Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Click image for larger version

Name:	DSCI2212.jpg
Views:	1
Size:	189.6 KB
ID:	137584Őt szeretném eltávolítani és csillogó feketére fényezni. Vagy a homokfúvásos technikát alkalmazzam?

    Komment


      #47
      Én drótkeféztem+ kapargattam, utána festés.
      Taurus1047 kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #48
        Kedves Márkatárs! Én a kép láttán nem látom kétségbe ejtőnek a hengered küllemét illetően. Egy kevés rozsda marót használnák de csak a rozsdára kend!Egy hántoló szerűséggel / lehet lapos tűreszelő is/ gondosan megkapargatod. Én cink spével lefújtam majd hőálló matt feketével a végső fázis következett / 2 rétegben mindkettő/. Szerintem csak hőálló festékkel csináld és közelebb áll az eredetihez a matt szín. Persze ez nem követendő csak ajánlás. Jó munkát én a homokolást óvakodva választanám mert elég alattomos a homok és komoly gondok forrása lehet.
        Taurus1047 kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          közelebb áll az eredetihez a matt szín
          Az eredeti fényesfekete!
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #50
            Lehetséges. Az már lehet,hogy ködösen jelent meg az emlék képeim között és ez okozhatta a hibát.

            Komment


              #51
              Sziasztok!

              Jawa hengerfestés közvetlenül érint engem is. Én olyan csiszolószivacsot vettem, ami 10 mm vastag és elég durva smirglipapír van mindkét oldalára ragasztva. (Természetesen a széles lapos oldalakról van szó .

              Tervem, mert még nem csináltam meg: Lecsiszolom a bordák közeit nagyjából. Utána bekenem azzal a foszfátozóval, aminek a képét (Turtle) fentebb feltettem, majd vagy Neolux feketével fújom le, vagy hőálló feketével kenem be. Még nem döntöttem el, de erősen hajlok a Neolux felé. Előzőleg is azzal csináltam (utoljára '85-ben) és sok helyen még mindig jól kapaszkodik.

              A Turtle Rustmasternek megtudtam, hogy újabban a Loctite a gyártója. Pontos számot csak hétfőn tudok írni, mert a naptáramba írtam fel. Ez a szer a rozsdából selyemfényű fekete felületet csinál:
              Taurus1047, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                Igaz, hogy eltelt némi idő, de itt a rozsdaátalakító (Lo....ite 7500) leírása és jelölése:

                Loctite 7500 - Full Product List Loctite - Henkel
                OdinHEM és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Még jó, hogy lehet kapni. 18e/liter elég húzos.

                  rozsdátlanításra nemrég találtam én is az ecetes módszert. Ki is próbáltam. 30-35 liter vízhez öntöttem 2 liter 20%-os ecetet és ebben áztattam a rozsdás dolgokat. Fémtisztára pucolja. Csak utána gyorsan kell szárítani és kezelni nehogy visszarozsdásodjon. A rozsdásodás mértékétől függően a folyamat lehet egy óra de egy hét is... Lattam olyat aki egy hónapra is bent hagyja a cuccokat. Youtube-on láttam olyat is aki szétvágott egy veteran autót és egy hatalmas "kádban" áztatta az egeszet... Szóval olcsó és működik!
                  sepy, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    Figyelmetekbe ajánlom a Citromsavat.Hatásos még tank belsejében is. Mezőgazdasági boltban kapható 5 tasak/ tank két napra. De más helyeken is működik.
                    OdinHEM, soveny és 4 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Citromsavat bármelyik boltban is kapsz, már ha a befőzős cuccra gondolsz

                      Komment


                        #56
                        Nagyanyáink rozsdamarója, amit vasárnap újr felfedeztem

                        Hétvégén paradicsombefőzés volt (és lesz most vasárnap is ). Az eredetileg csupa rozsda paradicsompasszírozót fémszivaccsal és mosogatószerrel hoztam bevethető állapotba. Még ekkor is enyhe rozsdaszíne volt, amit a friss paradicsom 10 perc alatt leoldott róla. Olyan szép fémtiszta lett az egész, hogy magam is csodálkoztam. Miután elmostam parafinnal kentem be. Ezt viszonylag könnyű lemosni róla és garantáltan távol tartja a nedvességet a felülettől.

                        Nem mondom, hogy ezzel kenegessétek a tank belsejét, de váltóalkatrészeken biztos ki fogom próbálni.
                        Titus, wsievers és 4 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Zsolti ez 100%ban természetes anyag!,hogy Te milyen " Tudatos" környezet barát vagy! ezek a házi praktikák sok mindenre jók csak már elfelejtettük őket vagy nem segítettünk otthon!

                          Komment


                            #58
                            Kíváncsi voltam az ecetsavas áztatás eredményére, ezért alámerítettem egy T5 hengert egy hétre.
                            Hatásos, de óvatosan vele, mert a hengerperselyt jobban marja, mint az oxidot. Így nem jött be.

                            Click image for larger version

Name:	201308281810.jpg
Views:	1
Size:	200.2 KB
ID:	138250 Click image for larger version

Name:	201308281815.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	138251

                            Komment


                              #59
                              És ha esetleg csak a külsejét kenegetnénk ecsettel?, akkor nem bántaná a henger falát. Az nem volt olyan koszos mint a külseje gondolom ezért bántotta azt jobban. Ez szerintem sokunkat érintő probléma mert a vasaink hengerét az idő és a hő is piszkálja.

                              Komment


                                #60
                                Szerintem a kenegetés nem elég a levegő oxigén és páratartalma ellen, esetleg zsírral kenném be a védendő helyeket.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X