Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te mit használsz jelölőfestéknek,tusirfestéknek??


    ...Én nem tudok hántolni ( sem ) -de van úgy hogy tusírfestéket használok -tusírfestéknek

    Komment


      Kedves Laacika!

      Igen,-van a kisdolog,meg a nagydolog,-már mint az emberi ürítési szükségletek szalonképes kifejezése,a hántolás azonban más!

      A főorsó siklócsapágyat behántolni,különösen keserves dolog,-még ahová jó rálátásod van,-mondjuk ez a műhely padlósíkjához viszonyítva 180 fok,-azután az ég felé viszonyítva szintén 180 fok,-na az férfimunka,mert nem is látod jól,ez körülbelül olyan,mint kézenállva sexelni egy lépcsőház lépcsőin,úgy hogy a partner egy szinttel feljebb van.

      Valószínű jobban jársz,ha leszereled a főorsó házat,mert akkor legalább tudod forgatni,valahogy akkor is rögzíteni kell,mert a textil bakelit lapokból,időnként le kell csiszolni 1-3 századot,mert nem tud összehúzódni csapágy,ha után kell húzni.A csapágy anyáit is jól meg kell húzni.A hántolás minőségét szabvány írja elő,nem emlékszem már rá pontosan,de egy négyzet inchben,az-az 25,4x25.4 mm.-ben van megadva a fogáspontok száma,ha jól emlékszem 14 a legalja.

      Üdvözlettel:Che
      OdinHEM, joker és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        laacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia.
        Elhiszem hogy csak jót tehet ha elolvasnék egy olyan könyvet de azt hiszem nem nagy dolog a csapágyat összehántolni a köszörült tengellyel.
        Végeredményben csak jelöltetni kell a tusirfestékkel és ahol van ott hántolni lefelé és ezt addig ismételni még frankó nem lesz.
        Mester darabot?Az meg mi?

        Na , csávó lökjed a frankót !!! Mert úgy érzem , hogy csak szívatod a népeket és valójában 40 éve gépeket javítasz , aztán amig fől a gulyás a kondérban -addig összedobsz egy ilyen kis fika hántolást . ( hozzáteszem örülnék , ha így lenne )


        De , ha csak megtetszett a dolog és lenéztél egy videót a netről --aztán belecsaptál -- és azt mondod : "nem nagy dolog "......

        a mondatot majd csak akkor fejezem be ha a fenti kérdésre tudom a választ
        sinter kedvelte ezt.

        Komment


          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kedves Laacika!

          Olvasd át ezt a rovatot,az első oldaltól teljesen,a mostani 15. oldalig!Minden kérdésedre fogsz válasz találni,sőt rajzokat a siklócsapágyakról,képeket hántoló szerszámokról,....,nem szükséges újra és újra leírni mindent,mert már itt van.

          A főorsó szekrénybe annyi olajat kell tölteni,hogy az alsó fogaskerék beleérjen,hogy fel tudja hordani az olajat a többi kerékre és leginkább a főorsó szekrény felső síkján található "körbe futó" nútba,ahonnan az elfolyó olaj kenni tudja a főorsó siklócsapágyait.A gép alapozásakor,illetve elhelyezésekor a műhelyben,nagyon ügyelni kell,az ágy vízszintes helyzetére,de leginkább arra,hogy a fent említett nútból az első és hátsó siklócsapágy is olajhoz tudjon jutni!

          A képfeltöltésről,Ahogy írod a válaszmezőben a válaszod,közvetlenül az írott szöveged fölött vannak különféle ikonok.A jobb kezed felől rákattintasz a harmadikra és a számítógépedről feltöltöd azt a képet,amelyet akarsz.Kép hozzáadás felirat fog megjelenni az ikon alatt,ha egy kicsit több ideig tartod rajta a kurzort.

          Most ennyi,-tessék átolvasni a témát és csak olyan kérdéseket feltenni,amelyekre nincs található felelet,vagy esetleg nem teljesen érthető!

          Üdvözlettel:Che
          Átolvastam ezt a fórumot elejétől a végéig 2x .A gép alapozási,beállítási módjával tisztába vagyok.Köszi a kép
          feltöltéssel kapcsolatos segítséged.

          - - - Updated - - -

          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          És az egytengelyűség?

          Szerintem sem,volt aki 10-év gyakorlattal kiborult egy"Jobban"köszörült tengely után......
          Igen az egytengelyűségre gondoltam ,de nem tudtam mi az a mester darab.
          Én úgy gondolom,hogy ha beteszem a tengelyt a csapágyakba és kellő előfeszítéssel hántolom össze a csapágyakat a tengellyel akkor az egy tengelyű lesz.

          - - - Updated - - -

          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Na , csávó lökjed a frankót !!! Mert úgy érzem , hogy csak szívatod a népeket és valójában 40 éve gépeket javítasz , aztán amig fől a gulyás a kondérban -addig összedobsz egy ilyen kis fika hántolást . ( hozzáteszem örülnék , ha így lenne )


          De , ha csak megtetszett a dolog és lenéztél egy videót a netről --aztán belecsaptál -- és azt mondod : "nem nagy dolog "......

          a mondatot majd csak akkor fejezem be ha a fenti kérdésre tudom a választ
          Kedves Joker!

          Elősször is meg lehet szólitani rendesen úgy mint más teszi,nem úgy hogy Na csávó!
          Bocsi de nekem nem tetszik az ilyen.
          Nem-nem javitok gépeket 40 éve és abszolult eszemben sincs a népeket szivetni,csak próbálok minnél többet megtudni a hátolásról,jelen esetben a siklócsapágy összehántolásáról.
          Nem mondtam azt se hogy pillanatok alatt összedobok egy ilyen kis fika hántolást,ez egy időigényes munka aminek nem csak neki esni kell.

          Néztem videót a netről,nem egyet,sokat olvasok ez ügyben,próbálom az infókat elraktározni a buksimba,ezzel együtt nem azt mondom hogy kis meló!
          Nyugodtan befejezheted a mondatod.

          Komment


            Én úgy gondolom,hogy ha beteszem a tengelyt a csapágyakba és kellő előfeszítéssel hántolom össze a csapágyakat a tengellyel akkor az egy tengelyű lesz.
            Hát abban nem lennék biztos,maximum rezgés nélkül forog.Új,vagy használt csapágyak?
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              összedobsz egy ilyen kis fika hántolást . (hozzáteszem örülnék , ha így lenne)
              Már nem is emlékszem mikor, a főorsó homlokfelületének hántolásából érettségiztem.
              De ha nem kapunk egy fúrógépet és egy 100-as szöget, az a tokmány soha nem áll meg a főorsón
              mivel párszerkezetben dolgoztunk a feladaton 2 diplomás keletkezett ezáltal a világ szégyenére.
              Bár én szerencsére '89 óta más szakmát választottam
              Atti69 és OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hát abban nem lennék biztos,maximum rezgés nélkül forog.Új,vagy használt csapágyak?
                Használt csapágyak de nem vészesek,itt a fórumon sokkal kutyábbakat láttam.

                Egy kérdés:Ha a megköszörült tengelyel megfelelő előfeszités mellet nem biztos hogy egy tengelyű lesz a hántolás akkor hogy lesz egytengelyű?
                Vagy csak az emlitett mester db al sikerülhet tutira?

                Komment


                  hántolás akkor hogy lesz egytengelyű?
                  Hát elvileg:a főorsót középre állítod a tengelyvonalra.Mivel a csapágy használt félrekopott és azt korrigálni kellene,ezt a szánnal órákkal követett mérőtüskével lehetne kimérni,melyet a főorsó belső kúpjába kellene tenni,azért csak kellene,mert gondolom a szán is kopott:ami félrevezet.....

                  Bocsi nem akartam elvenni a kedved,viszont nem ENGEDEM hogy egy életen át tanult szakmát lebecsméreljen valaki!

                  Hántold be a csapágyat,és szépen járasd be,a gondoskodásodat a gép meghálálja:egy szintel jobb lesz!!!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 júl. 27, 22:08.
                  Atti69 és OdinHEM kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Majd lassan megtanulsz írást olvasva - értelmezni , a hántolást meg biztosan , de sajnos az én gépem nem javul meg a segítségeddel .
                    Ennyi -és több nem lesz .

                    Komment


                      de sajnos az én gépem nem javul meg a segítségeddel .
                      Ezután kíváncsi lettem arra a gépre,miért nem felel meg neked?!Biztos vagyok benne ,hogy a jobbak közül való!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Bocsi nem akartam elvenni a kedved,viszont nem ENGEDEM hogy egy életen át tanult szakmát lebecsméreljen valaki!

                        Hántold be a csapágyat,és szépen járasd be,a gondoskodásodat a gép meghálálja:egy szintel jobb lesz!!![/QUOTE]

                        Isten ments lebecsmérelni ezt a szakmÍ¥t!!
                        A kedvem meg nem vetted el,most is azt vallom hogy ha az ember átgondolva körültekintően türelmesen összehántolja annak jónak kell lennie.
                        Lehet nem 30 évig fog elmenni mint most hanem csak tizig,de addigra ugye oválisra kopik.

                        - - - Updated - - -

                        Ime a rosszabb állapotú csapágy,ez a tokmányhoz közeli.
                        Igy gépről egész könnyű a képfeltöltés,tabról nem igy hozza.Click image for larger version

Name:	Főorsó csapágy.jpg
Views:	1
Size:	81.5 KB
ID:	149091
                        Lemezjáték kedvelte ezt.

                        Komment


                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezután kíváncsi lettem arra a gépre,

                          Erre árok egy éve -hogy elgyere

                          Komment


                            Click image for larger version

Name:	13874969_1132841863454343_1448437098_n.jpg
Views:	1
Size:	63.8 KB
ID:	149103Szerintetek volt ennek gazdája?
                            Szerintem évtizedek alatt nem volt igy kitakaritva mit ahogy most lesz.
                            Főorsó aljába fél centi vastagon olajsár,retek,forgács is akad,fémreszelék,hernyócsavarok,letört fog,reteszlefogó csavarok és persze axiális csapágygolyók.
                            Kitakaritom rendesen és kezdhetek neki a köszörült főorsótengelyel a csapágyak hántolásának.
                            A képen már gyönyörű tiszta ahhoz képest hogy ...
                            Utoljára szerkesztve a következő által: laacika; 2016 júl. 28, 19:18.
                            heeegany és Lemezjáték kedvelte ezt.

                            Komment


                              Még jó, hogy nem volt benne olaj!...Még felverte volna a csavarokat, csapágygolyókat a fogaskerekek közé...
                              Atti69 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Volt benne olaj Az is csak azért mert én öntötem bele.
                                Lemezjáték kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X