseje )

      Komment


        #93
        Hátha valaki hasznát veszi: Motorkerékpár Üzemanyagtank-felújító készlet 20L

        Komment


          #94
          Ezt már nézegettük úgy gondolom páran csak a fogorvosunk jut mindíg az eszünkbe vagy nem találjuk ilyen jó hangulatba a családi pénzügy " minisztert " , hogy be tudjuk terjeszteni a költség vetésbe!.

          Komment


            #95
            Szervusztok!

            Van nekem egy 450-es CZ-m,mármint a maradványai,nagyjából 85%-os.Utoljára,-úgy 1970-ben tankoltam bele és a tankban maradt 3-4 l benzin.bedobozolva tárolom és néha a kezembe kerül,letekerek a tanksapkát,belenézek és szagolok és minden tekintetben rendben van minden,nem korrodált és nem büdös,hanem benzin illatú.

            Úgy 6 éve vettem benzint,egy fém kannába,-már meg is felejtkeztem róla,majd a tárolóhely felé járva,valami rettentő büdös,de azért technikai szagot észleltem,-hát a kannám kilyukadt és szivárgott belőle,a benzinkét vásárolt,nem tudom pontosan mi.

            Azt gondolom,hogy napjaink üzemanyaga,legyen az,az extrák extrája,már valami más,hogy pontosan mi azt nem tudom és gondolom,hogy a közönséges halandók sem,de az biztos,hogy valami szerves anyaggal feldúsított folyadék melytől,minden fémből készült alkatrész korrodál.Úgy gondolom,hogy az utolsó szériás,még porlasztóvak készült autók porlasztóinak anyagát sem véletlenül váltották le spiáterből alumíniumra,-gondolok itt a Golf II,egyes Pierburg gyártmányú porlasztóira.

            Visszatérve,a veteránmotorok tankjainak belső korróziójára,-szerintem a benzin a ludas,állásidőben ki kell szárítani,az összes üzemanyaggal érintkező szerkezetet,mert a lebomló üzemanyag korrodál és a fene tudja még milyen károkat okoz.

            A végére eszembe jutott,hogy a fórum közösségének,a tankok belsejének "kisubickolásán" és azok belsejének különböző festékekkel és egyéb méregdrága trutymókkal történő kezelése helyett,jobb lenne,ha azon törnénk a fejünket,hogyan készíthetnénk a kedvenceinkre,alumíniumból üzemanyag tartályokat?

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              #96
              hogyan készíthetnénk a kedvenceinkre,alumíniumból üzemanyag tartályokat?
              Akkor már célszerűbb valami benzinálló műanyagból gyurmázni valamit. Nem véletlenül nem gyártanak aluból tankot, egy darabból igen nehéz legyártani, hegeszteni meg nehéz és drága házilag, gyárban nagy darabszám mellett megérné. De szerintem kell lenni valami igen nyomós ellentétnek az alumínium és a benzin között, hogy nem terjedt el ez a hagyomány sem a motoroknál, sem az autóknál, sem a repülőknél, sem a hajóknál. Keresőbe beírva lehet találni pár érdekességet meg szépséget, de egyik sem a gyári tartozékok listájáról van

              Komment


                #97
                Kinek , milyen , alutank kell ? Hozza a mintát meg lóvét . Bocsánat , több lóvét .

                Komment


                  #98
                  Akkor már inkább savÍ llóból

                  Komment


                    #99
                    Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De szerintem kell lenni valami igen nyomós ellentétnek az alumínium és a benzin között, hogy nem terjedt el ez a hagyomány sem a motoroknál, sem az autóknál, sem a repülőknél, sem a hajóknál.
                    A koporsótankos krossz Czetka alutankos. De lehet csak alumíniumozott arany, azért olyan drága manapság.

                    Komment


                      fémtisztára pucolt csavart is a festékbe, majd 1,5 hetes száradás után egy üvegcse tiszta benzinben ázott 3-4 napot, s kivétel után le tudtam kapargatni a festéket róla, akár egy ronggyal jórészt le is tudtam volna törölni, de úgyhagytam, száradás után mi lesz vele, ma meg is nézem
                      megnéztem, száradás után visszakeményedett a festék a csavaron, mintha misem történt volna vele...visszadobtam a benzinbe

                      Komment


                        Tavaj Vespát indítottam a benne maradt 20 éves benzinnel. Erősen él emlékeimben a 86-os illata,ha lehetne kapni,én azt használnám borotválkozás után.

                        Komment


                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szervusztok!

                          Van nekem egy 450-es CZ-m,mármint a maradványai,nagyjából 85%-os.Utoljára,-úgy 1970-ben tankoltam bele és a tankban maradt 3-4 l benzin.bedobozolva tárolom és néha a kezembe kerül,letekerek a tanksapkát,belenézek és szagolok és minden tekintetben rendben van minden,nem korrodált és nem büdös,hanem benzin illatú.

                          Úgy 6 éve vettem benzint,egy fém kannába,-már meg is felejtkeztem róla,majd a tárolóhely felé járva,valami rettentő büdös,de azért technikai szagot észleltem,-hát a kannám kilyukadt és szivárgott belőle,a benzinkét vásárolt,nem tudom pontosan mi.

                          Azt gondolom,hogy napjaink üzemanyaga,legyen az,az extrák extrája,már valami más,hogy pontosan mi azt nem tudom és gondolom,hogy a közönséges halandók sem,de az biztos,hogy valami szerves anyaggal feldúsított folyadék melytől,minden fémből készült alkatrész korrodál.Úgy gondolom,hogy az utolsó szériás,még porlasztóvak készült autók porlasztóinak anyagát sem véletlenül váltották le spiáterből alumíniumra,-gondolok itt a Golf II,egyes Pierburg gyártmányú porlasztóira.

                          Visszatérve,a veteránmotorok tankjainak belső korróziójára,-szerintem a benzin a ludas,állásidőben ki kell szárítani,az összes üzemanyaggal érintkező szerkezetet,mert a lebomló üzemanyag korrodál és a fene tudja még milyen károkat okoz.

                          A végére eszembe jutott,hogy a fórum közösségének,a tankok belsejének "kisubickolásán" és azok belsejének különböző festékekkel és egyéb méregdrága trutymókkal történő kezelése helyett,jobb lenne,ha azon törnénk a fejünket,hogyan készíthetnénk a kedvenceinkre,alumíniumból üzemanyag tartályokat?

                          Üdvözlettel:Che
                          Az egyik dolog az oktánszámot növelő adalék, ami régen ólom tartalmú volt de már nem az. Cserébe viszont megköti a levegőből a párát...
                          Aztán ott van az a néhány százalék etanol amit tartalmaz.
                          És persze a sok-sok adalék ami kutanként és áranként eltér(és hogy pontosan melyik kút mit tesz bele az rejtély).

                          Na én ezért tankolom a legolcsóbbat amiből legalább az adalékokat kispórolták, mert az meglepő módon tovább áll el mint a drágább. (de a kocsi nem megy vele olyan jól mint a drágábbal. Persze egy 2T motornak mindegy.)
                          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2015 máj. 12, 10:08.

                          Komment


                            Benzinnel feltöltős teszt halasztva
                            Ugyanis most találtam végre homokoló embert, aki mentesít engem a vég nélküli kézi csiszolgatás egyre nyomasztóbb terhe alól (igaz, ez az utolsó darabja a motornak, a többin már túl vagyok). Ma reggel kellett elvinnem hozzá, így most ő játszik vele

                            Komment


                              Én a homokolásra nem nyomok "tetszik" gombot. Ez nagy odafigyelés esetén is gondok tárháza lehet, szinte kizárt ha a belsejébe kerül , hogy onnan ki tudod takarítani megbízhatóan. Bár nem szeretnék vészmadár lenni és szeretnék csodálkozni Kesziben a szép motorodon.

                              Komment


                                Teljesen igazad van. Nagy gondot fogok fordítani a belsejének kiöblítésére, szűrő is mindenképpen kerül bele, ill. a benzincsőre. De sajnos a Trophy tank nem kézi csiszolásra lett kitalálva . Elkezdtem csiszolgatni, de az alsó felén annyi kütyü van, ami szinte lehetetlenné teszi a csiszolást. 2 fül a tank rögzítésnek, 1 benzincsap, 2db pumpatartó fül, 4db kábelköteg rögzítő fül, nem beszélve a mély árokról (amivel a vázra illeszkedik), ahova csiszolópapírt szorongató emberi kéz nem fér be. Kellően nagy türelmű, rengeteg szabadidővel bíró ember biztosan megoldja kézzel, de én sajnos nem az vagyok . Elvileg a benzincsapon keresztül nem kerülhet bele homok, a betöltőnyílás lehet veszélyesebb pont. Azt mondták, gondosan beburkolják ezt a két helyet, de a homok az homok, mindenhova eljut.
                                Na meg akkor ijedtem meg kicsit, amikor a homokszórás közben fellépő nagy hőhatásról kezdett beszélni. Jól nézek ki ha a Trinátozás tönkremegy. Erre azt mondta, azért nem olyan nagy a hő, hogy a festékréteget megégetné...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 máj. 13, 13:56.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X