Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 96 találatból

Alumínium felületek tisztítása

Az alábbi beszélgetés „Alumínium felületek tisztítása” témáról szól, ami a Felújítási fogások fórumban szerepel Szerelés, felújítás kategóriában; Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét? További érdekes ... alkatrész, alumínium, aluminium, apró, benzin

Új tag dmotor logója
    Összes hozzászólás
    29
    Élő apróhirdetései
    7
    Karburátor tisztítás!

Alumínium felületek tisztítása

Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?

csonakmotor-006.jpg

További érdekes témák:

TZ
    TZ nem elérhető
    Administrator TZ logója
    Összes hozzászólás
    1,173
    Blog bejegyzések
    2
    Egy korábbi témában (Blokk és henger hegesztés) érintve lett ez a téma. Ide másolom a vontkozó részeket:

Idézet PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erről egyszer írtam egy cikket, pár mondatot itt kimásoltam:
    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettük, ami a következő: 10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
    Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
    Ez a Danuviám restaurálásakor történt.
    Idézet soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban hasznos a trisó. A hatékonysága nagyban függ az oldat hőmérsékletétől, melegebb vízbe szórva még intenzívebben szedi. Azonban túlzottan meleg oldattal (legyen a PI által említett 40-45 fok a felső határ) nem érdemes próbálkozni, mert úgy vettem észre, kicsit az alumíniumot is elkezdi kajálni.
    Persze ki lehet még egészíteni a fentiket, ez csak egy módszer.

dmotor, stalker, dedarkox és 2 további tag olvasták örömmel.
    „Másképp lát, aki motorkerékpáron vakációzik. Az autó kirekeszt a világból, nem is eszmélhetsz, hogy képernyő előtt ülsz megint. Tehetetlen szemlélője vagy a jelenségek vonulásának. A motorkerékpárnak nincs képernyője. Kapcsolatba kerülsz mindennel. Nem is nézed már, annyira részese vagy, és a jelenlét érzése lenyűgöz.”
    Robert M. Pirsig: A Zen meg a motorkerékpár-ápolás művészete

Égi vándor motorkami logója
    Összes hozzászólás
    227
    Blog bejegyzések
    3
    A trisós eljáráshoz hasonló hatást lehet elérni a „Hideg zsíroldó” nevezetű tisztítószerrel. Ez erős lúg. Befújom vele az alumínium alkatrészt és addig várok, amíg el kezd pezsegni a felületén. Akkor bő vízzel öblítem.
    Az is előfordul, hogy beteszem a mosogatógépbe Ezt a módszer nőnemű háziasszonyok nem kedvelik A mosogatógép a horganyzott felületeket is megszépíti, de a műanyag alkatrészeket is be szoktam pakolni.

A „Hideg zsíroldó” használata során ajánlatos betartani a lúgokra vonatkozó munkavédelmi előírásokat, pl. gumikesztyű, stb.

TZ, dmotor, soveny és 1 további tag olvasták örömmel.

Támogató
    Összes hozzászólás
    320
    Élő apróhirdetései
    4
    BMW R2 váltóval
    Szervusztok. A kép alapján (csónakmotor része) ajánlanám a PRA...ER által forgalmazott (én ott vettem) „Stahlwolle” / acélgyapjú / N' 00...4-es finomságú terméket. Eredendően nem polírozott felület tisztításához ! Blokkhoz (alumínium), zsírtalanítás után, vagy közvetlenül az alumíniumoxid eltávolításához. Mindenesetre mindig nem szembetűnő helyen kipróbálni, mielőtt valami viszzafodíthatatlanná válik ! Krómozott felületre nem alkalmazható ! Van más megoldás, de az számunkra (veteránosok , mivel mi szép nagy darabokkal foglalkozunk) az nagyon költséges. Ultrahangos tisztítás. Edény (amibe talán 0,5 liter anyag fér) kb.30.000.- ft-tól és a határ a csillagos ég , meg a folyadék amit rendszeresen cserélni kell. Marad a „mechanikus” tisztítás. Veterános üdvözlettel.

dmotor örült ennek az írásnak.

Moderátor wsievers logója
    Összes hozzászólás
    2,421
    Blog bejegyzések
    2
    Amivel próbálkozhatsz még, az a Sidol...nekem az is bevált. Acélgyapotot mindenféleképpen szerezz be, jó az ha van, bármilyen alumíniumtárgyat szépen meg lehet szabadítani vele az oxidrétegtől. Lehetőleg minnél finomabbat használj. (asztalosoknál, barkácsboltokban érdeklődj)
    A hideg zsíroldóval kapcsolatban:
    Van egy kis probléma vele, pár aluminiumöntvény fajta megfeketedik tőle (meg bármelik alumínium fajta bemattul). Ezt acélgyapottal eltudod tüntetni (feltéve hogy ha elég sima a felület) én ezt csak a ráégett olaj, korom eltávolítására használom.

motorkami, korompaiistvan és sepy szívesen olvasták.

-
    Utoljára módosítva: ApaE által : 2011 febr. 15 16:23
    mir-mur, dmotor, soveny és 2 további tag olvasták örömmel.

Új tag dmotor logója
    Összes hozzászólás
    29
    Élő apróhirdetései
    7
    Karburátor tisztítás!
    Köszönöm mindenki hozzászólását és szaktanácsadását!
    csonakmotor-001.jpg
    Megtisztítás után bemutatom a kész terméket!

Új tag Steven logója
    Összes hozzászólás
    1
    Idézet dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?
    Nagyon egyszerű és gyors minden nyersalumínium felület tisztítása a megfelelő vegyszer segítségével. 15 éve speciális tisztítástechnológiával foglalkozom, ismerem a megfelelő módszert. A vegyszer neve Grafitix Cerame, savas tisztítószer, mely néhány perc alatt újjá varázsolja az eloxidálódott, szennyes felületet. Bekened majd 2 perc múlva lemosod és kész. A www.anti-graffiti.hu/felulettisztitok/g004-cer25-cerame.html oldalon olvashatsz róla.
    Üdv Steven

mir-mur és fila01 kifejezte a tetszését.

Égi vándor motorkami logója
    Összes hozzászólás
    227
    Blog bejegyzések
    3
    Remek, csak nem hiszem, hogy 6 vagy 25 kilós kiszerelésekre vágyunk. És főleg nem ezekre az árakra.

ApaE, TZ és mir-mur szívesen olvasták.

PI
    PI nem elérhető
    Tag PI logója
    Összes hozzászólás
    90
    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettem, ami a következő:
    10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.
    Szárítás után brigéciolos mosás következett, amelynek hatására tovább világosodott az alumínium felület.

Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •