Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kíváncsi lennék a miértre, főleg azok után, hogy konkrét, hivatalos kerettel ellátott rajzokat lehet a topikban találni, amit vmelyik lelkes kolléga töltött fel ide (siklócsapágyak). Most ezen múlik a világ dicsősége? ... Vagy épp ezek miatt múlik el?

    Komment


      trompeten eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kíváncsi lennék a miértre, főleg azok után, hogy konkrét, hivatalos kerettel ellátott rajzokat lehet a topikban találni, amit vmelyik lelkes kolléga töltött fel ide (siklócsapágyak). Most ezen múlik a világ dicsősége? ... Vagy épp ezek miatt múlik el?
      Kedves trompeten!
      A jelenlegi hozzászólásodon kívül, mikor jártál az oldalon utoljára?
      Ha rég,akkor elhiszem, hogy most így reagálsz a -számodra- egyszerű kérés, ilyetén való "teljesítésére"...
      apacsavo kedvelte ezt.

      Komment


        trompeten eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! Ha esetleg módjában áll valakinek, nem rakná fel a kecskelábas EAN-1000 gépkönyvét? Arrra gondolok, amelyiknek a kapcs. táblája és a hűtővíz szivattyúja a bal oldali lábában van. Nagyon nagy szükségem lenne rá. Köszönöm szépen.
        Kicsit keresgéltem a gépemen és megtaláltam. Privát üzenetbe küldöm.
        apacsavo, joker és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          trompeten eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kíváncsi lennék a miértre, főleg azok után, hogy konkrét, hivatalos kerettel ellátott rajzokat lehet a topikban találni, amit vmelyik lelkes kolléga töltött fel ide (siklócsapágyak). Most ezen múlik a világ dicsősége? ... Vagy épp ezek miatt múlik el?
          Igen ezen és ilyeneken múlott el a világ dicsősége. Mert elmúlt, miként ez az év is lassan. A fórum letöltések menüpont pedig határozatlan ideig nem elérhető. Privátban szívesen leírom, ha érdekel a miért. Most a karácsony jön, nyilvánosan ezért most nem írnék erről.
          sepy, apacsavo és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Kedves Trompeten!

            Volt a fórumnak,még nem is olyan régen egy letöltések rovata,ahonnan bárki aki regisztrált a fórumra,-térítésmentesen letölthette a kívánt tartalmat.Nagyon sok szakirodalom van ott tárolva,a feltöltők jóvoltából,de pillanatnyilag a letölthetőségük nem lehetséges,mert majdnem egy kártérítési ügy keletkezett valamely tartalom miatt.
            Minden feltöltésért nem tarthatják a hátukat az oldal üzemeltetői,ezért a feltöltőnek kell vállalnia a következményeket,ami szintén nem várható el.Tekintettel a fentiekre,csak privátban lehetséges az ilyen jellegű segítség,mert nem tudni ki igazából pl.,egy EAN 1000-es eszterga szellemi tulajdonosa,vagy a jogutódja.

            Üdvözlettel:Che
            sepy, apacsavo és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Milyen jogutódról beszélsz? Egy gép esetében, ami kb. 60 évvel ezelőtt készült. A klasszikus értelemben vett jogutódlás szellemi tulajdon esetében 40 év múltán elévül, de ha te most tudsz mondani szellemi örököst az 1950-es évek tanműhelyi gépére, akkor letészem a lantot. Itt csupán arról van szó, hogy az egyik, bocsánat, kategóriát sem találok rá, kolléga egy élő szerző, gondolom nemrég megjelent könyvét tette fel, ami után a szerző, mondanom sem kell, teljesen jogosan verte a nyálát... De engedtessék meg, hogy különbséget tegyünk e és az általam tárgyalt kategória között... Itt a segíteni nem akarásról van szó, nem a tények következetes és alapos ismeretéről. Ez van.
              Utoljára szerkesztve a következő által: trompeten; 2014 dec. 22, 08:01.

              Komment


                Így karácsony előtt nem akarok komolyabban belemenni egy vég nélküli magyarázkodásba/vitába, de fogadd el, hogy senki sem akarja és a feladata a hátát tartani azért- és ezzel a fórum létét veszélyeztetve-, hogy a hébe-hóba betérő, vagy esetleg töltök oszt jó napot tagoknak mindig megterítve álljon a "terülj-terülj asztalkám".
                Konkrét szerzői jogvitás ügy következményeként nincs jelenleg letöltés rovat, azt meg hogy ki kinek a jogutóda, a mai pénzéhes világban nem tudhatjuk illetve nehéz eldönteni.......... és amint látom privátban már kaptál is segítséget..

                Látom följebb Che ezt már nálam sokkal közérthetőbben kifejtette...
                Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2014 dec. 22, 08:24.
                sepy, apacsavo és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  Ha kaptam volna, nem kérnék innen...

                  Komment


                    supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Látom följebb Che ezt már nálam sokkal közérthetőbben kifejtette...
                    ...szerintem sem Ő sem Te nem voltatok eléggé érthetőek , -esetleg ha úgy alakul majd én is megpróbálom szavakba önteni



                    trompeten, --az viszont kicsit elbizonytalanított így jobban belegondolva :" nem rakná fel a kecskelábas EAN -1000 ..."

                    én nem láttam még ilyent , de a szivattyu meg a kaocsoló az stimmel .
                    Fergusson és supermax kedvelte ezt.

                    Komment


                      Kedves Trompeten!

                      A "gugliba" beütöttem az EAN1000 eszterga gépkönyv kifejezést és már is találtam ingyen letölthető példányt.Igaz,hogy a 340-es tipusét,de a főorsóházon kívül minden azonos.Amennyiben a fórumon valaki megígérte,hogy küldeni fogja,-légy nyugodt,hogy küldi is,-esetleg még nem volt rá módja,vagy ideje,-türelem!

                      A szerzői jogokkal kapcsolatban,-van egy gépkönyveket forgalmazó cég,ha jól emlékszem Honti-nak hívják,aki pénzért forgalmaz,-lehet hogy jogutód?Click image for larger version

Name:	EAN gépkönyv keresés.jpg
Views:	1
Size:	217.3 KB
ID:	143276Ne gondold,hogy nem akarunk segíteni!


                      Üdvözlettel:Che
                      sepy, joker és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        ...hogy a hébe-hóba betérő, vagy esetleg töltök oszt jó napot tagoknak mindig megterítve álljon a „terülj-terülj asztalkám”....
                        Nos, van benne valami...de sajnos sokan vannak még így ezzel...
                        Che, apacsavo és zahi kedvelte ezt.

                        Komment


                          Trompetennek privátban is írtam megjegyezve, hogy TZ hatásköre, hogy mit enged és mit nem. Letöltések menüt pl. most nem. Szerintem erről kár többet beszélni.
                          sepy, Che és Fergusson kedvelte ezt.

                          Komment


                            Ez nm az a gép. Nekem a nem kivehető ágyasé kell. De leírtam...
                            Ez sem a kivehető ágyas gép könyve.

                            (Ezt üzenetben kaptam tőle válaszként. Ne keressétek itt a témában)

                            Click image for larger version

Name:	Névtelen.jpg
Views:	1
Size:	172.0 KB
ID:	143279

                            Komment


                              Remélem legalább valami köszönöm oda volt bökve a végére, hamár vetted a fáradtságot..........mert már megint nyuszikánál meg a kölcsön fűnyírónál tartunk...
                              wsievers, sepy és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                Click image for larger version

Name:	10696235_837933042907731_5518375999245477608_n.jpg
Views:	1
Size:	38.3 KB
ID:	143280Na, nekem erről a gépről kellene gépkönyv. Bocs, Heegany, elrontottam. Ez a gép, amiről kellene a gépkönyv kivehető ágyas, nem kivehető tálcás. Kapcsolótábla és szivattyú ugyancsak a bal oldali lábban.

                                - - - Updated - - -

                                Mit köszönjek? Azt, amit már én is megtaláltam hónapokkal ezelőtt?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X