Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ennyi!
    Most szépen rakd össze,ami nem kék ott olaj lesz.Addig húzd míg olajosan lazán forog,utána mérőórát a tengelyhez érinted és 0,05-mozgathatóságig továbbhúzod mindkét végén.a hoszirányt belőheted 0,02-őre az nem fog változni.ezután járatod a gépet és figyeled nem melegszik e a csapágy-közepes fordulaton.40-50-óra után rá állítod ,ha nem melegszik 0,03-ra
    100-150-óra után mehet teljes fordulaton,de mindig nézegetni kell nem e melegedik,ha igen lazítani kell rajta!!!
    OdinHEM, Che és emu kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Szervusz Laacika!

      Képről nagyon jól néz ki,-gratulálok!

      Előttem Máté már mindent megírt,amit írni lehet erről,tehát nem ismétlek semmit,talán annyival egészíteném ki,hogy az indítás előtt töltsd fel a főorsóház felső síkján található olajhornyot olajjal és nagyon figyelj arra,hogy a járatás alatt,minden csapágy bőségesen kapjon olajat!

      Üdvözlettel:Che
      Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2016 szept. 13, 08:33. Oka: javítás
      OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        Köszönöm mindkettőtöknek,igy fogok tenni,olaj legyen,lassú fordulat elősször és melegedés ellenőrzés.Terheletlenül,tokmány nélkül járatni fogom,majd tokmányt is felrakom és próba esztergállás.Ugye az volt a bajom elötte hogy berezonált,és sokan azt mondták hogy a főorsó csapágy miatt van (főleg a hátsó miatt),hát az volt a kutyább állapotban,és nagyon bizom benne hogy mostmár nem fogja produkálni.

        Mégegyszer köszi.

        Komment


          Sziasztok.
          Hát ő,jó hirekkel nem szolgálhatok,ugyan úgy rezonál a gép,kezd kicsit elegem lenni ebből.
          Valakinek valami ötlete?

          Komment


            Kedves Laacika!

            A csapágyakat a főorsóházba behúzva hántoltad,vagy festés után kiszerelve,majd újra és újra?

            Üdvözlettel:Che
            OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              Szánok,milyenek?Én is remélem,hogy a csapágy-festését a főorsóházban végezted!
              Nekem a szolgálati gépem kézi-szánja annyira kopott,hogy szinte rögzítve van annyira rá-állítottam a keresztszánt is mindig korrigálnom kell,ha nagyobb átmérőhöz tekerem,mert ott már beszorul.Kopott gépnél érdemes sűrűbben olajozni,vastagabb olajjal...
              heeegany és OdinHEM kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Szia Józsi.
                Kiszedtem mindig,tudom hogy azt beszéltük hogy ne vegyem ki,de szépen mindig ugyan úgy be tudtam húzni a csapágyat és szépen lassan haladtam a hántolással.
                Beszéltem egy nyugdijassal,neki is Ean ja van és ő arra tippel hogy az egész csapágy nem illeszkedik rendesen a kúpban.
                Ma ráhúztam még egy kicsit a csapágyra de ugyan az a jelenség

                - - - Updated - - -

                Szia Mátéapu.
                A szánok elég jó állapotban vannak szerintem,próbáltam olyat is hogy a kés szánt és a kereszt szánt is lehúztam,tehát a léceire annyira ráhúztam hogy orsóval meg se birtam mozditani,és igy vettem egy fogást hossz szánnal,akkor is ugyan ezt csinállta.

                Komment


                  Szervusz Laacika!

                  Lehetséges,hogy először a külső kúp illeszkedésének ellenőrzésével kellett volna kezdeni,de most sem késő a saját megnyugtatásunkra.Úgy gondoltam,hogy egy valamikor feltételezhetően jól működő csapágy külső illeszkedését nem szükséges ellenőrizni,mert az jó,tekintettel arra,hogy ahhoz nem lett a ki és beszerelésen kívül nyúlva.

                  A kiszerelt és olajtól megtisztított csapágy külső palástját,hosszanti irányban 20-30 fokonként krétacsíkkal jelöld,majd az olajtól megtisztított főorsóházba told vissza a helyére és anyák nélkül kézzel,de tengelyirányban befelé nyomva forgasd meg.A csapágyat kivéve után a krétacsíkok kopásából lehet következtetni a kúp illeszkedésére.A csapágy forgatásához ki kell venni a főorsószekrényből,a csapágy elfordulását korlátozó,ha jól emlékszem stiftet,hogy a csapágy el tudjon forogni.Régen csináltam már és nem teljesen élő előttem a kép,de ez a lényegen semmit nem változtat.

                  Meg kellene azt is nézni,hogy a csapágyanyában a kúp kisebbik átmérője felől,tengelyirányban,van e még elégséges hely ahhoz,hogy a csapágy tudjon beljebb menni,az-az nem e felfekszik a csapágy homloksíkja az anyában.

                  Arról is írj,hogy milyen műveletnél remeg be a gép,általában a leszúrás a leginkább beremegésre hajlamos művelet,de sok esetben nagy átmérőjű vékony falu csövek külső átmérőjének megmunkálásakor,akkor is lehet beremegés,ha a gépnek semmi baja.Az utóbbi esetben a fordulatszám emelésével,vagy éppen lassításával,legtöbbször megoldódik a probléma.

                  Írj a tapasztalatokról,mert ha tovább is remeg,azt valamilyen módon orvosolni kell.A csapágy külső kúpja nem fog körkörösen egyforma krétaképet mutatni,mert a csapágy a hosszanti nútos bemarásoknál enged elsősorban és ezért nem teljesen körkörös,de ez a konstrukció következménye.



                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    Szörnyű gondolat kezd motoszkálni az agyamban,ugye nem edzett acélt akarsz betétlapkás késsel esztergálni,mert az nem a régi gépek erőssége.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Szia Józsi.

                      Na akkor szép sorban válaszolok,igen le kellett volna elenőrizni a csapágy kúpját hogy hogy illeszkedik a főorsó szekrénybe de ki gondolt erre?hogy ilyen következménye is lehet (már ha tényleg ez lesz)
                      Ahogy irtad le fogom ellenőrizni hogy hogy fekszik a csapágy a kúpban,illetve arra is gondoltam hogy a főorsó szekrény kúpját megkenem festékkel és behúzom a csapágyat tengelyel mintha raknám össze,majd kiveszem és látom hogy hol fekszik fel rendesen a csapágy kúpos része.

                      A csapágyaknál a kissebbik átmérőnél van még hely bőven.

                      Pl egy 30 as C45 ös anyagot megfogva a tokmányhoz közel átmérőzve kb fél mm es fogásnál már szépen jelentkezik a dolog.

                      Igen minden képp orvosolni kell ezt a dolgot mert igy csak disz a gép.

                      Köszönöm szépen a tanácsokat!
                      Üdv:Laci.

                      - - - Updated - - -
                      mátéapu.
                      Á semmi ilyen,C45-ös anyag rapid késsel,az az forrasztott lapkással.
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        minden képp orvosolni kell ezt a dolgot mert igy csak disz a gép.
                        Nem értem,miért nem akarnak a gyári gépek működni?Kérdezd meg Jokert mivel esztergálok (nem tudom leírni az arcát mikor az enyémet meglátta)
                        joker és wsievers kedvelte ezt.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Én sem,de majd meg lesz az oka,remélem minnél hamarabb mert fogy a türelmem.
                          Gondolom akkor a te géped nem gyári,teszel fel róla képet?Vagy ha gondolod ide küldesz laacika@citromail.hu
                          Kiváncsivá tettél

                          Komment


                            Kedves Laacika!

                            Türelem és következetes gondolkodás!Biztosan meg lesz az oka a remegésnek.Az első hozzászólásaid alkalmával írtuk,hogy nem egyszerű feladat és ezt nem szemrehányásból írom,de lassan rájössz magad is.Meg kell szenvedni vele,de egyben rengeteget is fogsz tanulni,-ne keseredj el!

                            Üdvözlettel:Che
                            wsievers és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Témán kívül:

                              Kedves József!

                              Múltkor valami elektrós témánál írtad, hogy nem értesz belőle semmit.
                              Csak hogy lásd, nem vagy egyedül: sok mindent láttam már a világban, azonban az alábbi témát olvasva el se tudom képzelni, hogy miről beszéltek.
                              Pedig nagyon szeretnék érteni a fémmegmunkáláshoz.
                              Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Laacika!

                                Türelem és következetes gondolkodás!Biztosan meg lesz az oka a remegésnek.Az első hozzászólásaid alkalmával írtuk,hogy nem egyszerű feladat és ezt nem szemrehányásból írom,de lassan rájössz magad is.Meg kell szenvedni vele,de egyben rengeteget is fogsz tanulni,-ne keseredj el!

                                Üdvözlettel:Che
                                Szia József.

                                Persze,türelem,egyszer csak meglesz a bibi.
                                Valóban nem egyszerű az élet,olykor tartogat meglepetéseket amiket nem könnyű megoldani.
                                Szerdán kapok egy másik első csapágyat,beleteszem és meglátom mit produkál vele.
                                Nézd a képeket.
                                Click image for larger version

Name:	14360259_1184128658325663_779263241_o.jpg
Views:	1
Size:	33.8 KB
ID:	149783Click image for larger version

Name:	14393268_1184128698325659_2047382051_o.jpg
Views:	1
Size:	34.4 KB
ID:	149784
                                Utoljára szerkesztve a következő által: laacika; 2016 szept. 18, 22:47.
                                Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X