Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kerti kisgépek szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Ma hozzafogtam egy Husqvarna 550xp szerelesehez.Mivel 3darab van a raktarba mindegyik motorhibas es garanciaba mar javitottak a Husqvarna nal,ezt amit szetszedtem a leghasznaltabb de ez ment a legtobbet.Nogyon jo fureszek erosek konnyuek szerintem a kategoriajukban a legjobbak meg is van az aruk .Tobbnyire a kivancsisag hajt a szerelesben meg csinalom a magam modjan es meglatom meddig tart Click image for larger version

Name:	IMG_20201217_115429018.jpg
Views:	135
Size:	737.5 KB
ID:	225813 Erdekes hogy a henger dugattyu hibatlan azt nem ertem hol tavoztak a hianyzo golyok.

    Komment


      #47
      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nem ertem hol tavoztak a hianyzo golyok.
      Nem hiányoznak,csak a kosár ment szét.sajnos már találkoztam hasonlóval traktorokban és olyannal is:amit én szereltem be előtte.Úgy gondolom ez már a spórolás az anyaggal ,vagy vékonyabb vagy gyengébb anyagminőségű a kosár.Találkoztam olyan csapágygolyóval:ami a lehúzó alá téve ellapultrégen ilyen véletlenül sem volt!!!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #48
        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nogyon jo fureszek erosek konnyuek szerintem a kategoriajukban a legjobbak
        Ez valakinek nagyon nem fog tetszeni,de ő "nyugati"fákat vág,másképp látja........
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #49
          Tegnap csinaltam gyorsan egy celszerszamot a fotengely csapagy felrakasara . Click image for larger version

Name:	IMG_20201222_124413408.jpg
Views:	121
Size:	694.8 KB
ID:	225924 Click image for larger version

Name:	IMG_20201222_143203882_HDR.jpg
Views:	127
Size:	647.8 KB
ID:	225925 Click image for larger version

Name:	IMG_20201222_143229638_HDR.jpg
Views:	119
Size:	649.0 KB
ID:	225926 en szemelyszerint a carterba elosszor belerakom a csapagyakat termeszetesen elomelegitve es utanna preselem ossze a fotengellyel. Tobbnyire ezen muveletet a legtobben forditva vegzik vagy is folrakjak a csapagyakat a fotengelyre es utanna a karterbe az egeszet kocogtatva stb .Sot lattam olyat is aki a kartert a sajat csavarjaival huzatja ossze ami kozben a csapagyakat a helyere huzza Ami okoz egy kis feszultseget a karterbe .Ti hogy csinaljatok ?

          Komment


            #50
            Én a nehezebben szerelhető oldalba rakok mindent csapágyakkal,tengelyekkel,ha nyitott a csapágyház csapágyak nélkül rakom a másik oldalt,összecsavarozom és utólag ütöm be a csapágyakat lyan csővel ami a külső, belső csapágyűrűt egyszerre éri.mikor egyben van igyekszem oda vissza pofozni a tengelyeket míg, nem lesznek laza forgásúak.Tudom nem a legjobb de működik...
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #51
              Ebben az esetben belulrol vannak a csapagyak Click image for larger version

Name:	IMG_20201224_182122532.jpg
Views:	128
Size:	755.1 KB
ID:	225937 Click image for larger version

Name:	IMG_20201224_182127049.jpg
Views:	120
Size:	530.6 KB
ID:	225938 es a karter magnezium otvozet nagyon konnyu es erzekeny .

              Komment


                #52
                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ebben az esetben
                Igen: így a te módszered tökéletes!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #53
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igen: így a te módszered tökéletes!
                  Koszonom a megerositest mert ment errol egt vita ,egy ilyen internetes forumon ahol sok szakember ( legalabb is a csatoenaik nezettsege szerint )majd hogy nem elmarasztaltak e miatt.

                  Komment


                    #54
                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    es a karter magnezium otvozet
                    Azért nem ártana a magnézium ötvözetet melegítéssel tágítani akár gáz sütőben vagy villany tűzhely elektromos sütőjében 150 fokra.

                    Komment


                      #55
                      maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                      Azért nem ártana a magnézium ötvözetet melegítéssel tágítani akár gáz sütőben vagy villany tűzhely elektromos sütőjében 150 fokra.
                      En villanysutoben szoktam 130 fokon csak gyorsan kell csinalni mert olyan kis tomeg hogy rogton ki hul.Nem tudom melyk az a homerseklet amilor meg nem karosodik se a festese se az anyaga

                      Komment


                        #56
                        + csapágyakat hűteni. A hőkülönbség miatt így kézzel behelyezhetőek a csapágyak.
                        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        .Ti hogy csinaljatok ?
                        Szintén. Főtengely behelyezés előtt a csapágybelsőt melegítem,a tengelyt hűtöm. Ritkán kell kocogtatni,kézzel összetolom a feleket.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Atti69; 2020 dec. 26, 09:54.

                        Komment


                          #57
                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          a tengelyt hűtöm.
                          Mi a csodával hűtöd?
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #58
                            Szervusztok! Mátéapu!
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mi a csodával hűtöd?
                            kérdezted. Szerintem ahogy én is! 2-3 nap a fagyasztóban! SZIGORÚAN csülöknek álcázva!

                            Komment


                              #59
                              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              én is! 2-3 nap a fagyasztóban! SZIGORÚAN csülöknek álcázva!
                              Ezért nem értettem a dolgot,a csülök az jó ötlet! Az az igazság,a konyhára nincs engedélyem.....
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #60
                                Háát... nekem sem! Az egy misztikus, félelmetes terület. Jó hogy a fagyasztó hely hiányában az előszobában áll.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X