Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kocka EAN 340/1000 eszterga felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Mint a képen látható a pumpán,még van a menet alatt kb 6mm hús úgyhogy lejjebb furtam a meneteket és így már fognak majd a csavarok
    mátéapu és Kopasz 1 kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      Sziasztok! Ez vajon mi? A fogaskerék belsejében vol. Csapágy? A lakatszekrény tartozéka

      Komment


        #63
        Szürkeöntvény siklócsapágy:régebben sok helyen használták elég tartós fajta(faggyúban főzték beszerelés előtt) hornyolás az olajréteg bevezetésére a horony a benttartására szolgál.
        pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #64
          Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! Ez vajon mi? A fogaskerék belsejében vol. Csapágy? A lakatszekrény tartozéka
          Ez melyik kerék? Mert amint látod a rajz szerint vannak fix és csapágyazott kerekek.
          Attached Files

          Komment


            #65
            43 fogaskerék,ha jól gyanítom akkor ez adja át a hajtást, gépi előtolásban a keresztszán orsójának
            Kopasz 1 kedvelte ezt.

            Komment


              #66
              Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                Feltételezem ilyen csapágyat már nem gyártanak
                Kopasz 1 kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Feltételezem ilyen csapágyat már nem gyártanak
                  Az ilyen siklócsapágyakat egy ideje már bronzból készítik.
                  Próbáld meg legyártatni Bz 22 -ből, új szabvány szerint DIN 1705 / EN 1982 CuSn12.
                  Dogoargentino kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Bz 22 -ből, új szabvány szerint DIN 1705 / EN 1982 CuSn12.
                    ??????????????Na ezért félek kimondani,hogy esztergályos vagyok !
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #70
                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ??????????????Na ezért félek kimondani,hogy esztergályos vagyok !
                      Te csak mond ki bátran Mátéapu!
                      Ami engem illet, a tizedét sem értem, amit esztergályos témában írtok (ezért sem nyomok tecciket) mégis olyan áhítattal olvasom írásaitokat és nézegetem a képeket. Csudaszép szakma ez na!

                      Komment


                        #71
                        Hát ugye ha vóna most géptye az embernek,legyártanám én is, mindegy, elmegyek a volt kollégámhoz,aztán legyártom ott,meg a perselyeket is megcsinálom bronzból.

                        Komment


                          #72
                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Na ezért félek kimondani,hogy esztergályos vagyok !
                          Miért félsz kimondani?
                          Nagyon szép szakma az esztergályos szakma.
                          Én gépszerelő-géplakatos vagyok, néha elnézem, hogy az esztergályos kollégák miket hoznak ki egy anyagból.

                          Komment


                            #73
                            Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            miket hoznak ki egy anyagból.
                            Azzal nem is lenne gond,viszont ezek az anyagmegnevezések...szerszámcsodák neveitől,tipusaitól megszólalni sem mernék egy boltban....maradok az általam készített szerszámoknál és talált "hozott"anyagnál.Igaz van olyan műanyagrudam,hogy semmiféle fortéllyal nem tudtam megmunkálni.....zöld,áttetsző,rugalmas...
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #74
                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azzal nem is lenne gond,viszont ezek az anyagmegnevezések...szerszámcsodák neveitől,tipusaitól megszólalni sem mernék egy boltban....maradok az általam készített szerszámoknál és talált "hozott"anyagnál.Igaz van olyan műanyagrudam,hogy semmiféle fortéllyal nem tudtam megmunkálni.....zöld,áttetsző,rugalmas...
                              A zöld rudat présgépek csillapítására használják. Ha jól sejtem ez inkább cső anyag?
                              leszúrni le lehet, nagy függőleges rádiuszú, nagyon éles pengével,ezen kívül megmunkálhatatlan. Ezért van rengeteg méretben. Ha jól emlékszem Eladur,vagy Tecapek?
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Dogoargentino; 2022 jan. 19, 22:40.

                              Komment


                                #75
                                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Azzal nem is lenne gond,viszont ezek az anyagmegnevezések
                                Nem nagy ördöngösség, bronzból nagyjából elég 3 félét megjegyezni, én is inkább csak a régi MSz szabványt ismerem, de beszoktam azonosítani interneten az új szabványoknak megfelelőre.
                                MSz Bz19 = Magasabb nyomás és ütéstűrő, pl.: excenterprések csapágyai.
                                MSz Bz22 = Közepes terhelésre, pl.: szerszámgépek (esztergagép, marógép) siklócsapágyai.
                                MSz Bz24 = Alacsony terhelésre, jó rezgéselnyelő, pl.: síkköszörűk és palástköszörűk orsócsapágyai.
                                Tengelyanyagok:
                                MSz St A50 = villanymotor tengelyek
                                MSz C45 = nyersen is jó hajlító igénybevétel, jó kopástűrő, főleg nemesítve pl.: sebváltó tengelyek, bordás tengelyek, vonó és vezérorsók
                                MSz C60 = nyersen is kiváló hajlító és kopástűrés, ugyanaz, mint a C45, csak fokozottabb igénybevételnél.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X