Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugye mindőnk tudja ,hogy a műhelyben még a satupadot is földelni kell!
    Ez azért jó mert ha a satupadon könyökölve sikerül kitapogatni a fázist akkor az ütősebb

    Persze legalább az EV relé talán hamarabb leold.
    sepy és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      Sziasztok.
      Nem Ean,nem eszt2erga de valakinek lenne ötlete?
      Saváló lemeznek szeretném elnyomni a fényét,a legjobb az lenne ha kicsit be is szürkülne/mattulna,nem tud valaki valami egyszerű jó megoldást erre?
      Receptem van de az kemény vegyszerekből áll amit csak engedéllyel lehet beszerezni.

      Komment


        "gyöngyözés" --- szemcseszórás



        De ! nem tudom mi a lényeg, vagy miért , ezt egy tök másik kabinban csinálják itt a profi helyen . Már egyszer kérdeztem miért , de mivel hülye vagyok -elfeledtem . Valami spéci az anyag .
        Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 jan. 23, 07:02.
        OdinHEM és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          Szálcsiszolt KO-s lemez nem jó? Matt és nagyon dekoratív.
          OdinHEM, sepy és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            legjobb az lenne ha kicsit be is szürkülne/mattulna,nem tud valaki valami egyszerű jó megoldást erre?
            Annó írtam a "szódásszifonomról" lényeg,hogy tiszta sósavval le lehet mattitani,viszont légy óvatos szemüveg, kesztyű,gumiruha,.....és a lényeg valaki egy vödör vízzel legyen közel!!!!!
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              hogy tiszta sósavval le lehet mattitani,

              .... de nagy felületen , nem foltos ?

              Komment


                Kedves Laacika!

                "Ne reszelj fiókba",mert úgy sokkal nehezebb akármilyen segítséget is adni!Arra gondolok,hogy írd meg,mekkora felületről van szó,a felület sík,ívelt,domború,ha hadászati jelentősége nincs a dolognak,akkor azt is,hogy nagyjából miről van szó!

                Könnyebb segíteni,ha nagyjából tudjuk,hogy miről van szó,mert egy tenyérnyi darabot,akár kézzel egy kívánt finomságú csiszolóvászonnal,vagy polírpapírral is le lehet mattítani,de egy 2000x100-es tábla lemattításán,már gondolkodóba esik az ember,hogy a kézi megoldást másra váltsa.

                Üdvözlettel:Che
                mátéapu, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  Igazatok van,nem irtam meg hogy miről lenne szó.
                  Kis Ean om kereszt szán bal oldalára csináltam egy forgács tálcát 2-es saváló lemezből,mérete kb 12x25cm,na mivel ez igy fényes igy engem zavar,mivel vissza tükrözi a fényt ezért szeretném mattitani.
                  Szemcseszórásra én is gondoltam de mivel kabinom nincs igy nem fognák bele a kinti minuszokba.
                  Azt hiszem megtalálltam a megoldást.
                  Elektro marás.
                  https://www.youtube.com/results?sear...+plate+etching

                  Komment


                    Azt hiszem megtalálltam a megoldást.
                    Kör ( excenter )csiszoló !
                    Che kedvelte ezt.

                    Komment


                      egy darab smirgli- de ha túl szeretnénk lihegni , akkor az asszony fémdörzsije , vagy egy kis asztalos fémgyapot


                      -most jut esztembe , mivel ez egy -gép - a hivatalos az lenne ha -pikkelyeznéd , a méretéhez arányos módon .
                      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 jan. 23, 14:49.
                      mátéapu, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        Mivel ez kis felület közepes finomságú csiszoló vászon a nagy újad végére és jobbra- vagy balra forgatod! Ha gyorsabbat akarsz törött fakanál nyelét mely egyenes símára vágod olajba csiszoló por/ szelep csiszolásnál használják/ bemártod a fa végét egy kicsit! és indítod a fúró gépet alá a dobozkát.. Nagyon szép dekoratív küllem érhető így el.
                        CZsolti, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Szervusz Laacika!

                          A helyedben nem csinálnék belőle nagy ügyet,mert bármilyen felületet is csinálsz,rendszeres használat után a ráhulló forgács megteszi a további mattítást.Valamilyen finomabb,vagy kopottas csiszolóvászonnal felhúznám szálára,hogy elvegyem a csillogást,mert az tényleg zavaró lehet.

                          A pikkelyezést inkább élelmiszer ipari gépeken használják és az esztergapadon keletkező forgács tönkre teszi,-esetleg a szélei maradnak pikkelyesek,tehát nem sok értelme van,de azért meg lehet csinálni.

                          Üdvözlettel:Che
                          sepy, OdinHEM és joker kedvelte ezt.

                          Komment


                            ... de nagy felületen , nem foltos ?
                            Tiszta felület- mártással biztosan nem foltos
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Köszönöm Józsi és a többiek is,nem túl lihegni akarom,de tényleg csak valóban zavaró ha tükrözik az a lemez darab,a világitásom elég erős spot led,rádásul hideg fehér,jól látok vele de lehet cserélni kellene melegre,meg csiszolom ahogy mondtátok és bizok benne hogy nem lesz zavaró.
                              Jelentkezek majd képekkel.
                              OdinHEM, Che és sepy kedvelte ezt.

                              Komment


                                Szervusz Laacika!


                                A rezgő olajozásról,-ahogy nevezted.Egy valamilyen kellően merev rézhuzalra spirálisan fel kell tekerni,több pamut,vagy gyapjú fonalat és kész.Célszerű a huzal alsó részére egy kicsi gömbölyű szemet hajtani és ezt a szemet,a huzal tengelyéhez képest 90 fokban meghajlítani,mely szemen a textil fonalak végeit át kell húzni,hogy azok 15-20 mm.-re túlnyúljanak.A kicsi szemre azért van szükség,hogy a fonal szálak ne tudjanak szétbomolni,a szem összetartja azokat.Az MWE eszterga nortonszekrényének,illetve egy részének a kenése van ezzel a madzagos-drótossal megoldva.

                                Az EAN nortonjának a villakarját,annak egyes állásában kell olajozni,a norton bal oldali olajzójánál!

                                Célszerű napjában többször egy pár csepp olajat becsepegtetni,a sok sem jó,mert alul úgyis kifolyik.Úgy valahogy mint Nagyanyáink az öreg lábbal hajtós Singert,-varrás előtt minden lyukba cseppentettek egy kis varrógép olajat.

                                Az EAN nortont,egy nagyon rossz konstrukciónak tartom,elsősorban azért mert coll mentekre van tervezve,de mivel ilyenünk van,-szeressük ezt.

                                Üdvözlettel:Che

                                Üdvözlettel:Che
                                OdinHEM, zahi és mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X