Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Strigon ME250

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ez a fórum is annyit ér mint halottnak a csók.
    40 éve nem láttam ilyet,viszont akkor a szivattyúházat sík-köszörültettük az oldalhézagot csökkentve,emlékeim szerint az illesztések táblázatból voltak kinézve h7méretekben,Annyit tudok a hidraulikáról,hogy végállásban vagy túlterhelésnél a nyomásszabályzó a lényeg,ha nem zár vagy leragadt akkor a rendszer nem müködik jól:ezt nyomásmérőórával ellenőrizheted,sokszor az előírtnál nagyobb nyomás okoz ellenreakciót,ezért is fontos !!!Az összes régi feljegyzésem táblázatom elázott egy néhány éve lezajlott jégvihar segítségével...ez irányban nem tudok segiteni ezért halgatok sokszor.
    Igen jelentősen leszűkült a fórum intenzitása egy jogvédelmi hercehurca miatt!

    Viszont azt ki merem jelenteni,hogy sok"anyázós"fórummal ellentétben:itt igenis a segítőkész tagok tartják a frontot!
    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2020 márc. 14, 21:26.
    sepy, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #47
      Laacika,Laacika!

      Valahogy a Máté által idézett,a fórumot ilyen mélyre leminősítő megfogalmazásod,nagyon övön aluli ütésnek tűnik,-nem esett jól.Amennyiben visszaemlékszel az EAN főorsó csapágyának hántolási problémáidra és a tárgyban kapott tanácsokra és segítségre,-nem mondhatod,hogy negatívan álltunk a dologhoz,mert többen is próbáltunk tanácsokkal ellátni.Az,hogy a tanácsokból mit fogadtál meg és mit tartottál meg,-az már a Te dolgod,de úgy tudom, az lett a vége,hogy megváltál az EAN-tól.

      Most megint szembe kerültél egy gép olajozásával kapcsolatos problémával,illetve egy olajszivattyú gonddal és felrovod a fórum tagságának,hogy nem tud ebben segíteni.Nem tudunk segíteni azért,mert nem ismerjük a szivattyú paramétereit,mert ugyan van gépkönyv a gépedről,de abban sincs leírva,hogy a kérdéses szivattyúnak mi a szívó és nyomó magassága,valamint,milyen mennyiségű olajat kell szállítania és milyen nyomással egy adott fordulatszámon?

      Megjegyzem,próbáltam írásokat keresni a témában,de nem találtam,-amit találtam egy gépismeret könyvben,azt valahol egy megelőző hozzászólásomban szó szerint idéztem neked,több egyenlőre nincs.

      Ami különösen bántó,legalábbis számomra,a fórummal kapcsolatos negatív kinyilatkoztatásodhoz,azt részemről egy kérdéssel tudom csak kifejezni,-Te személyesen,milyen alkotó jellegű tartalommal járultál hozzá a fórum tartalmi részéhez?


      Üdvözlettel:Jóska (Che)
      sepy, movisz és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Elnézést kérek,kicsit elegem van a világból és ebből a gépből is,de Jóska,azt ne mond hogy nem fogadtam meg az ean al kapcsolatos tanácsaitokat és nem tettem meg mindent de tényleg mindent hogy jó legyen,mert akkor t@kön szúrom magam,volt mås választåsom mint hogy eladjam?Csak a hülye hagyta volna meg!!
        BOCSÁNAT nem a fórum és nem a fúrumtagok a hibásak,inkább csak nem hiszem el hogy ilyen szerencsétlen vagyok hogy egy ilyen szart nem tudok megcsinálni még ha 30 an próbálnak segiteni akkor sem és azt sem hogy nincs itt valaki aki esetleg rátapintana a hibára amit sokan nem látnak.
        Szerencsétlennek érzem magam és az is vagyok,tudnám még folytatni a magánéleti problémákkal de nem azért vagyok itt hogy sajnáltassam magam.Hát ez a sorsom.
        mégegyszer elnézést kérek és köszönöm mindenkinek hogy próbál segiteni külön Mátéapunak és Józsibá (Jóska) neked is.

        Komment


          #49
          Kedves Laacika!

          Nem szabad ilyen negatívan gondolkozni,mert árt az egészségnek!Nincs mit megbocsájtani,mert úgy gondolom,amit írtál most utoljára,az szívből jött és talán,ha most írnál valami ledegredálót a fórumról,már le sem írnád.

          Ami a magánéleti problémákat illeti az mindenkinél előfordulhat,de valahogy mindent el lehet rendezni.Lehetséges,hogy kell egy kis önvizsgálatot tartani és legfőképp,ha az ember felismeri önnön hibáját,akkor könnyebb kijavítani azt.Emberek vagyunk,esendők,-rabjai vágyainknak,amik sokszor eltúlzottak és,ha valami oknál fogva nem teljesülnek,máris felborul a világ körülöttünk és boldogtalanná válunk.

          Remélem végül sikerül majd mindent megoldani és helyreáll az egyensúly!

          Most nekem is vannak problémáim,mert nagyjából két hónapja nem látok a jobb szememmel.Túl vagyok már sok vizsgálaton és nem a kamerával van a gond,szerencsére a koponya CT nem talált daganatot az agyban,de egyenlőre nem találják az okot.A háziorvos azt mondta,hogy valószínű,valamilyen érelzáródás okozza a hirtelen látásromlást.Az utolsó két hónap eseményei,teljesen felborították az életemet és olyan idegfeszültségben élek,amitől az anyagcsere folyamat sem a régi,-sőt mondhatnám rossz.A hangulatom hullámzó és ez rányomja a bélyegét a napi tevékenységre,-de ettől független állandóan teszek-veszek,hogy lekössem magam és ne a sorsomon rágódjak.Nagyon reménykedem benne,hogy meg fogok gyógyulni,mert élni kell,sok még a teendő.


          Üdvözlettel:Che

          Komment


            #50
            Nagyon igaz, de erre nem lehet tetsziket nyomni.

            Komment


              #51
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mert élni kell,sok még a teendő.
              A hónap mondása .............................
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #52
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kedves Laacika!

                Nem szabad ilyen negatívan gondolkozni,mert árt az egészségnek!Nincs mit megbocsájtani,mert úgy gondolom,amit írtál most utoljára,az szívből jött és talán,ha most írnál valami ledegredálót a fórumról,már le sem írnád.

                Ami a magánéleti problémákat illeti az mindenkinél előfordulhat,de valahogy mindent el lehet rendezni.Lehetséges,hogy kell egy kis önvizsgálatot tartani és legfőképp,ha az ember felismeri önnön hibáját,akkor könnyebb kijavítani azt.Emberek vagyunk,esendők,-rabjai vágyainknak,amik sokszor eltúlzottak és,ha valami oknál fogva nem teljesülnek,máris felborul a világ körülöttünk és boldogtalanná válunk.

                Remélem végül sikerül majd mindent megoldani és helyreáll az egyensúly!

                Most nekem is vannak problémáim,mert nagyjából két hónapja nem látok a jobb szememmel.Túl vagyok már sok vizsgálaton és nem a kamerával van a gond,szerencsére a koponya CT nem talált daganatot az agyban,de egyenlőre nem találják az okot.A háziorvos azt mondta,hogy valószínű,valamilyen érelzáródás okozza a hirtelen látásromlást.Az utolsó két hónap eseményei,teljesen felborították az életemet és olyan idegfeszültségben élek,amitől az anyagcsere folyamat sem a régi,-sőt mondhatnám rossz.A hangulatom hullámzó és ez rányomja a bélyegét a napi tevékenységre,-de ettől független állandóan teszek-veszek,hogy lekössem magam és ne a sorsomon rágódjak.Nagyon reménykedem benne,hogy meg fogok gyógyulni,mert élni kell,sok még a teendő.


                Üdvözlettel:Che
                Kedves József!!

                Nagyon sajnálom hogy egészségügyi problémád van,ha valamelyest vigasztal én 40 évesen nem vagyok egészséges,egyfajta belsőfülben lévő egyensúly problémáim vannak,az az szédülök,mindtha sokszor egy levegővel felfujt matracon egyensúlyoznék.Öt éve igy élek,az eleje pokol volt,moat elvagyok de eszméletlen elfárad a lábam,van mikor 4 órát a pad mellett dolgozni kiuívás,van mikor megy a 12 óra de akkir szét van szakadva a lábam,remeg és ki van.
                Ne félj,nyugodj meg.Tudom nem könnyű de muszáj,teljes mértékben tudom miről beszélsz,elkeseredettség,félelem,boldogtalanság stb stb.
                Sosem adhatjuk fel,hiszen ha feladjuk akkor csata nélkül azonnal vesztettünk.
                Harcolni kell mint pl én ezzel a kurv@ marógéppel
                Kitartást nem lesz semmi baj.

                Azt ajánlották nekem hogy folytsam meg ezt a olajszivattyút és csendbe lesz,hát igazuk lett,ha megfolytom csendbe van de egész nagy méretű folytásnak tartom,ez nem egészséges.
                Próbáltam meghigitani az olajat mivel motorolajjal próbáltam,petróleum nem volt itthon csak gázolaj,jól meg hígítottam de szinte még szarabb lett a helyzet.
                Van a szivatyú test oldalain 4db gilyós szelep,nemmtartom kizástnak hogy az adja a hangot,de hát itt is minden úgy van mint egy másik Me250 tulajnak,ugyan úgy és itt sem találltam semmi rendellenességet.

                Itt van egy kép a szelepekről és egy újabb videó,hátha lenéz rám a jóisten és meglenne a hiba.

                https://photos.app.goo.gl/UmSrxccGEcMFBfn98

                https://youtu.be/A_qegERYxX8

                Kitartást neked Jôzsef és mindenkinek,e nehéz időszakban és egyébként is!!!!
                Egyben megköszönve mindenkinek hogy segiteni próbál!!!

                JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!!

                Komment


                  #53
                  A hidraulikánál a habzás:egyértelműen a szívóoldal falsra mutat !!!!Szivattyút beleértve bárhol a szívóoldalon levegőhöz jut.Nem szabad akármivel hígítaíni az olajat sem,még külömböző márkájú olajak is felhabzanak.Van olaj ami napokig habos(oxigéndús) marad hidraulikánál nem használható.

                  Hidralikánál még ilyet nem láttam,hogy valaki kézzel befogja a csövet,BALESETVESZÉLYES csak levegős rendszernél lehetséges lefékezni,vagy rendkívül alacsony nyomásnál.....

                  Elképzelhető a rossz olajválasztás,szerintem van olyan viszkozitású olaj,ami megfelel egy ilyen rendszerhez a szervó olajok között keresgélj ,a hígított anyagok napja leáldozott.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #54
                    Józsi hozzászólására én nyomtam egy tetsziket. Nem a gondjára gondolva hanem a hozzá állására. Érdemes gondosan végig olvasni igaz ismerve Őt nem meglepő. Mindezt mondja ki a Mag korelnöke úgy gondolom a megfontoltsága hozzászólásai is ezt tükrözik. Bocs nem puncsolni akarok nekem mindezek nélkül is a Barátom mely ismerve Őt nem kis dolog. Nem egy Tárulkozó tipus. Nekem sincs hencegni valóm az egészségről de gyűrjük mert sok dolgunk van még. Elég vacakul indult az évem és most ez az újtipusú hülyeség miatt is kicsit jobban kell figyelnem az átlagnál. No para de jobb félni mint meg ijedni. Az a baj a vashiányos betegségem érezhetően kiújul és a mostani helyzetben nem várható javulás. Erre pedig nem gyógyír ha rágom a kilincset.

                    Komment


                      #55
                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A hidraulikánál a habzás:egyértelműen a szívóoldal falsra mutat !!!!Szivattyút beleértve bárhol a szívóoldalon levegőhöz jut.Nem szabad akármivel hígítaíni az olajat sem,még külömböző márkájú olajak is felhabzanak.Van olaj ami napokig habos(oxigéndús) marad hidraulikánál nem használható.

                      Hidralikánál még ilyet nem láttam,hogy valaki kézzel befogja a csövet,BALESETVESZÉLYES csak levegős rendszernél lehetséges lefékezni,vagy rendkívül alacsony nyomásnál.....

                      Elképzelhető a rossz olajválasztás,szerintem van olyan viszkozitású olaj,ami megfelel egy ilyen rendszerhez a szervó olajok között keresgélj ,a hígított anyagok napja leáldozott.
                      Szép napot.

                      Ki mostam mindenhonnan tisztességesen a régi olajat,ma beszerzek hidraulika olajat és vissza teszem az előtolóművet,ha úgy is visit akkor megpróbálom egy nagyon egyszerű folytással (mint láttátok a videôn ha megfolytom egy szinten abba hadja) de úgy hogy a mágnesszelep után a kenési pontokra vezető csőszakasz kezdetén,azért itt és nem a szivattyú és a mágnes szelep között mert akkor valósznű hogy villámjáratnál lassabban tudná kinyomni a munkahengert mert ugye ha valamilyen szinten folytom akkor a szállitott mennyiség is csökken valamilyen szinten.
                      Jól gondolom?

                      Komment


                        #56
                        laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        azért itt és nem a szivattyú és a mágnes szelep között mert akkor valósznű hogy villámjáratnál lassabban tudná kinyomni a munkahengert mert ugye ha valamilyen szinten folytom akkor a szállitott mennyiség is csökken valamilyen szinten.
                        Jól gondolom?
                        A hidraulika rendszerek működéséhez állandó nyomásnak kell lennie:ez a nyomásszabályzó állítás függvénye,a rendszernek minden munkafolyamatban tartania kell ezt a szintet,ha nem tudja elszökik valahová,az egységeknek is jól kell tömíteniük.Ezért javasolom a mérőóra beszerelését a nyomóágba,néhény %-ingadozás inditás,megállás esetén lehet ,viszont az üresjáratban,munka közben állandónak kell lennie.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #57
                          Szervusz Laacika!

                          Néhány ME 250 -es gépkönyvből az olajozással és az olajminőségekkel kapcsolatos adat.Azt nem tudom,hogy van e gépkönyved a gépről,mert nekem van egy elmentett,teljes gépkönyv,de nincs kinyomtatva,-ha neked nincs,akkor valahogy meg kellene oldani,mert szívesen megosztom veled.Mint látni fogod,nem hidraulika olaj van előírva az asztalmozgatáshoz,hogy az akkori MSZ olajaknak manapság melyik felel meg azt nem tudom,de ott van a leírás az olaj paramétereiről.Az asztalmozgatás szivattyújának nyomásáról is találsz adatokat,-azért azt már nem lehetne kézzel befogni.Szerintem a megfelelő olajminőséggel feltöltve ki kellene mérni a szivattyú nyomását,mert annak megfelelőnek kell lenni! felsorol ott még egy pár hibalehetőséget,amiket szintén érdemes ellenőrizni.

                          Ami a "giroszkóp" betegségedet illeti,engem nem vigasztal meg,hogy másoknak is van problémája és azt gondolom és kívánom,-bár ne lenne és mindenki élne egészségesen!Azt gondolom,hogy az ilyen szédülős betegségeknek,nagyon utána kellene járni,-mert később nagyobb árat kell majd fizetni az elhanyagolt egészségügyi problémákért!

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #58
                            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szervusz Laacika!

                            Néhány ME 250 -es gépkönyvből az olajozással és az olajminőségekkel kapcsolatos adat.Azt nem tudom,hogy van e gépkönyved a gépről,mert nekem van egy elmentett,teljes gépkönyv,de nincs kinyomtatva,-ha neked nincs,akkor valahogy meg kellene oldani,mert szívesen megosztom veled.Mint látni fogod,nem hidraulika olaj van előírva az asztalmozgatáshoz,hogy az akkori MSZ olajaknak manapság melyik felel meg azt nem tudom,de ott van a leírás az olaj paramétereiről.Az asztalmozgatás szivattyújának nyomásáról is találsz adatokat,-azért azt már nem lehetne kézzel befogni.Szerintem a megfelelő olajminőséggel feltöltve ki kellene mérni a szivattyú nyomását,mert annak megfelelőnek kell lenni! felsorol ott még egy pár hibalehetőséget,amiket szintén érdemes ellenőrizni.

                            Ami a "giroszkóp" betegségedet illeti,engem nem vigasztal meg,hogy másoknak is van problémája és azt gondolom és kívánom,-bár ne lenne és mindenki élne egészségesen!Azt gondolom,hogy az ilyen szédülős betegségeknek,nagyon utána kellene járni,-mert később nagyobb árat kell majd fizetni az elhanyagolt egészségügyi problémákért!

                            Üdvözlettel:Che
                            Szia József.

                            Bárcsak úgy lenne,és mindenki élne egészségesen,én is ezt kivánom!!!!!
                            Köszönöm de a gépkönyv megvan,mint ahogy azt tudtam egy olaj csere más tipusra nem fogja megoldani a problémát,igy én feladom (pedig nem szoktam semmit,harcolok még élek) de most eljött az idő,igy marad,illetve beteszek egy hidraulikus folyôszelepet a szivattyú nyomôågába közvetlen és mint ahogy a mutatott videón megfolytom és úgy csendben lesz.
                            ENNYI,2 hónap napi intenzitással rengeteg telefonálgatás,sok helyre irkálgatás és sehol nem igazán tud semmit mondani,hát miért ne velem történne
                            Ez van a sors igy irôdott meg számomra,most már csak valamilyen csatlakozással a 6mm es rézcső közé kell iktatnom a szelepet.

                            Szép napot mindenkinek és jó egészséget mindenkinek,és köszönöm a sok sok segítséget.

                            Komment


                              #59
                              laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ez van a sors igy irôdott meg számomra,most már csak valamilyen csatlakozással a 6mm es rézcső közé kell iktatnom a szelepet.
                              Remélem teszel fel képeket a sikeres alakításról !
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #60
                                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egy kis fejlemény gép ügyben ​ Igaz mostanában időm nem sok volt (kocsi vétel és annak a használhatóvá tétele jó sok időbe telik... Hülye németek nem tudnak autót tervezni...)
                                Viszont a marógép a helyén (mondjuk az már régóta)
                                Elektromos rendszer kicsit gatyába rázva(24V DC részhez egy új, kapcsoló üzemű táp), előtolómű olaj visszavezető csövei cserélve/javítva, végálláskapcsolók megjavítva, bekötve (kivéve az asztalé. Ha minden igaz azt a ciklusvezérlés kapcsolói kapcsolgatják. Ez még egy következő nekifutás lesz ) Főkapcsoló cserélve, üzemjelző lámpák cserélve, hűtővíz szivattyú a tekercselős embernél...
                                Click image for larger version Name:	20181215_222148.jpg Views:	1 Size:	326.6 KB ID:	216142Click image for larger version Name:	20181215_222334.jpg Views:	1 Size:	243.3 KB ID:	216143Click image for larger version Name:	20181118_201036.jpg Views:	1 Size:	109.6 KB ID:	216144Click image for larger version Name:	20181224_200325.jpg Views:	1 Size:	209.0 KB ID:	216145Click image for larger version Name:	20181224_205308.jpg Views:	1 Size:	490.1 KB ID:	216146

                                Valamint sikerült vennem egy osztófejet is nemrégiben
                                Click image for larger version Name:	20190125_205626.jpg Views:	1 Size:	358.7 KB ID:	216147Click image for larger version Name:	20190125_211027.jpg Views:	1 Size:	333.0 KB ID:	216148Click image for larger version Name:	20190125_211034.jpg Views:	2 Size:	391.7 KB ID:	216149

                                Már csak egy kis lengődarut kell építenem a marógép mellé, és akkor még talán használni is fogom tudni


                                https://youtu.be/ZQQmIhY6nVo
                                Szia, érdeklődnék kereshetlek e marógép ügyben?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X