Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szerintem felesleges itt hőbörögni és indulatokat gerjeszteni kedves Trompeten. Legalább 10 segítő szándékú hsz van itt. Azt sajnos nem tudhatjuk, hogy te miket találtál eddig böngészés közben, de a segítő szándékért szerintem önmagában is jár egy köszönöm.

    Heeegannyal ezek szerint privátban leveleztek. Maradjon ez így szerintem. Mostmár láttuk a gépedet. Aki tud és akar nyilván segíteni fog privátban is.
    Lemezjáték, heeegany és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Remélem legalább valami köszönöm oda volt bökve a végére, hamár vetted a fáradtságot..........mert már megint nyuszikánál meg a kölcsön fűnyírónál tartunk...
      Az egész üzenetet csatoltam. Egy pont se marad ki...
      Az, hogy levelezünk azért túlzás. Írtam egy levelet és kaptam egy választ.
      És, mivel érdemben segíteni nem tudtam, csak a tüzet szítani, így többet nem is kívÍ nok ezzel foglalkozni.
      Lemezjáték, mir-mur és 5 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Remélem legalább valami köszönöm oda volt bökve a végére, hamár vetted a fáradtságot..........mert már megint nyuszikánál meg a kölcsön fűnyírónál tartunk...
        Úgy néz ki, hogy ez a fazon sem a kérést, sem a köszönömöt nem ismeri....de a "kell" meg a "minek" az sűrűn használatban van
        Lemezjáték, apacsavo és 4 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          a „kell” meg a „minek” az sűrűn használatban van
          A letöltések nagy százalékát annó a fórum "magja" tette elérhetőve. Az már más dolog, hogy ilyen "kérésre" nem valószínű hogy elérhetővé fogja tenni.
          apacsavo, Fergusson és 3 további látogató kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            Kedves Trompeten!

            Fordítva ülsz a lovon!

            Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Újévet Kívánok,-üdvözlettel:Che
            mir-mur, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Fordítva ülsz a lovon!
              Aki tud az fejen-állva is tud!(-:
              CZsolti, Che és apacsavo kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                E1N, E2N, EAN 340 eszterga gépkönyv - Vatera.hu

                ..................................
                CZsolti és wsievers kedvelte ezt.

                Komment


                  Mármegint kérésem, kérdésem lenne!
                  Olvasgatom az E3N gépkönyvet és kenésre T20, T30, G30 olajat ír elő viszont ilyent nem találok.
                  Tudja-e valaki mivel lehet ezeket kiváltani? helyettesíteni?
                  mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    helyettesíteni?
                    ......................................motorolaj,és ha többfokozatú annál jobb!(úgyis télen érünk rá)


                    A szolgálati Bulgár gépembe hajtóműolajat öntöttem,de az állandóan fűtött helyiségben is melegíteni kell:mert másképp a fék,nem igazán jól dolgozik!Legközelebb 15-40es motorolajat kap!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 márc. 28, 18:44.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Szervusztok!

                      Valami eszméletlen káosz van a szerszámgépek kenőanyagát illetően,annyit kutakodtam a neten a régi ÁFOR T20,T30 és G30-as olajok és a napjainkban forgalmazott szerszámgép olajok,valamilyen összehasonlító táblázata után,hogy eluntam.Semmi érdemlegeset nem volt szerencsém találni.Annyit megtudtam,hogy minden olajakat forgalmazó neves cég,árul valamilyen szerszámgépekbe való olajat,de azok minőségéről összetételéről,semmi adat nincs,-én nem találkoztam vele.

                      Click image for larger version

Name:	Orsóolaj 01.jpg
Views:	1
Size:	147.8 KB
ID:	148524Click image for larger version

Name:	Orsóolaj 02.jpg
Views:	1
Size:	134.2 KB
ID:	148525 A jófogáson találtam ezt a hirdetést,Az esztergapad rovatban,amiben valaki bontott MOL Spinol 15-ös orsóolajat árul (a telefonszám és az ár olvasható),-akár lehet tőle érdeklődni,vagy az alant felrakott hirdetésben szereplő cégtől is lehet akár rendelni,bontatlan csomagolásban,számlával.Click image for larger version

Name:	Orsóolaj 03.jpg
Views:	1
Size:	188.1 KB
ID:	148526


                      Az E3N-es gépnem siklócsapágyas,nincs benne sem mechanikus,sem elektromos kuplung,-úgy gondolom,hogy,a gép összes kenési helyére megfelelő,egy bármilyen márkájú,ásványi motorolaj,-természetesen ez csak a személyes véleményem.

                      Annak dacára,hogy a piacon nagyon sok olaj található,-a beszerzésük igen macerás,a motorolaj meg úton-útfélen kapható és úgy gondolom,hogy a járműmotorokban az olajok mindenféleképp nagyobb terhelésnek vannak kitéve.főleg egy dízelben.

                      Üdvözlettel:Che
                      OdinHEM és heeegany kedvelte ezt.

                      Komment


                        Az E3N-es gépnem siklócsapágyas,nincs benne sem mechanikus,sem elektromos kuplung,-úgy gondolom,hogy,a gép összes kenési helyére megfelelő,egy bármilyen márkájú,ásványi motorolaj,-természetesen ez csak a személyes véleményem.
                        Az legalább van a háztájiban
                        Közönöm!

                        Komment


                          A hajtóműgyárban a gép olajhoz,a profi szerszámgéplakatosok petróleumot kevertek,hígítás képpen(másképp:nem kapta fel a szivattyú!)
                          Atti69 kedvelte ezt.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            Akkor a turbinaolaj csak jó bele, az elég híg
                            (az volt itthon, én azt raktam bele)
                            OdinHEM, Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Sziasztok kedves Ean tulajok,nemrégiben én is vettem egy gyárilag magasitott gépet.Most tartok a főorsó csapágyának az összehántolásánál,a tengelyemet felköszörültettem 0,06 mm-t kellet leszedni hogy hibátlan felületű legyen,bármilyn jó tanácsot szivesen fogadok!!!Köszönöm
                              OdinHEM és joker kedvelte ezt.

                              Komment


                                az enyimet nem akarod megcsinálni ?????? légysziiiiiiiiii

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X