Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ts felni a nyerő!

    Tegnap cseréltem egy párat,és ezeket faragom nagyfékdobos kerekekhez a T-5-H-ba,és nem érdekel tudom az már túléli a motort!Lehet még jobban is gyorsul majd!
    Igyaz a szakértők észreveszik,de ők nem motoroznak,csak a tréleren!
    De a Ts MZ 18 -as kerékkel bír , a T5H pedig 19 re lett kitalálva !!! Nem véletlenül módosítottak a P12 első teló szárain , és hátsó teló befogatási pontján...

    - - - Updated - - -


    Szerintem meg, ha anno egybe festették, akkor restauráláskor nekünk is egybe illene.

    Ezt nem a konkrét motorhoz fűztem hozzá, csak úgy általánosságban.
    Szerintem ritkán festették egybe a befűzött ráfot , kivéve , ha katonai célokra készült a gép . Bár ez csak az én véleményem ! (lehet hogy tévedek , de bevállalom ! És továbbra is tartom azt , hogy a befüzött állapotban festett kerék igénytelen ... )

    - - - Updated - - -


    Én pont ezzel a dilemmával küzdök ! Az Izs 49 kerekeit kéne rendbe tennem, de annak a fékdobja 2-3mm-es lemez. Ráadásul ,állítólag 7 különböző méretű küllőt tartalmaz. Ha én azt újra fűzöm, abból minden lesz, csak vizsgaképes fék nem. (Ha csak Tibi nem készít nekem esztergált agyakat a cnc-n)
    Nos igen ez sajnos így igaz ! Csak azt lehetne vele csinálni , hogy fűzés után megszabályozni , ha kiadja .... De az sem jobb , ha az adott állapotú kereket lefújod a kívánt színre , és a laza küllők - legalább is a nem egyformán megfeszített küllők - miatt , majd a "nyócas" ugrik bele ! Arról meg ne is beszéljünk , hogy a laza küllők miatt a ráf , niplik által terhelt felülete ki tudja milyen állapotban van , (lehet kiszakadás határán , vagy a küllőanya nyaka meg van kopva !!!) ez pedig csak széfűzés után lesz látható .... (bár nem törvényszerű ! ) Ha már szét van fűzve , már meg kell csinálni tisztességesen. Igaz nem biztos hogy valaki a "restaurálás" után még használni is akarja ???? Majd ahogy Mátéapu is írta , lehet Tréleren motorozni vele .
    Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2016 máj. 07, 19:14.
    demeter, sepy és OdinHEM kedvelte ezt.

    Komment


      A keréktmérőről csak egy érdekessék .

      Én ismerek olyan élő embert , aki a legendás , Bp és környéki -"háztömbkörüli " versenyeken ---egy 16 os kerekü , nagyfékdobbal fűzött kerekü , egyhengeres pannóniával ment . Persze felső -SS- csövevekkel .
      sepy és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        Valami kontraszt kell, épp ezért krómoztattam vagy fél éve pár darab küllőanyát.
        Mert a króm és a matt fekete egymás mellett jól néz ki (legalábbis nekem tetszik)
        Igazad van a króm (esetleg ezüst , vagy szürke , valamint a világos szinek ! ) , és a sötét szinek tuti kontrasztot adnak a gépnek . Ha ez , (mivel a króm , polírozott alu , és talán az ezüst is ,semleges a színek kavalkádjában , de adja a kontrasztot .) az egész masina összképében is megmutatkozik , rögtön egy finoman összerakott gép arculatát adja , hiszen a minőség a részletekben rejlik ! Rögtön azok is úgy látják a "kompozíciót" , akiknek esetleg más az ízlésük , hogy "azért ilyen , mert a gazdájának ez volt tetszetős " , nem pedig úgy hogy igénytelen a gép . Ezt a tagoltságot , kontrasztot a csíkozás is növeli . (és ez még továbbra is a saját véleményem , és ízlésem , most kérek elnézést a másként gondolkodóktól !!!! )

        - - - Updated - - -



        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A keréktmérőről csak egy érdekessék .

        Én ismerek olyan élő embert , aki a legendás , Bp és környéki -"háztömbkörüli " versenyeken ---egy 16 os kerekü , nagyfékdobbal fűzött kerekü , egyhengeres pannóniával ment . Persze felső -SS- csövevekkel .

        Neki , valószinűleg más célkitűzései voltak a ráf méretének változtatásával , szerintem akkoriban nem túl drágán lehetett hozzájutni gyári új pannónia ráfhoz ... És elég furcsán nézhetett ki ...
        Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2016 máj. 07, 20:11.
        OdinHEM kedvelte ezt.

        Komment


          Joker annak a gépnek jó lent volt a súlypontja, kanyarban köszörülhetett a kipufogó könyök vég és kigyorsításnál előny lehetett a kisebb kerék átmérő!
          OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

          Komment


            Kisebb kereket bele nem rakok, így is lecsaptam már párszor a gép alját...
            (legutóbb aszittem a vesém leszakad. Meredek volt a kocsibejáró, én meg lendületből akartam felmenni...)

            A piros csík jól mutat, de az én motoromon egy darab piros csík nincs, miért pont a felniken lenne?


            Az, hogy hogy mi lesz festett és mi lesz polírozott az meg majd akkor fog kiderülni ha rakom össze. Ami biztos az az, hogy a felni matt fekete lesz, a küllőanyaék meg krómozottak.
            OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Joker annak a gépnek jó lent volt a súlypontja, kanyarban köszörülhetett a kipufogó könyök vég és kigyorsításnál előny lehetett a kisebb kerék átmérő!



              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Persze felső -SS- csövevekkel .
              ................................................................
              wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                Oké- oké ha a könyök is felfele ívelt akkor ez a rész törölve!, a kerék átmérő érvényes!!
                OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

                Komment


                  Üdv Heeegany !

                  Ezt láttad már ?

                  Pannónia 19-es felni - Szentkirályszabadja, Veszprém

                  Ennyiért nem rossz küllőkkel... , Bárv a minőségére nem mernék megesküdni !
                  OdinHEM kedvelte ezt.

                  Komment


                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Bárv a minőségére nem mernék megesküdni !
                    Pont ez a gond. Pénzt én már ilyen kétes minőségű dolgokra nem igazán akarok költeni. Abból összerakok valamit ami van, aztán majd egyszer talán rászánom magam és beruházok valamire ami biztosan jó.
                    OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

                    Komment


                      Tegnap lomtalanítás völt a környékan . sziladekor , olajfesték , rözzsdaoldó , -de a nagy fogás : 5 kg os Tiszakor alapozó és 20 kg os Hőálló ezüst !

                      Hoppá . Tehát ha valaki krómozni szerené a motorján a kereket , kipufogót .. szóljon nyugodtan , ingyen adok neki ezüstöt
                      Atti69, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        lomtalanítás völt a környékan
                        Nálatok még szabad a "vásár"?
                        Nálunk már rendőrök és polgárőrök őrzik a konténert. Múltkor vérzett is a szivem, amikor elektronikai lomtalanítás volt, és láttam a szép, lakkozott fakávás antik rádiókat kikandikálni a konténerből.
                        (A 100-x centis lapos, még akár működő -csak +4 centis vásárlása miatt kidobott- tévék annyira nem hatnak meg, de volt az is szép számmal)
                        OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

                        Komment


                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nálatok még szabad a „vásár”?

                          ....nem , de a paraszt akkor is kihordja a festéket , higítót , autógumit , meg a hasonló szarokat . Aztán jön a kukás , gondosan elvisz mindent , ezek ott maradnak , aztán hónapokig ( néha ) ott figyel , aztán lassan eltünik .

                          -ja meg ma reggel 5 l lenolaj meg egy pár doboz vékony-vastag lazur . De jönni kellett melózni - nem baj majd este....
                          OdinHEM kedvelte ezt.

                          Komment


                            Ennyiért nem rossz küllőkkel... , Bárv a minőségére nem mernék megesküdni !
                            Szerintem ez már valakinek egyszer nem vált be.
                            OdinHEM, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              [/QUOTE]
                              Aztán jön a kukás , gondosan elvisz mindent
                              Na ! Ne ess túlzásokba ! A kukás Pesten is ,meg Miskolcon is csak kukás !
                              zahi és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                Ennyiért nem rossz küllőkkel... , Bárv a minőségére nem mernék megesküdni !
                                Szerintem ez már valakinek egyszer nem vált be.
                                Lehet , de az is hogy nem bízott a taiwan -i minőségben , továbbá a spanyol - , felirat nélkülit - , a gyöngyösi börzén a múlt hónapban 12-14 e. -ért árulták + 11.000 ft a garnitúra küllő ...
                                OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X