Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 96 találatból

Alumínium felületek tisztítása

Az alábbi beszélgetés „Alumínium felületek tisztítása” témáról szól, ami a Felújítási fogások fórumban szerepel Szerelés, felújítás kategóriában; Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét? További érdekes ... alkatrész, alumínium, aluminium, apró, benzin

Új tag dmotor logója
    Összes hozzászólás
    29

Alumínium felületek tisztítása

Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?

csonakmotor-006.jpg

További érdekes témák:

TZ
    TZ nem elérhető
    Administrator TZ logója
    Összes hozzászólás
    1,104
    Blog bejegyzések
    2
    Egy korábbi témában (Blokk és henger hegesztés) érintve lett ez a téma. Ide másolom a vontkozó részeket:

Idézet PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erről egyszer írtam egy cikket, pár mondatot itt kimásoltam:
    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettük, ami a következő: 10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
    Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
    Ez a Danuviám restaurálásakor történt.
    Idézet soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban hasznos a trisó. A hatékonysága nagyban függ az oldat hőmérsékletétől, melegebb vízbe szórva még intenzívebben szedi. Azonban túlzottan meleg oldattal (legyen a PI által említett 40-45 fok a felső határ) nem érdemes próbálkozni, mert úgy vettem észre, kicsit az alumíniumot is elkezdi kajálni.
    Persze ki lehet még egészíteni a fentiket, ez csak egy módszer.

dmotor, stalker, dedarkox és 2 további tag olvasták örömmel.
    „Másképp lát, aki motorkerékpáron vakációzik. Az autó kirekeszt a világból, nem is eszmélhetsz, hogy képernyő előtt ülsz megint. Tehetetlen szemlélője vagy a jelenségek vonulásának. A motorkerékpárnak nincs képernyője. Kapcsolatba kerülsz mindennel. Nem is nézed már, annyira részese vagy, és a jelenlét érzése lenyűgöz.” - Robert M. Pirsig: A Zen meg a motorkerékpár-ápolás művészete

Égi vándor motorkami logója
    Összes hozzászólás
    227
    Blog bejegyzések
    3
    A trisós eljáráshoz hasonló hatást lehet elérni a „Hideg zsíroldó” nevezetű tisztítószerrel. Ez erős lúg. Befújom vele az alumínium alkatrészt és addig várok, amíg el kezd pezsegni a felületén. Akkor bő vízzel öblítem.
    Az is előfordul, hogy beteszem a mosogatógépbe Ezt a módszer nőnemű háziasszonyok nem kedvelik A mosogatógép a horganyzott felületeket is megszépíti, de a műanyag alkatrészeket is be szoktam pakolni.

A „Hideg zsíroldó” használata során ajánlatos betartani a lúgokra vonatkozó munkavédelmi előírásokat, pl. gumikesztyű, stb.

TZ, dmotor, soveny és 1 további tag olvasták örömmel.

Támogató
    Összes hozzászólás
    309
    Élő apróhirdetései
    2
    Zündapp K500 1936
    Szervusztok. A kép alapján (csónakmotor része) ajánlanám a PRA...ER által forgalmazott (én ott vettem) „Stahlwolle” / acélgyapjú / N' 00...4-es finomságú terméket. Eredendően nem polírozott felület tisztításához ! Blokkhoz (alumínium), zsírtalanítás után, vagy közvetlenül az alumíniumoxid eltávolításához. Mindenesetre mindig nem szembetűnő helyen kipróbálni, mielőtt valami viszzafodíthatatlanná válik ! Krómozott felületre nem alkalmazható ! Van más megoldás, de az számunkra (veteránosok , mivel mi szép nagy darabokkal foglalkozunk) az nagyon költséges. Ultrahangos tisztítás. Edény (amibe talán 0,5 liter anyag fér) kb.30.000.- ft-tól és a határ a csillagos ég , meg a folyadék amit rendszeresen cserélni kell. Marad a „mechanikus” tisztítás. Veterános üdvözlettel.

dmotor örült ennek az írásnak.

Támogató wsievers logója
    Összes hozzászólás
    2,182
    Blog bejegyzések
    2
    Élő apróhirdetései
    5
    Dnepr embléma tankra
    Amivel próbálkozhatsz még, az a Sidol...nekem az is bevált. Acélgyapotot mindenféleképpen szerezz be, jó az ha van, bármilyen alumíniumtárgyat szépen meg lehet szabadítani vele az oxidrétegtől. Lehetőleg minnél finomabbat használj. (asztalosoknál, barkácsboltokban érdeklődj)
    A hideg zsíroldóval kapcsolatban:
    Van egy kis probléma vele, pár aluminiumöntvény fajta megfeketedik tőle (meg bármelik alumínium fajta bemattul). Ezt acélgyapottal eltudod tüntetni (feltéve hogy ha elég sima a felület) én ezt csak a ráégett olaj, korom eltávolítására használom.

motorkami, korompaiistvan és sepy szívesen olvasták.

Támogató ApaE logója
    Összes hozzászólás
    2,295
    Blog bejegyzések
    14
    Idézet dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Segítséget szeretnék kérni alumínium felületet tisztításában!Milyen eljárással lehetne visszanyerni az alumínium eredeti színét?
    Mivel nem írtad, milyen költségvetésből kell megoldani a feladatot , hozzátenném a fentiekhez a következő két módszert:

- szárazjeges szemcseszórás - nagyon profi, és nagyon drága, de talán a legjobb tisztítási módszer öreg, szutykos, olajsaras, stb. felületek tisztítására

- üvegggyöngyözés - nem kifejezetten tisztításra, hanem a már letisztított felületnek visszaadni az eredeti selyemfényű felületét - szemcsemérettől függően lehet mattól egészen fényesig (dörzsi súrolásnyomokat is szépen el lehet tüntetni vele)

Csak a tisztításhoz:
    fenti hozzászólásokból kiderül, hogy a lúgos közeg a hatékony megoldás, némi mechanikus kiegészítéssel (súrolás, kefélés), vigyázva, hogy meg ne marja a munkadarabot.

Nálam egy nagyon bevált módszer, ami szépen kifehéríti az alut, mégsem eszi meg a felületét: felmosóvödörbe 10l meleg víz, hozzá egy pohárnyi Tomi mosópor (vagy amelyik márkát az asszonyod szereti ), jól elkeverve, és ebben beáztatva egy napig. Még a régi festékréteg is szépen lejön, sima gyökérkefével, és az eredmény szép lesz.

Természetesen a felületi hibákat nem tünteti el, tehát a karcok sérülések megmaradnak, jó esetben azért kicsit beleolvadnak a környezetükbe (amíg tiszták).

Utoljára módosítva: ApaE által : 2011 febr. 15 15:23
    mir-mur, dmotor, soveny és 2 további tag olvasták örömmel.

Új tag dmotor logója
    Összes hozzászólás
    29
    Köszönöm mindenki hozzászólását és szaktanácsadását!
    csonakmotor-001.jpg
    Megtisztítás után bemutatom a kész terméket!

Új tag Steven logója
    Összes hozzászólás
    1
    Idézet dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon egyszerű és gyors minden nyersalumínium felület tisztítása a megfelelő vegyszer segítségével. 15 éve speciális tisztítástechnológiával foglalkozom, ismerem a megfelelő módszert. A vegyszer neve Grafitix Cerame, savas tisztítószer, mely néhány perc alatt újjá varázsolja az eloxidálódott, szennyes felületet. Bekened majd 2 perc múlva lemosod és kész. A www.anti-graffiti.hu/felulettisztitok/g004-cer25-cerame.html oldalon olvashatsz róla.
    Üdv Steven

mir-mur és fila01 kifejezte a tetszését.

Égi vándor motorkami logója
    Összes hozzászólás
    227
    Blog bejegyzések
    3
    Remek, csak nem hiszem, hogy 6 vagy 25 kilós kiszerelésekre vágyunk. És főleg nem ezekre az árakra.

ApaE, TZ és mir-mur szívesen olvasták.

PI
    PI nem elérhető
    Tag PI logója
    Összes hozzászólás
    90
    Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettem, ami a következő:
    10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.
    Szárítás után brigéciolos mosás következett, amelynek hatására tovább világosodott az alumínium felület.

Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •