Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szegecselés szakszerűen. Hogyan kell?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Ti hogyan szoktátok megoldani (akármilyen motornál) a visszahelyezést?
    A motoroknál is ahogyan azt már előttem is írták , nem igazán szegecseket alkalmaznak , hanem inkább szeg -nek nevezhető rögzítő elemeket , ami úgy néz ki mint egy félgömbfejű szegecs , csak a szára rovátkolt , hogy a megfelelő méretű furatba tökéletesen beleszoruljon amikor beütik a helyére (természetesen a fejnek megfelelő szerszámmal) Egyébként a Pannoniának átmenő furatban van , egyszerűen alá szoktam nyúlni csavarhúzóval és lefeszítem , egyengetés után (igény szerint ) vissza is megy .... Ha valamelyik kókány , laposvágóval segítette le korábban , egyszerűen beütöm a darabját a steuerung belsejébe (természetesen az első villahíd ekkor még nincs benne) A festés után ez az első amit felrakok , hogy ne felejtődjön el .
    Valami ehez hasonlót képzelj el :

    Click image for larger version

Name:	1239041.jpg
Views:	1
Size:	61.6 KB
ID:	151330

    Bár a tiéd mintha már piszkált lenne , előfordulhat hogy más megoldást használtak ....

    Ellenben manapság már minden megoldható ... :

    http://veteranapro.hu/emblemak-felir...la-utangyartas

    .
    Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 jan. 21, 20:25.

    Komment


      #62
      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ultimáte! A legkönnyebb egy zsákfuratba szegecselni. Légyszives lapozz vissza a szegecskötések - címszó alatt ezt már bőven kitárgyaltuk. Ha festés előtt nem fúrtad ki a régi szegecset most sajna barbárkodnod kell.
      Végigolvastam, de ezek szerint nem elég alaposan, köszönöm, visszanézem! Még bőven festés előtt van, direkt előtte akarok mindent megigazítani rajta!

      zahi:
      Ilyesmire gondoltam én is, ilyet hol lehet beszerezni?
      Nem piszkált,csak sajnos nehezen adta magát az a szegecs

      Komment


        #63
        Ha jól gondolom, inkább félgömbfejű hasított szeggel lehet a táblát rögzíteni.
        Click image for larger version

Name:	hasított-szeg.jpg
Views:	1
Size:	11.9 KB
ID:	151331

        pl. az alábbi linken is kínálnak ilyeneketvagy jobban felkészült csavarboltok...)

        https://webshop.schachermayer.com/ca...6/10000_9399_1

        Komment


          #64
          dvtamas58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha jól gondolom, inkább félgömbfejű hasított szeggel lehet a táblát rögzíteni.
          [ATTACH=CONFIG]35286[/ATTACH]
          Igen, ilyen a CZ-n lévő rögzítő is. Nem zsákfurat van ott, u.olyan átmenő, mint a Pannóniának (legalábbis az enyémen olyan volt). Ha nem akarsz vele xarakodni, akkor Mátéapu megoldása is bőven elég... Nekem a Simsonon is "popszegeccsel" van felrakva és működik.

          Komment


            #65
            dvtamas58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha jól gondolom, inkább félgömbfejű hasított szeggel lehet a táblát rögzíteni.
            [ATTACH=CONFIG]35286[/ATTACH]

            pl. az alábbi linken is kínálnak ilyeneketvagy jobban felkészült csavarboltok...)

            https://webshop.schachermayer.com/ca...6/10000_9399_1

            Ott A pont ! .

            Komment


              #66
              pl. az alábbi linken is kínálnak ilyeneket vagy jobban felkészült csavarboltok...)

              https://webshop.schachermayer.com/ca...6/10000_9399_1
              De akkor még kell venni 49 db motort, mert csak 100 as kiszerelésben van !
              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2017 jan. 22, 09:02.

              Komment


                #67
                Én speciel benyúlok a villanyakba és belűlről kitolom.

                Komment


                  #68
                  Mivel az alvázszám külön be van ütve így lehet popolni is mely egyszerűbb, vagy csináljál félgömbfejű szegecsből hisz nem teherhordó elemet tart és nem kell úgy rögzíteni. Kis vágóval rovátkold be az oldalát és úgy üsd be.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2017 jan. 22, 09:18.

                  Komment


                    #69
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De akkor még kell venni 49 db motort, mert csak 100 as kiszerelésben van !

                    nem ! meg kell venni a csomagot , és a maradékot 200 ft / db áron el kell adni azoknak akik -- minekvegyek100at ? mikónekmcsak kettőköll --

                    Komment


                      #70
                      Nincs szükségem pillanatnyilag ilyen szegecsre,de kettőt bármikor legyártanék magamnak,-minek álljon benne a pénz,egy idő után meg elfelejtkeznék róla,hogy pontosan hova raktam el.

                      Komment


                        #71
                        Evvel én is szoktam így járni. Egy másik ötlet vörösréz szegecs a megoldás azt nem kell kezelgetni a későbbiekben és jól zömül alakul ha marad belőle legalább a nagy fazék leváló ponthegesztését megoldod vele! Én is avval oldottam meg mert egy nagyobb KO-s edényt eldobni kár lenne egy idő után a füle pedig letörik az biztos!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2017 jan. 22, 16:49.

                        Komment


                          #72
                          Sziasztok! Biztos h*lye a kérdés, de mivel/hogyan vágjátok méretre a szegecset? Mondjuk 5mm-es átmérőjűt, és több száz darabot úgy, hogy a hosszmérete pontos legyen...

                          Komment


                            #73
                            Mennyit kell belőle levágni?Esetleg méretnek megfelelőt venni,vagy kicserélni,ha van rá mód.A levágásnak sok módja lehet,pl.egy hasított hüvelyben megfogni és leesztergálni,lefűrészelni,sarokköszörűvel levágni,-minden attól függ milyen felszereltségű a műhelyed.

                            Komment


                              #74
                              Esetleg olyan célszerszámot tudok elképzelni, mint egy karos menetesszár-vágó.
                              https://uniortools.com/hu/product/586-6-menetessz%C3%A1r-v%C3%A1g%C3%B3
                              Click image for larger version

Name:	332532_1024.jpg
Views:	209
Size:	95.0 KB
ID:	220381

                              Komment


                                #75
                                upupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                több száz darabot úgy, hogy a hosszmérete pontos legyen...
                                Hoszméretnek megfelelő vastagságú laposvas,kettő a sarkai összefúrva egy vastagabb acélcsavarral rögzitve összefogat,kissé szétnyit a forgásponton szegecsméret+0,2-tized fúrás és esetleg megedz szükség szerint szér hegeszt csavaroz a megfelelő hoszban és fektetve befog és csak alulról feldug és nyír: kiesik mehet a következő....Igen ez a pasetta egyszerűsített ötlete.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X