Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépek , szerszámok javítása ....

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    de ki lehet mozgatni belőle.
    A kovácssatu egy mai szemmel nézve durva,eredetileg középkori befogó szerszám úgy is kell használni!A beszorított darabot egy él tartja ami,szinte minden irányba eltud mozdulni.Meg kell tanulni vele dolgozni,közép tájon lesz egy pont ahol egyensúlyban van a két pofada kell igazítani a munkadarabot,lehető legnagyobb felfekvéssel.A ferde él miatt megbillen az anyag,ezért támasztani kell kicsi faék,nyél....a művelet is számít,nem igazán szerelésre való inkább hajlításra csavarásra,azt is inkább melegített anyagokhoz:a puhára melegített fém belesimul a satuba nem csoda,hogy a sokat használt satuk kilágyultak.
    Lényeg:kell egy párhuzam satu is a finomabb dolgokhoz,reszeléshez,szereléshez,így viszont már elegendő egy 100-m/m -es darab is,ha kíméled az ütős satuddal!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #47
      Amennyiben könnyen reszelhető és ismered az eladót vidd vissza és kérd el az érte adott pénzt!
      Ebben a mondatban minden benne van.....

      Komment


        #48
        Csak megjegyzem: Az ingyen elvihető rovatba betettem egy 100-as magyar satut. Ha ez a téma kicsivel korábban jön,elvittem volna Keszire. Most frissítettem a bejegyzést,nincs már meg.

        Komment


          #49
          Csak megjegyzem: Az ingyen elvihető rovatba betettem egy 100-as magyar satut.
          Húúúúúúúúúúúúúúú! Amikor Nálad voltam, biztos rácsaptam volna.....de sajna,kimaradt.

          Komment


            #50
            Ennél több időt nem szántam az agyalásra. Nagyobb párhuzamsatuval kivárok, mert a vásárban csak olyanok voltak, melyek meghúzás végén felrántották a mozgópofát. Bár az eladó szerint ez extra funkció és nem hiba.


            Ez a kovácssatu kinti durva munkára kell. Az ára ehhez mérten nem a költői tizen-huszon-harminc ezres magasságokban volt.
            A megoldást Mátéapu leírta, élen fog én nem nagy felületen.
            Click image for larger version

Name:	satu1.jpg
Views:	1
Size:	195.6 KB
ID:	149482Click image for larger version

Name:	satu2.jpg
Views:	1
Size:	202.4 KB
ID:	149483

            Komment


              #51
              biztos rácsaptam volna
              Megelőztek.............

              Komment


                #52
                Szervusztok!


                Click image for larger version

Name:	satu pofa menetek.jpg
Views:	1
Size:	143.8 KB
ID:	149495Click image for larger version

Name:	Satu törés.jpg
Views:	1
Size:	149.2 KB
ID:	149496Click image for larger version

Name:	Satu vez.léc.PNG
Views:	1
Size:	947.6 KB
ID:	149497

                Egy pár képes illusztráció,hogy mire kell még vigyázni satu vásárlásakor:Az első képen látható,hogy a pofákat rögzítő csavarokat teljesen átfogalmazták,-normál esetben a pofarögzítő csavarok furataink nem szabad látszani,a satu öntvény részein.A második képen látható,hogy a satu öntvény része,mely a pofa alsó síkját hivatott támasztani,le van törve.A harmadik képen egy Orosházán a Vas és Kályhaipari Vállaltnál gyártott satu látható,mely egy fejlesztett (visszafejlesztett) változat,arról lehet felismerni,hogy a fecskefarkas vezetést,T horonyszerűre változtatták.Könnyen felismerhető,mert a satu hátsó része alatt két laposvas van felcsavarozva,-nos ezt a satut nem szabad megvásárolni,sok a baj vele.

                Click image for larger version

Name:	Satu Orosz.PNG
Views:	1
Size:	815.0 KB
ID:	149498

                Találtam egy szépen lefestett számomra ismeretlen gyártmányú satut,ez 150 mm. pofaszélességgel volt hirdetve,-talán ez nyerte meg legjobban a tetszésemet,de ha jobban megnézitek,a satu test jobb kéz felőli oldalát,a pofa alatt elég nagy hézag látható.Nekem legalábbis annak tűnik,-tehát vásárlás esetén ezt is alaposan átnézném,az ára 40 000.-körül volt.

                Végül egy számomClick image for larger version

Name:	Satu vicc kategória.jpg
Views:	1
Size:	139.1 KB
ID:	149499ra vicckategóriás hirdetés,-potom 16 900.-ért,jó állapotúnak és működőképesnek volt hirdetve,-nos ha satum nem lenne sem kapna el a vásárlási kedv,mert szerintem súlyban 40.-Ft/Kg is túl lenne fizetve.A képből az nem derül ki,hogy a forgatókarja egyáltalán meg van e.Ezen a satun annyiszor vettek ívet,mint három huszárszázad fogállománya,lófogakkal kiegészítve,-elképesztő barmolás.

                Végezetül,egy satut nem elég birtokolni,azt meg is kell becsülni,a vezetékeit,meneteit időnként ki kell tisztítani és meg kell kenni,soha ne húzzátok meg erőn felül,ne kalapáljatok rajta és főleg ne azon próbáljatok meg ívet venni,-ha ezeket nagyjából betartjátok,egy jó satu kiszolgál benneteket-sőt lehet még a következő nemzedéket is!

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  #53
                  Ez nálam van , öregebb napjaimra tettem el . Nyögdíj előtakarékossági megfontolásból . Lehet szakérteni , csodálni , kritizálni----de lehet ajánlatot is tenni . Előre mondom , ez most nem a kótya- vetye kategória , de tisztességes ajánlotot , ami figyelembe veszi a piaci viszonyokat , megfontolok .

                  Vagy valami értékes FIAT , AUTOBIANCHI alkatrészre cserélem --hosszas unszolás után Click image for larger version

Name:	satu -régi 001.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	149501Click image for larger version

Name:	satu -régi 005.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	149505Click image for larger version

Name:	satu -régi 008.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	149506Click image for larger version

Name:	satu -régi 007.jpg
Views:	1
Size:	192.7 KB
ID:	149507Click image for larger version

Name:	satu -régi 009.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	149508Click image for larger version

Name:	satu -régi 002.jpg
Views:	1
Size:	195.3 KB
ID:	149502Click image for larger version

Name:	satu -régi 003.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	149503Click image for larger version

Name:	satu -régi 004.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	149504- egy olyan kerékpár szerelő bácsi hagyatékából van , hogy talán nevezhetjük egy gazdásnak is .

                  Ja ... a feliratot tessék beírni a keresőbe --- guglibarátunk pedig mesél ...

                  Komment


                    #54
                    Főleg, mert a szabadságharc 100. évfordulójára adták ki !

                    Komment


                      #55
                      Igen , ezt el is feledtem , limitált széria ---van az alján egy szám , eddig nem tudtam mi ....

                      Komment


                        #56
                        limitált széria
                        Centenario, mint a Lancia Thesisnél. Aztán meg, igazán kaphatna a satu is egy bicolore fényezést.

                        Komment


                          #57
                          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Aztán meg, igazán kaphatna a satu is egy bicolore fényezést.

                          ..............??????????, ---TRIOCOLOR !!! agyin ,dvá , tri

                          Komment


                            #58
                            TRIOCOLOR !!! agyin ,dvá , tri
                            És ha Árpád-sávos lenne?
                            ős-NEMZETI SATU!

                            Komment


                              #59
                              Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 001.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	149509Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 006.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	149514Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 002.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	149510Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 003.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	149511Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 004.jpg
Views:	1
Size:	192.0 KB
ID:	149512Click image for larger version

Name:	satu -kicsis 005.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	149513... gondoltam , meglovaglom ezt a sutu lázat . Van egy nagyon maszív kis szépen rendberakott - derékszog , párhuzam , átmart , új edzett sima pofás , 80 mm es satum . Műszerészeti vagy akármilyen célra . Azért nem mondtam eddig , mert kicsi . Már azokhoz mérve , mint amikről szó volt . Ha valakit érdekel megkereshet . Hirdetve máshol nincs - a boltomban kiraktam a kirakatba . Dekoráció -ha valaki iletéktelen kérdi

                              Komment


                                #60
                                Meg kérdezném tanult kollégákat!Mi a legújabb tudományos állásfoglalás az MZ motorok bejáratását tekintve?Lehet-e,szabad-e,ajánlatos-e egy helyben az udvar közepén alapjáraton járatni?!Ha Igen akkor miért nem?....vagy ha nem akkor miért csinálom?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X