Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Köszönöm Che

    arra gondoltam, feltölteni egy nagyobb mennyiséggel a peremet, hogy teljes keresztmetszetben fedjen a festék, forgatni hogy mindkét irányból a betöltőnyílásnál megjelenjen az anyag

    majd pár perc után a felesleget a furatok ragasztásának eltávolításával, hagyni kicsorogni, ill a perem visszahajtásánál is fog szerintem kijutni anyag
    majd 1-2 hét száradás után megismételném a műveletet a 2 réteghez, először hígabb, 2. körben sűrűbb hígítással, oldalanként külön a 2 peremnél, végül a felni közepét festem le, levezetésként

    csak mindezt egy kész, befűzött, krómozott kerékkel nem lesz jó móka, hogy ne legyen minden festékes, s hígítóval törölgetni a krómot, az sem hangzik jól, valahogy meg kell oldjam, forgatni is lehessen, sima újságpapír nem lesz jó, lehet satuba befogott régi tengelyre felrakom a kereket, akkor elég lehet az újságpapír, ez jónak tűnik

    nemtudom milyen lehet a rozsda belül, gondolod nagy leveles már?

    másik festéknek találtam a supralux Antirozsda fantázianevű festékét, csupa biztató dolog van a leírásában, de nemvoltam még a festékboltban
    OdinHEM kedvelte ezt.

    Komment


      Jut eszembe, annó kint az udvarban az elválasztó kerítések agyonrozsdált zárjait mindenféle pucolás nélkül megfújkáltuk réz sprével. Azóta is jók. Azokat a felniket meg, amik a motorom alatt vannak még, szintén azzal fújtam meg. Bár az olyan szinte rohad a perem alatt hogy csörögnek benne a rozsdaszemcsék amikor forgatom. Az a cirka 5 év alatt kapott havat, sarat, de csak annyira csörög mint előtte.

      (tényleg össze kell már rakni a másik kereket a jó aggyal és jó ráffal...)

      Komment


        Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        így hagyni, vagy láncsprayvel befújni nem akarom, az olaj nem barátja a guminak
        Akkor kend végig epoxival a hajtásnál, nem lesz több gond vele.

        Komment


          még jók lehetnek az üregvédő viaszos spray-k is talán, leírás szerint megállítja a megindult rozsdát

          vagy lehet túlgondolom az egészet, s hammerite jó lesz neki
          Utoljára szerkesztve a következő által: Noob; 2016 nov. 22, 12:21.
          sepy, heeegany és CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            Volt a Veteránban nem túl régen egy idős centrírozó úriember, Ő lenolajat juttat a perem alá. Én ennek hiányában paraffin olajat nyomtam be a P10 felnijébe, körbeforgattam, majd kicsorgattam belőle. Tapasztalat még sajnos a motor befejezetlensége miatt nincs, remélem kifolyni nem fog több.

            Komment


              Lenolaj lényege, hogy megszilárdul, odaköt. Idővel. Ezt a paraffin olaj nem hajlandó megtenni. Nem véletlenül írtam a jó minőségű láncsprayt, ugyanezt teszi. Odaszilárdul a jól kúszó folyadék.

              Komment


                Kipróbáltam az Evipass-t a Skoda dobján. Ahol nem lett fehér ott nem találkozott rozsdával az anyag. Bőségesen kell felvinni, de a foszforsav miatt óvatosan kell vele bánni. Az ecsetelés előtt alaposan ledrótkorongoztam az egész dobot, ahol nem fértem hozzá ott drótkefével dolgoztam meg.

                Két óra száradási időt írtak a címkén, utána a képződött sóréteget el kell távolítani valami kíméletes eljárással. Én holnap partvis fejjel kezdem, ha nagyon kapaszkodik akkor keresek egy használaton kívüli körömkefét Van egy olyan sejtésem, hogy mivel ez a dob elég melegben dolgozik, akármivel is fogom lefesteni, végül úgy is leég róla a nagyrésze Azért visszaolvason ezt a témát, hátha festettek már előttem kipufogódobot
                Jankó51 és pasetta kedvelte ezt.

                Komment


                  Ma lesepertem aztán tiszta ruhával is átsimogattam.
                  A tetején a folyásnyomok nem akartak lejönni, azokat hagytam, a védőlemez úgyis eltakarja felülről a dobot, ha ott ledobná emiatt a festéket. Még a legvégét kell lecsiszolnom, eddig az kimaradt, mert ott megfogva forgattam. Veszek sima kályhaezüstöt hozzá, talán az bírja a legtovább.
                  Jankó51 és pasetta kedvelte ezt.

                  Komment


                    Jánosom a Győzike króm nem sokat ér. Ez az autónak azon alkatrésze mely az állandó hő és lehülés só és víz hatása miatt sok lehetőség nincs. A horgany 600 fokig hőálló. Van belőle a Magyar mely világosabb színű.

                    pasetta és kedvelte ezt.

                    Komment


                      Még nem használtam kályhaezüstöt, de úgy voltam vele, talán az bírja a legforróbb helyzeteket. Horgany spray-ből melyikre gondolsz? Ahova járni szoktam ott ezt a kettőt tartják:
                      https://alkatreszek.hu/motip090105_l...QaAt8XEALw_wcB
                      https://www.festekcenter.hu/hanno-ho...UaAl9mEALw_wcB
                      Ez utóbbi Hanno elvileg jobban bírja a rozsdát, vagy csak két rétegben kellett volna fújni a Motip-osat.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2022 jún. 13, 21:00.

                      Komment


                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Horgany spray-ből melyikre gondolsz? Ahova járni szoktam ott ezt a kettőt tartják:
                        Kétféle Motip-os cink spray-t használtam.
                        1. felirata Effect zinc. kupakján: ART.NR.302801 ZINKSPRAY.
                        Gusztustalan, matt, sötétszürke színű. 400 ml-es.

                        2. felirata: Excellent performance, 090105. négynyelvű felirat közül az utolsó kettő: "cynk naprawczy", illetve "Horgany spray" (csakhogy egyszerűbb legyen ).
                        Ezüstös, fényes kifejezetten szép felületet ad, valóban horgany benyomást kelt. 500 ml-es.

                        Komment


                          Bocs , kimaradt: hőállóságra csak az 1. számúnál találtam adatot: 350 fok.

                          Komment


                            Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kipróbáltam az Evipass-t a Skoda dobján
                            Oldtimer perfect..... vannak spéci rozsdaoldók és extrém hőálló festékek. Kályhaezüstöt csak akkor ha szobában tartod légmentes lezárva és lezsírozva.

                            Komment


                              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              2. felirata: Excellent performance
                              Köszi, ez a fajta van itthon is, megnézem a hőállóságról mit ír, meg a Hanno-t is mert abból is van egy dobozzal

                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Oldtimer perfect..... vannak spéci rozsdaoldók és extrém hőálló festékek.
                              Köszi a tippet, látom van itt minden Viszont amit a szárításra ír az ennél a kipufogónál nehézkes, mert a sütőbe nem fér bele, felszerelni meg nem akarom amíg nem száradt meg a festék hogy a motor gázai égessék rá a festéket A leömlőre viszont tökéletes lenne, mert az eléggé kicsi a sütőzéshez Viszont én találtam egy ilyet hogy kerámiaspray: https://alkatreszek.hu/motip090307_l...BoCzlcQAvD_BwE
                              Ha ezt nem kell égetni akkor megpróbálom ezzel.

                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              a Győzike króm nem sokat ér.
                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kályhaezüstöt csak akkor ha szobában tartod légmentes lezárva és lezsírozva.
                              Eléggé rossz híre van ennek a kályhaezüstnek, nem is veszek, egy életre lebeszéltetek róla
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2022 jún. 14, 20:57.

                              Komment


                                Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Eléggé rossz híre van ennek a kályhaezüstnek, nem is veszek, egy életre lebeszéltetek róla
                                Pedig mennyire jó"metálfestést"tudtunk vele csinálni,a kispolszkit ál-metálkékre festettem Neolux-ba kevert kálhaezüst üledékkel és trinátlakkal leverve......
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X