Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A_László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! EAN 170/1000 típusnak a síktárcsája milyen átmérőjű? 320 lenne?
    Mivel gépkönyv szerint az elforgó átmérő 340 mm., így gondolom 300 mm. lehet a síktárcsa átmérő.
    Attached Files
    sepy és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      Üdv az lenne a kèrdèsem hogy az Ean keresztszán orsohoz anyához hogy tudom szètszerelni ? Hogy tudjam cserèlni az anyát ?
      Kopasz 1 kedvelte ezt.

      Komment


        Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv az lenne a kèrdèsem hogy az Ean keresztszán orsohoz anyához hogy tudom szètszereln
        Melyik EAN? Küldenél a keresztszánról (elöl és felülnézeti) fényképet?
        Kúpmásolós? Nem kúpmásolós?
        A nóniusz mögött van csavarokkal rögzített orsótartó?
        Hátul az orsó végén van támcsapágy felfogató, hézagoló csavaranya?
        Mint látod sok mindentől függ.

        Komment


          Ez a fajta Ean bocs csak nem találtam kèpet rola telefonon .
          Kopasz 1 kedvelte ezt.

          Komment


            Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez a fajta Ean bocs csak nem találtam kèpet rola telefonon
            A képek alapján, kiütöd a stiftet a hajtókarból és leveszed a hajtókart az orsóról, majd leszereled a nóniuszt is.
            A nóniusz mögötti két csavart kiveszed, lehúzod az orsóról a mellső csapágyházat, majd a mögötte lévő takarólemezt is ki tudod venni.
            A késtartó mögötti részt nem látva, itt kell, hogy legyen az anya felfogató csavarjai és a hézagállító csavarja is, kiveszed a felfogató csavarjait.
            Megpróbálod a nóniusz felé kihúzni az orsót, ha nem jön, akkor hátul, ami szintén nem látható, van az orsó hézagoló anyája az orsó végén.
            Ezt az anyát leveszed és így már nagy valószínűséggel ki tudod venni az orsót az anyával együtt.
            Ne ijedj meg tőle, nem annyira bonyolult, mint így elsőre látszik.
            sepy, mátéapu és movisz kedvelte ezt.

            Komment


              Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez a fajta
              Ez egy EAN 170 -es lehet?
              Bendzsi kedvelte ezt.

              Komment


                Nagyon szèpen köszönöm . Hèten megcsinálom követem azt amit itt leírtál ha elakadok majd irok de igy már átláthatob köszi.
                Kopasz 1 kedvelte ezt.

                Komment


                  Azt elfelejtetem anyát kell csinálnom az orsora mert elègè el van kopva hogy milyen bronz anyag jo hozzá. Mert csapágybrozn (szinterbronz )? Vagy sima bronz ? Ebbe a tèmába nem vagyok otthon anyag külömbözik ?
                  Kopasz 1 kedvelte ezt.

                  Komment


                    Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azt elfelejtetem anyát kell csinálnom az orsora mert elègè el van kopva hogy milyen bronz anyag jo hozzá
                    Én a régi szabvány szerint MSz (Magyar szabvány) Bz19 ből készíteném, az kopásállóbb, mint a Bz22, vagy a Bz24.
                    Új szabvány szerint az MSz Bz19 megfelelője a CuSn12.
                    Attached Files

                    Komment


                      Ès ilyet hol kapni csapágyboltban csapágy bronz rud kènt vagy minden szinesfèm kereskedèsben ?
                      Kopasz 1 kedvelte ezt.

                      Komment


                        Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ès ilyet hol kapni csapágyboltban csapágy bronz rud kènt vagy minden szinesfèm kereskedèsben
                        Nálunk csapágyboltban (Exor, Karb-Tech) lehet kapni rendelésre trapézmenetes orsót folyóméterben, hozzávaló bronz anyával együtt.
                        A bronz anyát és az orsót csak hozzá kell alakítani az esztergagépben lévő eredeti felfogatásához, és kész.
                        Nem kell menetvágással foglalkozni, a menet is végig garantáltan egyforma méretű az orsón.
                        Ebben a hosszban már bábozni kellene az orsót, hogy lehetőleg ne nyomja el a profilkés, ne hajoljon meg menetvágáskor az orsó.
                        emu, sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Bendzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ès ilyet hol kapni
                          Hol laksz?
                          Ha a közelemben, akkor tudok segíteni a beszerzésben is.
                          Ehhez szükségem lenne az eredeti alkatrészekre.
                          mátéapu kedvelte ezt.

                          Komment


                            Köszönjük ez az igazi hozzáértő segítség! Nekem nincs eszterga padom de ez a gyakorlati hozzáértés manapság ritka és kiveszőben lesz! Technikusi minősítőm témája az EAN volt vagy 38 éve de azóta sem foglalkoztatott! Inkább érdekelt a rozsdás lemez és mi mögötte van mint kasznist. Igaz ez lassan történelem.igaz könyvbe nem kerül.
                            Titus, mátéapu és kedvelte ezt.

                            Komment


                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszönjük ez az igazi hozzáértő segítség!
                              Nagyon szívesen.
                              Több mint 50 év szerszámgép javításban (hagyományos, NC, CNC) eltöltött tapasztalattal (mechanika, hidraulika, pneumatika) szívesen segítek, ahol tudok.
                              Néha még nekem is vannak újdonságok.

                              Komment


                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nekem nincs eszterga padom de ez a gyakorlati hozzáértés manapság ritka és kiveszőben lesz!
                                Meghát nem reszel fiókban! az mégjobban kiveszőben van.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X