Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ha annyira a rozsdamarásról van szó, rézre, nikkelezett cuccokra elsőosztályú a citromlé. Valahová tettem is képet, de az "előtte" állapotot elfelejtettem, mert én is a berlin által ajánlott keverékkel kezdtem, csak a fene se várta meg hogy rámsavanyodjon
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 febr. 11, 20:45.
    CZsolti, kollarg és mittom kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #17
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      elsőosztályú a citromlé
      Én étkezési citromsav meleg vízben feloldásával csináltam oldatot: abban megúsztattam az adott holmit - nagyon szépen leszedte a rozsdát, sötétszürke felületet hagyva. Persze kell neki némi idő, de TLF akkuszorító lemezt vagy horganyzás előtti csavarokat elég jónak tűnő állapotra hozta. Kicsit meg lehet esetleg siettetni a műveletet az alkatrészek ecsettel "áthúzásával" vagy megkevergetésével, hogy a már leoldott oxid el is távozzon a felületről.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 febr. 11, 20:54.
      wsievers kedvelte ezt.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #18
        Ugye, megy ez másnak is!
        Csak a PÁLINKÁSOKNAK nem mindig fontos a"hulladék"-ból használható anyagot készíteni.
        Egyszer volt /hol nem volt/.
        Egy egészen nagy hordó eper cefrém ami megsavanyodott,
        Fájt a szívem fájt, nagyon fájt!
        Kerülgettem sok sok héten keresztül de nem volt kedvem kiönteni mert eper az eper.
        Egyszer csak jött a megvilágosodás , hogy lepárlásnál a "kis üst" fényes lesz!/HA NEM LOPJA EL A KISEBBSÉG/
        Tehát ha fényes akkor mar ,ha maró akkor sav !
        Kipróbáltam rozsdás alkatrészekkel és már is meg találtam a legolcsóbb ROZSDA oldót- lazítót,mert ecsettel
        le lehet tolni a felületről.
        Fontos hogy fürdőt készítsünk a munka darabnak ,tehát ellepje !!
        Ha kiveszed a fürdőből amikor már nem rozsdás látható ahogy azonnal újból kezdődik az oxidáció.
        Ahogy már írtam a 'karburátor kifőzésnél' a hamu lúgról Most megint fontos szerepet kap.
        A savas munka darabot , hamu lúggal közömbösítettem majd tiszta vízzel lemostam és
        AZONNAL FŰRÉSZPORRAL BEDÖRZSÖLVE SZÁRÍTOTTAM.
        Ajánlatos valami felület védelmet készíteni mert elemi vas felületet az eredmény!
        Az aluminiumot HIDROGÉN FEJLŐDÉS KÖZBEN ELBONTJA DURRANÓ GÁZ KELETKEZIK!!

        EZ AZ ÉN TÖRTÉNETEM
        SEMMINEMÜ FELELŐSÉG NEM TERHEL A HELYTELEN VAGY FELELŐTLEN ALKALMAZÁS MIATT!!
        A kérdésekre szívesen válaszolok .
        sepy, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          NNNU! ( vagy NI?) ) Megleltem a papírokat (és kiderült h nem vagyok tökhüje (mint Máris szomszéd) és tömegszázalékban írtam rá a flakonra a keverési arányt uh 1 kiló(liter) vízre számolva 12% foszforsav és fél% hexametilén tetramin, kell! +- 1%ban lehet töményíteni az oldatot, ami nem maró , hanem komplexképző, uh nem kell félni, hogy ha gumikesztsztyű nékül szeded ki a vasat ottmarad a bőröd) az áztatási idő ennek megfelelően a rohadás mértékétől függően több óra (4 óránként le szoktam mosni és meglesni addig amíg szép szörke felületet kapok!
          szerk: az oldat vegyészül szólva inhibitoros, ami kollega szabadfordításában annyi h nem marja le semid, nem szedi szét a tárgyat viszont eltűnik a szemét és nem rohad

          Komment


            #20
            berlin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            SEMMINEMÜ FELELŐSÉG NEM TERHEL
            Dehogynem terhel,eltoltad a drága pálinkát!
            sepy, CZsolti és wsievers kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #21
              mán megin a szeszelés
              wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Sz.J. eredeti hozzászólása
                Mellesleg itt az RO-55:
                Akkor megkérdezem ismét. A száradását követően megjelenő fehér durva tapintatú szutyival mit kell csinálni Lekeféled, ráfestesz, vagy mit ?

                Komment


                  #23
                  Vártam amíg alakulnak a dolgok , mem akartam rögtön az elején közbevágni , de most miután kicsit megült a téma ---had ajánljak egy nálam kapható , magyar vizkő és rozsdaoldót .
                  Én ezzel tísztítom a generálozásra váró motorok vizterét . Szerintem azt amit kerestek maradéktalanul tudja , mert foszforsavas , és nem hagy magaután semmi mást csak egy szép tiszta szürke felületet .

                  Komment


                    #24
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Akkor megkérdezem ismét. A száradását követően megjelenő fehér durva tapintatú szutyival mit kell csinálni Lekeféled, ráfestesz, vagy mit ?
                    Úgy rémlik hogy nitró hígítóval lehet semlegesíteni és lemosni.
                    Az savas ha jól tudom, szóval ha ráfestesz az nem épp szerencsés.

                    Komment


                      #25
                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az savas ha jól tudom,
                      Nekem meg úgy rémlik,hogy a savast lúgossal semlegesítjük. (de lehet,hogy marhaság)

                      Komment


                        #26
                        Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem meg úgy rémlik,hogy a savast lúgossal semlegesítjük. (de lehet,hogy marhaság)

                        Lehet, de most ha teszel bele lúgosat az nem károsítja megint?
                        Nekem egy festő mondta hogy rozsdamarót azzal kell lemosni, mert az semlegesíti a savasságát, amit ha nem közömbösítünk rendesen szépen ledobja magáról a festéket.

                        De ezt nem írom 100%-ra. szóval ha valaki tudja a tutit akkor arra kíváncsi lennék én is

                        Komment


                          #27
                          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem egy festő mondta hogy rozsdamarót azzal kell lemosni, mert az semlegesíti a savasságát,
                          Nekem is a fényező kollégám mondta!

                          Ezek szerint már ketten vagyunk!?

                          Egyébként a lúgosat úgy értette,hogy pl. mosószeres vízzel semlegesíteni!

                          Komment


                            #28
                            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egyébként a lúgosat úgy értette,hogy pl. mosószeres vízzel semlegesíteni!
                            Akkor csak jó úgyis
                            Bár mondjuk egy benzintank belsejét nem tudom mivel a legcélszerűbb.
                            Ugye a víz mire kipárolog belőle az idő, de a mosószeres víz legalább olcsó.
                            Hígító meg gyorsabban párolog, csak ugye drágább.

                            De jó lenne már ha valaki mondana olyat ami tuti jó(és a legjobb)

                            Komment


                              #29
                              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De jó lenne már ha valaki mondana olyat ami tuti jó(és a legjobb)
                              Nem állítom,hogy a legjobb,de én így csináltam,már három motorom tankját is és nekem bevált:

                              Zúzott kővel 1/3 részben feltöltöttem,majd "rumbatököztem" vele,amíg a kezem bírta! Ezt megismételtem legalább háromszor. Ezután töltöttem bele némi 'Evipas' rozsdaátalakítót,majd ezzel is rumbatököztem. Ezt kétszer ismételtem. Ezután loptam az asszony mosóporából,langyos vízzel keverve töltöttem a tankba,majd rumbatököztem. Ezt is kétszer. Ezután mindkét nyílásán (sapka,benzincsap) jó alaposan (és jó sokáig) kifújtam levegővel. Ezután töltöttem bele nitro higítót,azzal is rumbatök és kész. Ezután békén hagytam két-három napig. Utána mehet bele a benzin és lehet használni! (mondjuk én mindhárom esetben ezután fényeztettem a tankokat)

                              Komment


                                #30
                                Legközelebb valószínű akkor én is így csinálom
                                (addig meg gyűjteni kell az edzett üveg szilánkokat, azt mondják azzal a legjobb rozsdátlanítani )
                                Gondolom a szomszédok nagyon örültek neked
                                Én amikkor csináltam 5 perc után a szomszédok már nézetek ki az ablakon meg a kapun hogy miezmá

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X