Közlemény

Collapse
No announcement yet.

jawa350 kipufogó tisztítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    jawa350 kipufogó tisztítás

    Üdv! Szeretném elmesélni hogyan is sikerült megszabadulni a 30- éves lerakódástól.Tudom nem én találtam fel a spanyol viaszt,de ezzel a megoldással még sehol nem találkoztam.Akinek 2T veterán gépe van,tudja a dolog jelentőségét és nehézségét.Az én Jáwám kipufogó könyökén csupán 27mm- es volt csak a járat.Törtem a fejem,néztem a lehetőségeket.Mindenhol az égetésről írtak,nekem ez nem tetszett,hiszen a krómnak akkor annyi! Egy csőszerelő adta az ötletet: csőgörény! Gondoltam megpróbálom,készítek eggyet.Kerestem egy 10mm-es drótkötelet kb.400mm hosszút,a két végére tettem furatban kb.eggyező csövet,ezt rákalapáltam úgy hogy maradjon 20 mm sértetlen rész.Kerestem gépi fűrészlapot(orrfűrész)ebből levágtam 30mm-t 4db-ot.Most jön a neheze.Ezeket úgy kell összeheggeszteni hogy a fogak kifelé nézzenek és egy keresztet formázzanak,az átmérő kissebb legyen mint a kipufogó könyök belső átmérője1-1mm-rel.Én awival csináltam,de lehet Co-val is.Ha megvan az elejét le kell köszörűlni,mint egy fúrót.Ezután a fúrófejet hozzá heggeszteni a drótkötél eggyik csőjéhez,a másik vége meg mehet a fúrógépbe és kész is a csőgörény.Nekem nagyon bevált,lassú fordulaton 10perc alatt kifúrta a lerakódást és a króm sem sérűlt.Ha gondoljátok próba szerencse,nekem bevált!Baráti üdv.Mihu

    #2
    jujj de kellene az a fénykép
    Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Sajnos sehogy nem tutom feltenni a képeket!

      Komment


        #4
        Erre klikk, aztán a számítógépről fülre klikk és kiválasztod a képet.
        Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	125.8 KB
ID:	144702

        Komment


          #5
          Köszönöm heeegany,de lehet nagyon béna vagyok,de nekem nem kínál képfeltöltési lehetőséget.Pedig idáig "nyomkodtam"!

          Komment


            #6
            Akkor sejtem miért nem engedi. Azt hiszem hogy adott hozzászólás alatt a rendszer nem enged linkelni, képet feltölteni és egyebeket.
            Emlékeim szerint ez 10hsz, szóval még 1-2 témához hozzászólsz és meg is van.

            Komment


              #7
              Köszönöm,igyekszem minél többet az oldalon!

              Komment


                #8
                mihu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszönöm,igyekszem minél többet az oldalon!
                Megvan a 10 hozzászólásod. Most sem enged képet beszúrni?

                Komment


                  #9
                  én még kipufógóban nem próbáltam mivel az enyém négyütemű. műhelyben napokig szenvedtünk egy mercivel nem bírtuk kivenni a porlasztót belőle mivel a tűzkarikánál berakodott olajos korommal.és a végén purhab pisztoly tisztítóval (purhab eltávolító)kibírtuk venni simán feloldotta az olajos kormot.gondolom a kipufogót is tisztitaná ha valakinek van felesleges kb 3000re írja meg hogy sikerrel járt -e...........

                  Komment


                    #10
                    zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ha valakinek van felesleges kb 3000re
                    ......nálam csak 2000 . Cim csak privátban , mert reklám lenne itt
                    zuzuj és sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      mercivel nem bírtuk kivenni a porlasztót belőle
                      https://www.youtube.com/watch?v=XwZOTf8vYhE

                      :-)))
                      zuzuj kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Sziasztok!
                        Hasonló módon, csak kicsit egyszerűbben oldottam meg a dolgot: Fogtam egy köteg (4-5 szál) jó erős vezérdrótot, végeit kihajlítgattam, befogtam fúróba, és beletoltam a kipufogóba. Majd addig hajtattam, cincáltam a fúróval, míg mindent ki nem hozott.

                        Komment


                          #13
                          Próbálkozom a képekkel,de sehol nem találom a képfeltöltés lehetőségét!

                          Komment


                            #14
                            Mikor írsz, itt felette a kis ikonok közt van egy fa. Jobbról a harmadik ikon. Bejön egy ablak, hogy [Kép hozzáadás]. Válaszd a [Számítógépről] fület, jobb alsó sarokban válaszd az Egyszerű feltöltést, utána már csak a [Fájl kiválasztása]-val kell megkeresned a képet, majd [Kép feltöltése] gomb.
                            sepy és kedvelte ezt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              ezt legkölelebb biztos megéptjük !

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X