Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tönkrement fejű inbuszcsavar

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    A jobb minőségű csavar általában nem mángorolt
    Kedves Sepi :a jó minőségű csavar szinte mind mángorolt.Nagyot változott a világ már nem kell a gépek felett görnyedni míg elkészül napi 2000/db esztergált csavar.
    Az automaták már gyorsabbak megbízhatóbbak!
    wsievers, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #32
      Volt itt a tesco szerszám kérdés. Barkács tevékenységem meghatározó élménye, amikor megtudtam, hogy létezik edzett bit és kobaltos fúró. Ott jött el a nap, amikor rá kellett jönnöm, hogy nem minden csavar egyforma, mert többé nem a csavar darálta le a bitet, hanem fordítva. Nem beszélve a fúrás kozben elhajlott és propellerként csapkodó vídiáról, valamint a félbetőrt csőfogóról és kalapácsfejről.
      zahi, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        ...Meg az egyszer használatos kerék anya kulcs, amit azonnal eldobhatsz az első próbálkozást követően...Ezek a szerszámnak látszó tárgyak.

        - - - Updated - - -

        mir-mur
        Vegyél már elő egy benzinlámpát, oszt pörköld meg egy cseppet !
        Alu házba acél csavar, bizony igazad van, az alu jobban tágul!
        (A melegítés sokszor csodálatosan hat és nem csak fülfájásra...)
        zahi és pasetta kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          fülfájásra... )
          ...benzinlámpa? Hm. Elég drasztikus módszernek hangzik. :-)

          Komment


            #35
            Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            (A melegítés sokszor csodálatosan hat és nem csak fülfájásra... )
            "Fülembe forró ólmot öntsetek" - Ady Endre - Góg és Magóg fia vagyok én...

            Komment


              #36
              pasetta
              „Fülembe forró ólmot öntsetek” - Ady Endre - Góg és Magóg fia vagyok én...
              Mi ezt úgy aktualizáltuk, hogy reggeli ébresztéskor "Fülembe forró kávét öntsetek!"
              dongos78, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Az ilyen csavarfejet hengeresfelyű hornyos csavarnak hívják. Lazítási módja elnyalt fej esetén is a következő:
                - Végy egy masszív csavarhúzót, aminek üthető a vége, s illeszd a maradék horonyba.
                - Üss rá embereset egy félkezes kalapáccsal. Még ismételd meg háromszor.
                - Utána póbáld BEHAJTNI! Ha sikerül, tiéd a csavar, mert kifelé is jönni fog a megroppant menet miatt!
                - ha nem, akkor köszörülj kúposra egy tüskét és illeszd a horony széléhez.
                - Óramutató járásával szemben sózz oda a kalapáccsal és tied a csavar.
                - Ha nem, akkor fúrdd le a fejét és vegyél másikat. D-fejű csavarak is hívják.

                Komment


                  #38
                  Elfelejtettem írni, hogy ilyenkor az a jó csavarhúzó, amelyikre kisméretű villáskulccsal rá lehet segíteni. Amikor ütöd, akkor is elő kell feszíteni a szerszámot. Ha nincs ilyen csavarhúzód, akkor lapos végű tüskével tarts rá és üss a fejére. A lényeg, hogy az alu-acél kapcsolat megroppanjon. Utána zsírozott csavarokkal szereld vissza.

                  Komment


                    #39
                    Amikor ütöd, akkor is elő kell feszíteni a szerszámot.
                    Praktikus, ha előtte még növesztesz vagy két három kezet pluszba, hogy tudjál mindent egyszerre fogni. Ha meg éjszaka csinálnád, a viharlámpát akaszthatod a ........ ( szögre )

                    Komment


                      #40
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha meg éjszaka csinálnád, a viharlámpát akaszthatod a ...
                      Most kedvet is kaptam a dologhoz, mindjárt indulok is a műhelybe.
                      Na jó, várok holnap kora reggelig. Akkor még elviselhető a hőmérséklet. Ebben a hőségben direkt nem fogtam neki, mert amikor a ... szögön is folyik az izzadság, akkor valahogy a türelmem is kevesebb. Azt pedig nem vezet jóra

                      Komment


                        #41
                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Praktikus, ha előtte még növesztesz vagy két három kezet pluszba, hogy tudjál mindent egyszerre fogni. Ha meg éjszaka csinálnád, a viharlámpát akaszthatod a ... (szögre)
                        Ti nem hisztek Jokernak pedig el próbálta magyarázni, hogy létezik egy szerkezet, úgyneevezett ütvecsavarozó, és máris nem kell polippá változni a feladat megoldásához.

                        Komment


                          #42
                          Ti nem hisztek Jokernak pedig el próbálta magyarázni, hogy létezik egy szerkezet,
                          ...és még csak nem is drága...

                          Ütve csavarhúzó készlet - MG80005

                          Komment


                            #43
                            ..és még csak nem is drága...
                            És a pirossal szedett sor szerint, még hitelt is vehetsz fel rá !

                            Komment


                              #44
                              Elég jó minőségű szerszámok,éri a pénzt.

                              Komment


                                #45
                                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                - Végy egy masszív csavarhúzót, aminek üthető a vége, s illeszd a maradék horonyba.
                                - Üss rá embereset egy félkezes kalapáccsal. Még ismételd meg háromszor.
                                - Utána póbáld BEHAJTNI! Ha sikerül, tiéd a csavar, mert kifelé is jönni fog a megroppant menet miatt!
                                - ha nem, akkor köszörülj kúposra egy tüskét és illeszd a horony széléhez.
                                Kipróbáltam, az első három lépés teljesen rendben volt
                                Menet közben megértettem a befelé hajtás lényegét is :-)
                                Megvolt az a finom kattanás ami a győzelem előjele. De sajnos kifelé nem ment. Hiába az akadós csavarhúzó, annyira el volt nyalva a horony, hogy még az is kifordult belőle, még mielőtt erőt tudtam volna kifejteni. A negyedik lépést nem tudtam alkalmazni, nem volt elég hely hozzá, félkörben magas perem volt mellette...
                                Úgyhogy maradt a kifúrás. Pontozóval megütöttem, 2-es, 4-es, majd 6-os fúróval megfúrtam. A csavar feje szépen kijött. 10 csavarból ez az egy volt ilyen makacs, a többit sikerült megindítani.
                                Még leszedem a kuplungot és egyéb sallangokat, aztán következik a széthúzás. Kap új csapágyakat, szimeringeket, na meg ki tudja mit rejteget a bele... Mindenesetre nem jó előjel, hogy az olajleeresztő csavar mágnese tele volt nagyobb méretű fémforgácsokkal
                                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 júl. 07, 09:14.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X