Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium felületek tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alumínium felületek tisztítása

    Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?

    Click image for larger version

Name:	Csónakmotor 006.jpg
Views:	1
Size:	95.0 KB
ID:	153266
    TZ kedvelte ezt.

    #2
    Egy korábbi témában (Blokk és henger hegesztés) érintve lett ez a téma. Ide másolom a vontkozó részeket:

    PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erről egyszer írtam egy cikket, pár mondatot itt kimásoltam:
    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettük, ami a következő: 10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

    A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
    Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
    Ez a Danuviám restaurálásakor történt.
    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban hasznos a trisó. A hatékonysága nagyban függ az oldat hőmérsékletétől, melegebb vízbe szórva még intenzívebben szedi. Azonban túlzottan meleg oldattal (legyen a PI által említett 40-45 fok a felső határ) nem érdemes próbálkozni, mert úgy vettem észre, kicsit az alumíniumot is elkezdi kajálni.
    Persze ki lehet még egészíteni a fentiket, ez csak egy módszer.
    sepy, Gergő és 3 további látogató kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      A trisós eljáráshoz hasonló hatást lehet elérni a "Hideg zsíroldó" nevezetű tisztítószerrel. Ez erős lúg. Befújom vele az alumínium alkatrészt és addig várok, amíg el kezd pezsegni a felületén. Akkor bő vízzel öblítem.
      Az is előfordul, hogy beteszem a mosogatógépbe Ezt a módszer nőnemű háziasszonyok nem kedvelik A mosogatógép a horganyzott felületeket is megszépíti, de a műanyag alkatrészeket is be szoktam pakolni.

      A "Hideg zsíroldó" használata során ajánlatos betartani a lúgokra vonatkozó munkavédelmi előírásokat, pl. gumikesztyű, stb.
      sepy, soveny és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szervusztok. A kép alapján ( csónakmotor része ) ajánlanám a PRA...ER által forgalmazott ( én ott vettem ) " Stahlwolle " / acélgyapjú / N' 00....4-es finomságú terméket. Eredendően nem polírozott felület tisztításához ! Blokkhoz ( alumínium ), zsírtalanítás után, vagy közvetlenül az alumíniumoxid eltávolításához. Mindenesetre mindig nem szembetűnő helyen kipróbálni, mielőtt valami viszzafodíthatatlanná válik ! Krómozott felületre nem alkalmazható ! Van más megoldás, de az számunkra ( veteránosok , mivel mi szép nagy darabokkal foglalkozunk ) az nagyon költséges. Ultrahangos tisztítás. Edény ( amibe talán 0,5 liter anyag fér ) kb.30.000.- ft-tól és a határ a csillagos ég , meg a folyadék amit rendszeresen cserélni kell. Marad a " mechanikus " tisztítás. Veterános üdvözlettel.
        dmotor kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Amivel próbálkozhatsz még, az a Sidol...nekem az is bevált. Acélgyapotot mindenféleképpen szerezz be, jó az ha van, bármilyen alumíniumtárgyat szépen meg lehet szabadítani vele az oxidrétegtől. Lehetőleg minnél finomabbat használj.(asztalosoknál, barkácsboltokban érdeklődj)
          A hideg zsíroldóval kapcsolatban:
          Van egy kis probléma vele, pár aluminiumöntvény fajta megfeketedik tőle(meg bármelik alumínium fajta bemattul). Ezt acélgyapottal eltudod tüntetni(feltéve hogy ha elég sima a felület) én ezt csak a ráégett olaj, korom eltávolítására használom.
          sepy, korompaiistvan és motorkami kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 febr. 15, 15:23.
            stalker, és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Köszönöm mindenki hozzászólását és szaktanácsadását!
              Click image for larger version

Name:	Csónakmotor 001.jpg
Views:	1
Size:	95.3 KB
ID:	128779
              Megtisztítás után bemutatom a kész terméket!

              Komment


                #8
                dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?
                Nagyon egyszerű és gyors minden nyersalumínium felület tisztítása a megfelelő vegyszer segítségével. 15 éve speciális tisztítástechnológiával foglalkozom, ismerem a megfelelő módszert. A vegyszer neve Grafitix Cerame, savas tisztítószer, mely néhány perc alatt újjá varázsolja az eloxidálódott, szennyes felületet. Bekened majd 2 perc múlva lemosod és kész. A www.anti-graffiti.hu/felulettisztitok/g004-cer25-cerame.html oldalon olvashatsz róla.
                Üdv Steven

                Komment


                  #9
                  Remek, csak nem hiszem, hogy 6 vagy 25 kilós kiszerelésekre vágyunk. És főleg nem ezekre az árakra.

                  Komment


                    #10
                    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettem, ami a következő:
                    10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.
                    Szárítás után brigéciolos mosás következett, amelynek hatására tovább világosodott az alumínium felület.

                    Komment


                      #11

                      Komment


                        #12
                        PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettem ...
                        István, azt hiszem megbomlott a tér-idő kontinuum. Leírtad szó szerint azt, amit két hónapja idéztem tőled kicsivel feljebb...
                        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ne légy kicsinyes, Kálmán !
                          Elég, ha 25-en összeállunk, akkor már csak uszkve 6.000 Ft per kopf, és mindenkinek jut egy kiló !
                          Tyűűűűű na ilyen biztos nem fogja tisztítani semmilyen alu alkatrészemet Bitang drága ez a szer amiről szó van.

                          Komment


                            #14
                            ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ne légy kicsinyes, Kálmán !
                            Elég, ha 25-en összeállunk, akkor már csak uszkve 6.000 Ft per kopf, és mindenkinek jut egy kiló !
                            Én maradok a "Hideg zsíroldó" nevezetű csodaszeremnél, szerintem ugyanazon az elven működik.

                            --- Ez még eszembe jutott: ---

                            Ezzel a pesti önkormányzatokat le lehet venni, engem csóró falusi csávót biztos nem

                            Komment


                              #15
                              Üdv!

                              Nekem a mosóporos megoldás nem hozott sikert: kb egy vödör meleg 10 lityó víz több mint egy pohár(ilyen mosópor kimérős standard) akármilyen színes mosópor(az elvileg a kevésbé durva) nem lazította meg a dkw blokk háborús koszát kifejezetten pedig egy fél napott ázott hideg se volt nagyon a víz se hűlt ki olyannyira....

                              Üdv
                              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X