Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 125 T fényezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 125 T fényezése

    Sziasztok!
    Ezüst tankos 125T újítok fel.
    Nem egyértelmű hogy mijen legyen a csíkozása,
    sok félét láttam, csak nem tudom mejik az eredeti.
    Tudna valaki segíteni?

    #2
    Attached Files
    petiv, sricsi70 és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia!
      Köszönöm a gyors segítséget!
      Ha van esetleg még több anyag a csíkozásról ,szívesen fogadom.
      Üdv Marton

      Komment


        #4
        Sziasztok!

        Kis segítségre lenne szükségem:
        1953-as T Csepelnél a kerekek hogyan voltak csíkozva? Láttam olyat hogy egy-egy fehér csík futott a szélén, A D Csepeléhez hasonlóan. Láttam olyat, hogy az abroncs közepe volt ezüst a tanhoz hasonlóan. De láttam olyat is amin sima fekete volt az abroncs.
        Nem tudom hogy volt eredetileg.

        Komment


          #5
          Szervusz Józsi!

          A kerék mindkét oldalán (a küllőzéstől jobbra és balra) egy-egy megközelítőleg 3-4 mm. széles fehér csík.A felni egyszínű fekete.Arra a típusokra vonatkozik,melyeknek a tankján az embléma ovális körben fehér felirattal,CSEPEL.Ezeknek a tankján a csíkozás szintén fehér volt,egy kívül futó,talán 6 mm.széles és egy vele párhuzamosan futó 3 mm. széles csíkkal,mindkét oldalon szimmetrikusan.

          Próbálok majd képet keresni és pótlólagosan feltenni,de ebből ma már nem lesz semmi.

          Üdvözlettel:Che
          sinter és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Én olyat láttam felújítottba, tehát nem biztos hogy korrekt, ahol a szürke tankbetét piros csíkkal volt keretezve és ilyen piros csík volt a felni közepén egy szintén szürke betét két oldalán.

            Komment


              #7
              1953-as T Csepelnél
              Egy párat megcsináltam. Az igény: Ezüst tankbetét szélein piros,közvetlen mellette fehér 3mm csík. A felni közepe ezüst,csík ua. (bár ezt már nem tudom biztosan,de rákérdezhetek) A dobozokon és a sárvédőkön szimplán fehér csíkozás. De több változat is ismert.
              mátéapu és emu kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Köszönöm válaszaitokat.
                Nekem a tank ezüst oldalú, piros csíkkal. A sárvédők szimplán fehér csíkosak. Ezért nem tudom melyik fajta abroncs fényezés illene hozzá.
                Másik kérdésem pedig az hogy aki mostanában vásárolgatott alkatrészeket Csepelhez, honnan szerezte be? Valamelyik webáruház, vagy van valaki aki nagy mágusa esetleg az alkatrészeknek. Javarészt motorikus cuccok kellenének még.

                Komment


                  #9
                  Ha gyári fény a tank,akkor keress rajta fehér csík nyomokat a piros mellett. Van egy Barátom akitől beszerzem az alkatrészeket,van cucca rendesen. Ha kell,adok elérhetőséget.

                  - - - Updated - - -

                  Ja az enyém: 702600172

                  Komment


                    #10
                    De frankó! Köszönöm!

                    A tank amúgy már nem gyári fényes, de a mostani festés előtt az volt, és próbáltuk leutánozni az eredetit. Mivel elég kopottas volt gyanús hogy a fehér vékony csíkot nem láttuk rajta. A sárvédőjén tuti hogy csak fehér csíkozás volt. Kerekei sajna kiskocsiként végezték, ezért nincs támpontom ezeket illetően.
                    Úgyhogy most van két rozsdás kerekem aminek jónak tűnnek az abroncsai van két garnitúra küllőm, meg két kerékagyam....
                    Ja és időm nem túl sok, mivel a cél az hogy Október 23.-án itt a faluban lesz egy kis megemlékezés, melyre szeretném kiállítani a többi magyar motor mellé.

                    Komment


                      #11
                      csináld meg pirosra ( export ) mert piros nitróm van ...

                      Komment


                        #12
                        csináld meg pirosra
                        Nem szeretném..... a fekete tetszik, ez már így veszett.

                        Komment


                          #13
                          Szervusztok!

                          A piros nem piros volt,hanem bordó,emlékeim szerint talán egy árnyalattal világosabb mint a JAWA bordó.Nagyon ritka volt,talán három a százhoz.Amikor feltűnt egy-egy bordó példány,-megcsodáltuk,mert küllemében tetszetősebb volt,mint az egyhangú fekete.A bordókon,emlékeim szerin arany színű volt a csíkozás,mely nem volt gazdagabb a fekete színűeknél.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #14
                            A piros nem piros volt,hanem bordó,
                            Magyar motornál én sem emlékszem pirosra,mindegyik bordó volt:amig a 12-20-as meg nem jelent.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              Nekem volt egy gyári almazöld....... is..

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X